Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a helyes döntés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés, megérné új életet kezdeni, ha itt rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
23/L vagyok, kedves, aranyos, jól nézek ki, ragaszkodó, odaadó, de valahogy ezek mégsem túl pozitív tulajdonságok manapság, de lehet, hogy csak rossz emberekkel találkoztam eddig, akik nem értékelték ezeket, vagy nem voltam nekik eléggé fontos. Tavaly nyáron lett vége egy hosszú (4 éves) kapcsolatomnak, amiből rengeteg csalódást szereztem, pszichológushoz kellett járnom sajnos, mert a volt barátom pszichopata volt (komolyan szó szerint beteg volt). Én próbáltam segíteni neki, miután rájöttünk, hogy beteg, de gondolhatjátok, hogy sajnos ez lehetetlen küldetés, a lényeg, hogy rendesen sérültem érzelmileg. Azóta volt két pasi, akikben sajnos szintén csalódnom kellett, más okból kifolyólag, tehát velük sem sikerült semmi. Mostanára teljesen kiábrándultam sajnos, persze hiszek benne, hogy valahol van egy normális férfi, csak még nem találtunk egymásra, de nagyon bizalmatlan vagyok és félek, és nehezen hiszem el, hogy tényleg szeretne valaki. Megismerkedtem interneten egy 30 éves férfival, akivel minden nap beszéltünk, és úgy éreztem, hogy ő pontosan olyan, akiben meg tudnék bízni, stb., akivel szeretnék együtt lenni, csak az a baj, hogy messze lakik tőlem (2 órára). Sajnos a családomban is hatalmas szétesés van, boldogtalan vagyok itt, a munkahelyem is nagyon sok szenvedést okoz, egyszóval sehogysem érzem itt jól magam. Találkoztam ezzel a férfival, és úgy éreztem, hogy ő is kedvel engem élőben is, és tetszem neki, stb., de eltűnt, és mondta, hogy bizonytalan a jövőnket illetően, mert keveset tudnánk találkozni. Nem akarok rátelepedni, meg semmit, és elsősorban nem is miatta, de szeretnék már régóta új életet kezdeni, szeretnék boldog lenni, felépíteni valamit magam körő, stb., és arra gondoltam, hogy szívesen költöznék abba a városba, ahol ő él, viszont lehet, hogy őt ez a gondolat megijesztené. Nem sok barátnője volt, mert eléggé félénk, de nagyon kedves, stb. , de félek a csalódástól is. Ha valamit akarunk egymástól, akkor márpedig valakinek lépnie kell a másik felé közelebb. De nem akarom, hogy azt higyje, hogy csak miatta hagynék itt mindent, illetve félek, hogy megbánnám, hogy feladnék mindent, amiben most vagyok.
2016. aug. 26. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Úristen, 2 órára lakik tőled a srác?! Jézusom, bele ne halj, az enyém 1000 km-re. A két kezemet összetenném, ha ennyi idő alatt le tudnék ugrani hozzá, de örülünk, ha havonta 1x találkozunk.
2016. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj még pár kört ezzel a pasival, mert ahogy én látom, még egyelőre erre a kapcsolatra tök felesleges alapozni.

Az se biztos, hogy ebből lesz bármi is, aztán ott leszel egy idegen városban, távol minden ismerőstől és családtagtól. De ugyanez a helyzet akkor is, ha pl. egy-két év után ér véget.


Válts munkahelyet, ha neked így nem jó, és kifejezetten poztív, ha hajlandó vagy akár költözni is, ha találsz egy jó állást. De akkor ne csak olyan hely legyen, hogy jó lesz, amíg nem találsz mást, hanem tényleg álmaid állása.

Boldogtalan nem a lakhelyed miatt vagy, hiába költözöl el, ezt a csomagot vinni fogod magaddal.


Most azon is hiába lovagol bárki, hogy mások bezzeg ezer kilométert is áthidalnak, ha szeretik egymást, csakhogy itt még szerelemről szó sincs, és ha nem tudtok rendszeresen találkozni, akkor mindegy, hogy milyen messze van jelenleg. A távkapcsolat valóban nem könnyű kenyér, ne csodáld ha a pasi is visszaretten tőle. Majd kiderül, hogy mennyire akar téged. Ha már az elején visszavonulót fúj, nem érdemes miatta neked átköltözni az ország másik felébe.


Inkább első lépés legyen egy jó munka, esetleg költözés, és helyben próbálj meg találni olyan párt, akivel nem a neten verődtök össze. Akivel találkozhatsz, meg tud ölelni, át tud ugrani hozzád reggelire, vagy átszaladhatsz hozzá egy tányér sütivel.

2016. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pont ezért nem ajánlom neked, hogy a neten ismerkedj, egyrészt a távolság miatt, másrészt a neten bárkivel gyönyörűen el lehet beszélgetni és manipulálni is nagyon könnyű.


