Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem merek összeköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem merek összeköltözni vele? 4 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást!

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok (évvesztes, jövőre érettségizem), barátom 20. 4 éve vagyunk együtt, imádjuk egymást. Már szinte nálunk lakik, minden nap együtt vagyunk. Lenne egy lehetőség arra, hogy összeköltözzünk, de én valahogy nem érzem magamat készen rá. Szerintem azért, mert nem érzem, hogy otthon ezt támogatnák. Attól nem félek, hogy a barátommal lennék mindig, mert azt tudom milyen, de attól tartok valamiért hogy elmenjek otthonról, hogy otthagyjam a szüleimet. Elég szoros a kapcsolatom velük is, szeretem őket. Lehet, hogy azért van, mert még elég fiatalok vagyunk? Mindenkinek ilyen nehéz elhagyni a szülői házat, ha jó kapcsolata van a szüleivel?

Tényleg szeretjük egymást a párommal, úgyhogy nem ez a gond, ez 100%!! :) Lehet hogy az a baj, hogy mivel még nem érettségiztem, a gimis éveket nem tudom összekötni azzal, hogy együtt éljek valakivel? Lehet, hogy ehhez az egyetemi évek jobban passzolnak? Mi lehet a baj?


Előre is köszi az ötleteket, tanácsokat!


Cirip



2012. júl. 31. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

lehet, hogy fosol az elköteleződéstől, attól félsz, hogy ha összeköltöztök, onnan nincs visszaút.

amúgy én is 19 voltam, mikor összeköltöztünk a párommal, semmi bajom nem volt, most sincs

2012. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem várjátok ki az érettségit. Tudom, hülyeségnek tűnhet ehhez kötni, de több okból is jobb:


egyrészt most még középiskolás vagy. Akár 19, akár nem, végső soron ez még az az időszak, amit otthon tölt az ember.

Másrészt szerintem neked hirtelen jött ez az összeköltözősdi. Ha most elhatározzátok, hogy érettségi után meglépitek a dolgot, akkor még egy éved van rá, hogy tudatosan felkészülj erre, és ezt a szüleiddel is meg lehetne beszélni. Hidd el, nekik is jobban hangzik, ha nem közlöd, hogy érettségi előtti évben pakolsz és mész, hanem előre megtárgyaljátok, hogy itt a barátod (ha várhatóan nem lesz csúnya balhé a dologból, akkor érdemes őt is bevonni a beszélgetésbe és együtt leülni), és együtt szeretnétek lenni, tervezitek az összeköltözést. Azt gondoltátok, hogy az érettségit mindenképp kivárjátok, de utána nyáron, ha van rá lehetőség, akkor kipróbáljátok.

Harmadrészt azért ott az érettségi, JÓÓÓ, tudom, nagyon sok nő tanul háztartás mellett, de hidd el, már nem ugyanaz, ha neked kell mosni, főzni, bevásásrolni a suli mellett, és közben készülni az érettségire is. Én a helyedben addig arra koncentrálnék, főleg, ha nincs akadálya, hogy a pároddal együtt légy nálatok.

2012. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!