Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik örökké tartó szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik örökké tartó szerelem?

Figyelt kérdés

Kissé gyerekes kérdés, tudom, de érdekelne, hogy akik már régóta együtt vannak a párjukkal, hogy állnak a dolgokkal.

Én három éve vagyok együtt a barátommal, nálunk átalakult már a szerelem, de sokkal erősebb kötődést érzek, és nyugodtabb is vagyok.

A barátnőim jelentős részénél 1-2 év után annyi gond ütötte fel a fejét, hogy hiába szeretik egymást, olyan, mintha elmúlt volna a szerelem az egyik fél részéről, ezért nem működne.

Van egy ismerősöm, akinek nagyon adok a szavára. Ő mondta nekem, hogy nem hitt az igaz szerelemben, egészen addig, amíg meg nem ismerkedett a párjával. Több, mint 6 éve együtt vannak, de még mindig szerelmesek, érezni közöttük a dolgot, ha látom őket együtt, lehet látni, hogy mindent megadnának a másikért, és nem megszokás, nem "átalakult szerelem", nem kötődés, hanem maga 'A szerelem'. Mindent magába foglalva.

Kicsit gáz a kérdésem, de engem elgondolkodtatott, hogy ha létezik ilyen, akkor az én kapcsolatom kiegyensúlyozott-e? Mert én 3 év után hiába szeretem a párom(ahogy írtam), egyszerűen az a vonzalom, meg amit úgy érzem, hogy kellene, hogy érezzek, az elmúlt.

Ha jön egy pasi aki tetszik megbámulom, sokszor agyalok rajta, hogy Ő az igazi-e.

Akik hosszan tartó kapcsolatban élnek, nálatok mi a helyzet?


2014. dec. 21. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3-as válaszolónak: a szerelemben nincs semmi logika
2014. dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, köszönöm a válaszodat!

Igen, abban egyetértek, hogy nem érdemes eldobni.

De nekem ami csípi a csőröm, hogy mit jelent az, hogy "átalakul"?

Az én részemről például elmúlt a szexuális vonzalom, de ezen kívül minden passzol, azt viszont akárhogy próbálkozom, nem tudom vissza hozni.

Ez is a szerelem "átalakulásának" része lenne? Vagy akkor most derült volna ki, hogy rossz a kapcsolatom?

2014. dec. 21. 23:59
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen létezik az enyém is olyan csak reménytelen.
2014. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Az viszont már a megszokás szerintem. Új dolgokat kellene kipróbálni. Ha amúgy minden más stimmel, akkor érdemes küzdeni a kapcsolatért, mert mint írtam, mással sem tartana örökké az, ami az elején megvolt. Valami mindig hiányozni fog, mert a "minden jó"-állapot ideiglenes. Kinek hosszabb, kinek rövidebb ideig tart, de sosem örökké. :) Viszont, ha nagyon zavar, hogy már nincs meg az, ami régen volt, akkor ne kínozd magad feleslegesen, hiszen ha ezen nem tudsz túllépni, akkor nem szereted igazán a párod. Ha úgy érzed, hogy mással boldogabb lennél, akkor lépj tovább, csak sajnos az a tapasztalatom, hogy mégha ő meg is adja, ami hiányzott az előző kapcsolatból, idővel valami más dolog lesz, ami hiányozni fog. Ezért nem hiszek abban, hogy van olyan, hog örökké tart a "tökéletes" állapot, vagyis a teljes boldogság.
2014. dec. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A tavasznak sem mondhatjuk: "Remélem, hogy hamar jössz,és sokáig maradsz." Csak azt mondhatjuk: "Gyere, ajándékozz meg a reménnyel, és maradj, ameddig tudsz."
2014. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!