Költözni ne költözz az ő városába, mert ha meg nem jön össze a dolog, állandóan véletlenül összefutsz majd vele és nem tudod elfelejteni.


Írtad, hogy mennyit sérültél a 4 éves kapcsolatod miatt,lehet kicsit magad kellene rendbehozni, mielőtt belevágsz egy új dologba. Kicsit élj, legyél a barátaiddal, sportolj, tanulj valamit,bármi.

2016. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már összeszedtem magam a volt kapcsolatom miatt, már nem fáj, és nem is érdekel, nem foglalkozom vele. Készen állok egy másik kapcsolatra, ami normális. Az, hogy félek, az nem csak ez miatt van, hogy nem szeretnék csalódni és megint összeszedni magam, kibírni, ameddig elmúlik megint az egész, hanem mert szeretnék egy normális társat. Én nem csak miatta mennék el, ez csak egy véletlen, hogy ő pont egy olyan férfi, akivel szívesen élném le majd az életem. Nagyon nehéz ilyen embert találni, és ha a világ másik végén lenne, akkor is utána mennék. Persze, ha ő nem akarná, akkor nyilván nem...
2016. aug. 26. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó ötlet,hogy új fejezetet kezdj valahol máshol,ha a jelenlegi környezeted nem tetszik.Nem nyavalyogni kell,hanem lépni a boldogság felé :) Pipa.


De az,hogy pont abba a városba költözz,ahol egy olyan pasi él,akivel eddig 1x találkoztál,és akinek már az is probléma,hogy 2 órára laktok egymástól...én majdnem annyit utazok minden nap egyetemre,plusz vissza.Ha igazán érdekelnéd,akkor ez nem jelentene neki problémát.Nem szabad ilyen gyorsan megbízni valakiben és feladni az eddigi életed miatta,mert abból megint nagy csalódás lehet...ez nagyon elhamarkodott és gyerekes dolog lenne.


Egyébként érződik rajtad a szeretethiány,de ezzel sok pasit el lehet riasztani.Előbb tedd rendbe az önértékelésed,sportolj,bulizz,barátnőzz,tanulj,fejleszd magad...egyszóval éld a SAJÁT életed,érezd jól magad a bőrödben és majd rádtalál a szerelem,mikor a legkevésbé várnád :) De ne keresd görcsösen,mert tudod,nagy erőlködésnek szarás a vége :D

20L

2016. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem túl komolyan veszed a dolgokat!Mégis honnan tudod, hogy ő olyan,akivel le tudod élni az életed....
2016. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van ebben, tényleg szeretethiányom van, elismerem. Ez eléggé rossz érzés, nagyon hiányzik a törődés, meg a szeretet, meg minden... Persze ez nem jelenti azt, hogy akárki ölébe futva rohannék, bárkinek, aki szeretne engem, azért szelektálok rendesen, hogy ki kell, meg ki nem kell. Mindenki nem kell. :) Sajnos azt is tudom, hogy ez sok embert elriaszt, de nem vagyok nyomulós, stb. Tényleg nem csak a pasi miatt költöznék oda, hanem mert arra fele lenne munka is, olyan, ami érdekel, és vannak ott is ismerőseim meg barátaim, rokonaim is élnek ott, szóval nem lennék egyedül. Másrészt nem is egyedül költöznék oda. :) Szóval nem rá alapozom az életem, ne ijedjetek meg. Ez csak egy feltételezés volt, hogy ha sikerülne oda kerülni, akkor is kihátrálna e inkább az egészből, vagy nem. Tehát nem tudom, hogy csak a távolság lenne e az akadály. Viszont ha csak annyi, akkor az megoldható. :)
2016. aug. 26. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:

"arra fele lenne munka is, olyan, ami érdekel, és vannak ott is ismerőseim meg barátaim, rokonaim is élnek ott, szóval nem lennék egyedül. Másrészt nem is egyedül költöznék oda. "


Ez, illetve a tény, hogy a jelenlegi környezetedben nem érzed jól magad és úgy érzed, hogy visszahúz, nekem már önmagában elég lenne a költözéshez. Hiszen nem égetsz el hidakat, ha nem jön be, még vissza tudsz menni, nem? Bátraké a világ, szerintem vágj bele.


Mindezt a pasitól teljesen függetlenül, akár kihátrál, akár nem, ezt majd az idő eldönti. Fogd fel ezt úgy, mint egy löket, ami végre motivációt ad ahhoz, amire eddig is vágytál :) Sok sikert.

2016. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"de eltűnt, és mondta, hogy bizonytalan a jövőnket illetően, mert keveset tudnánk találkozni"


Ez alapján azt mondom ne akarj tőle semmit.

Azt a találkozás előtt is tudta hogy messze laktok egymástól, amkor miért akart találkozni? Itt más van a háttérben, lehet nem is tettszel neki annyira mint gondolod.

2016. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!