Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért jön össze sok nő úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jön össze sok nő úgy muszlimmal, hogy semmi fogalma nincs az iszlámról?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan nőt ismerek (nemcsak magyart), akik úgy randiznak/járnak arabokkal, hogy lövésük sincs a vallásukról. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden arab egy beteg állat, (nekem is vannak arab ismerőseim, teljesen normálisak) hanem azt, hogy az iszlám vallás engedékenységben nem egyenlő a kereszténységgel. Egy sokkal szigorúbb vallás, szigorúbb szabályok, a nők helyzete is más. Én nem itélem el azt, aki arabba szerelmes. Van is példa boldog házasságra a környezetemben (Belgiumban élek). De az, hogy nem tudnak semmit a dologról, azt hiszik, hogy olyan mint a kereszténység, mert a fiú azt mondta, hogy nem vallásos. Persze ez náluk mást jelent, azt például, hogy nem böjtöl Ramadánkor, meg nem hordat a feleségével kendőt, hidzsábot. Persze az európai lányok azt gondolják, hogy ez azt jelenti, hogy megtart néhány ünnepet és kész. Aztán koppannak, hogy ők nem így képzelték a kapcsolatot. Esetleg a férfi mást gondol a nő szerepéről. Kérdésem, hogy ha már egyszer valaki beleszeret egy teljesen más kultúrájú emberbe, miért nem olvas utána??? Pedig ingyen van, van internet és nem is kerülne sok időbe.

2022. jún. 30. 17:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sok nő akkor "tájékozodik", amikor összeköltözik a párjával. Hogy ők ilyen szokoádról még csak nem is hallottak. Ezért kéne utánajárni, még az elején.
2022. jún. 30. 18:43
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
#11 te ezt mégis honnan tudod? Ismersz minden nőt, aki arabokkal jár? az hogy a te környezetedben van kb 2 ilyen, az semmit nem jelent. Érdekes az én környezetemben nincs az általad írt jelenség
2022. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

Nem sokkal szigorúbb, a kereszténységet is vannak, akik nagyon radikálisan és komolyan veszik, már-már groteszk módon, ill. iszlámot is van, aki viszonylag lazán kezeli. Ami a különbség az az, hogy az iszlám sokkal nagyobb része ott a kultúrának, mint pl. nálunk a kereszténység.

Nekem nagyon sok arab ismerősöm van, volt is arab párom, és nyilván, vitathatatlan tagadni a kulturális különbségeket (pl. sokkal családcentrikusabbak, nagyon kötelességtudók, ott általában a szülő sokkal jobban beleszól a gyerek életébe, nem szeretnek panaszkodni, ami pl. egy magyarnak nagyon furcsa lehet, a fiúkat és a lányokat nagyon máshogyan nevelik - ez nálunk is megvan, de ott még inkább családfőnek és kifejezetten családeltartónak nevelik a fiúkat, ott tényleg ő az, aki gondoskodik a családi jólétről annak minden negatív lelki vonzatával stb.) , de ez nem feltétlen jár kulturális összeférhetetlenséggel, pl. az én ex-anyósom saját lányaként szeretett engem, és soha nem éreztem azt, hogy nekem bármilyen szinten is meg kéne felelni az ő kultúrájuknak, vagy rám lenne erőltetve, hogy mit viselek vagy mennem kéne vele imádkozni vagy olyan ruhát viselni ha ey társaságban vagyunk.


Ahhoz meg, hogy valaki lealacsonyítsa a nőket nem kell muszlimnak lenni, én bőven sok férfit tudok mondani Magyarországról akár keresztényekről is, akik szerint a nő szülni jó meg főzni meg szétnyitni a lábát, ha az urának ahhoz van kedve, szóval én nem tudom értelmezni ezt az ujjal mutogatást.

Nekem nem radikális, normális muszlim ismerőseim vannak, kik kevésbé, kik jobban vallásosak, de pl. nem hallottam őket rosszabbul vagy csúnyábbul beszélni nőkről, mint bárkit itthon, sőt. Sőt, az itteni GYK-s férfiak nagy része elbújhatna mind a nők irántmutatott illemben, mind előzékenységben mind pedig tiszteletben sok muszlim mögött, ugyanis alapvetően őket a tiszteletre nevelik, főleg az anyjuk tiszteletére.


Nem értem, minek kell ujjal mutogatni, hogy egyes muzulmán országokban vagy egyes muszlim férfiak miket csinálnak a nőkkel, mikor nekünk sem kell szomszédba menni nők bántalmazásáért, mikor hetente egy nő hal meg mert a pasija/férje/volt párja megölte vagy kinyomta a szemét vagy kidobta a gyereket az ablakból, szóval ne csináljunk már úgy, mintha elmebetegek csak közel-keleten vannak.

Ez nem segít senkin. Nem segít a bántalmazott nőkön, csak az elidegenítés és gyűlöletbeszéd mellett érvel.


Egyébként ha a szigorúan vallási alapon maradunk, hogy mi van leírva egyes szent könyvekben, az iszlám szerint már akkor is birtokolhattak a nők vagyont meg birtokot, amikor Európában még nagyban máglyán égették el a nőket, mert tudtak olvasni.


Sajnálatos tény, hogy vannak olyan közel-keleti országok, ahol radikálisan korlátozzák a női szabadságjogokat, de egyébként sok esetben sajnos ugyanezt megteszik a kereszténység zászlója alatt is most is, meg korábban a történelem során is.


Az meg, hogy ki miért jön össze muszlimmal, az mindenkinek szíve joga. Közöd nincs hozzá, egyrészt, meg hátennyi erővel bármi másra rá lehetne kérdezni. Ki miért jön össze vicces emberrel, barna hajúval, fehér bőrűvel, autóversenyzővel, sebésszel stb :D

2022. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Sunshinedoll ***** válasza:
53%

Egyébként meg pl. nekem van egy szakmáját tekintve orientalista ismerősöm, aki nagyon vallásos magyar keresztényként tanult iszlám teológiát és diplomázott arab nyelven Tunéziában, és a férje meg egyiptomi muzulmán, szóval mondom én, hogy nincs mindig kulturális összeférhetetlenség :D

Ehhez nyilván kell két szerető ember, közös értékrenddel és erkölcsi nézetekkel.


Az, hogy a gazdag arab gyerek idejön mondjuk egyetemre és míg itt van, addig behülyít naiv és tapasztalatlan lányokat, az hadd ne legyen már az iszlám hibája :D

2022. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
nem a vallás számít, hanem a kultúra... azt viszont nem tudják levedleni
2022. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!