Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ez egy kezdődő nárcisztikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez egy kezdődő nárcisztikus kapcsolat vagy szimplán csak egy nagyon erős vonzalommal, érzelmi töltettel induló ismerkedés?

Figyelt kérdés

Egy barátom elkezdett ismerkedni valakivel, először chaten, de a szimpátia már így is megvolt, így hamarosan telefonálni kezdtek. Egyből úgy érezte, mintha már évek óta ismerné az illetőt, azóta minden nap órákig telefonálnak, azonkívül egész nap chatelnek. Már háromszor találkoztak, fél napokat töltöttek együtt. Azt mondja, hogy még sosem érzett senki iránt így, úgy érzi, mintha mindenben egyeznének és egyik fél sem hiszi el, hogy mindez megtörténhet. Olyan, mintha valami romantikus filmben lennének. Vonzódnak egymáshoz külsőleg-belsőleg.

Láttam egy-két beszélgetésüket és őszintén szólva nekem egy 2 hetes ismerkedés után gyanúsan furcsa ez az intenzitás. A srác már konkrétan olyanokat írt neki, hogy "én fantáziálgattam már, hogy milyen lenne egy közös élet veled" vagy hogy még sose volt senkibe ennyire szerelmes ("azt hiszem, fülig szerelmes vagyok <3" vagy éppen "drága vagy nagyon nekem, felbecsülhetetlen <3". Emellett rendszeresen írogatatják egymásnak a szívecskéket, illetve hogy "szeretlek".


Amikor ezeket az üzeneteket megláttam, kicsit elgondolkodtam, mert lehet, hogy csak velem nem történt még ilyen intenzív vonzalom, de ugyanakkor eszembe jutott, hogy ez véletlenül nem egy nárcisztikus kapcsolat induló szakasza? Ott jellemző a love bombing, ott tűnik minden egy megvalósult, utopisztikus álomnak. Vagy akár már 2 hét után lehetséges ilyen erős valós vonzalom? Meg merjem említeni a barátomnak, hogy azért legyen óvatos, vagy alaptalan az aggodalmam?



2023. okt. 30. 21:00
A kérdező szavazást indított:
jó eséllyel egy nárcisztikus kapcsolat első szakasza
ez szimplán egy nagyon erős testi-lelki vonzalommal induló remeknek igérkező kapcsolat
12 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Emellett azt mondta a barátom, hogy sosem érezte még, hogy valaki ennyire éreztette vele, hogy mennyire vonzónak tartja. Illetve megjelent már az ajándékozás is: a barátomnak nemsokára lesz a szülinapja és a jelöltje már megírta, hogy vett neki valami nagyon személyre szóló ajándékot, amit legközelebb át is fog adni neki. Persze ez is lehet, hogy csak egy véletlen egybeesés a szülinap miatt, de egyébként olvastam, hogy a nárcisztikus kapcsolatok első felének ez is tipikus jellemzője.
2023. okt. 30. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Nincs pénzed netflixre?
2023. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az! Amúgy nem tökmindegy? Ilyen fokon nem lehet kapcsolatot tartani.
2023. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülinapira jó, hogy vesz valamit. Gondolom, nem egy helikoptert ad, csak valami apróságot.

Az is lehet, hogy a pasi inkább csak kapcsolatfüggő. Vagy ilyen szerelmes típus.

A nárcisztikus kapcsolatokban nem a love bombing a probléma, az udvarlás vagy az ajándékok. Hanem a rossz részek: gázlángolás, kihasználás, önzés, lelkiterrot, korlátozás, kisajátítás, stb.


Sajnos van ennek egy ellenpólusa, egy párja is. A barátod elvileg jobban ismered. Van egészséges önbizalma? Megmentő-szindróma? Hajlamos magát okolni? Kapcsolatfüggő? Jól tudja érezni magát szingliként? Volt már mérgező kapcsolatban? Ki tud állni magáért, meg tudja magát védeni?

Lehet a pasi bármilyen nárcisztikus, ha a barátod nem áldozat-típus. Amint felszáll a köd, szakítani fog.

Ezt meg nem úgy tudod gyorsítani, ha szét akarod szedni őket, hanem pont hogy támogatni kell a barátod. Érezte, hogy nincs egyedül és te ott vagy neki. Kérdezz rá, hogy boldog-e, úhy alakul-e minden, ahogy tervezte, mik a közös terveik, hogy viselkedik vele a pasi. Ha valami red flag, akkor ne azzal ugorj neki, hogy te megmondtad, hanem világíts rá, hogy miért nincs rendben.


Amúgy ha minden randi jól sikerült, pár hét után én is tudok fülig szerelmes lenni, sőt első randi után is estem be úgy az ajtón, hogy belezúgtam egy idegenbe. Aztán házasság meg gyerek lett belőle.

2023. okt. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy mégis valamit félreértettem. Mert egyrészt van egy folyamatos olyan jellegű kommunikáció, mint amiket idéztem, ugyanakkor nagyon sok érdeklődési kör tényleg közös (pl. mindketten szeretik a vonatokat). Ha csak megjátszaná magát a másik fél, akkor se tudná előadni valószínűleg, hogy ért a vonatokhoz.
2023. okt. 31. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ennyi közös van bennük, és emiatt van. Lehet nárcisztikus kapcsolat is, mert akkor akarnak ennyire idomulni. Végülis nem jössz össze mindenkivel aki szereti a vonatokat, sőt, néha a más más hobbi izgalmasabb.

Ha nárcisztikus akkor ilyenek vannak pluszban: sok mindenbe beleköt, persze állítólag csak a te érdekedben, csak ő szeret téged és ő ment meg mindentől, ki akar sajátítani, szidja az exeit, a tiédeket pláne, féltékeny mindenkire, mindenkinél jobb akar lenni, néha önbizalomhiányos de sok mindenben nagyon sokra tartja magát. Szeretné uralni az érzelmeidet, próbál föléd kerekedni, pl kihozni a sodrodból, ha sikerül, rögtön jön az első leértékelés és győzelem, mert a végső célja hogy legyőzzön téged és uraljon, ezen kívül hogy összességében próbálja kihúzni alólad a talajt. Ehhez imitálja az elején az igazi szerelmet. De az igazi szerelem enélkül is létezik, különben nem lenne mit imitálnia, csak a nárcisztikusnál ez csak imitáció, más esetekben meg valós.

2023. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor itt valószínűleg nem nárcisztikusról van szó, legalábbis 2 hét alatt még nem jöttek ki az általad felsorolt negatív tulajdonságok.
2023. nov. 1. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem ez a vonzódás jele, a rózsaszín köd.

Igazából ha a jelöltre azt hiszed hogy nárcisztikus akkor a barátod is lehet az nyugodtan. Hiszen mindketten írják egymásnak, hogy szeretlek és hasonlók. Neked az a "dolgod" hogyha panaszkodik a barátod, hogy a jövőbeli párja manipulálja, ledominálja és egyebek akkor felnyisd a szemeit. Addig míg minden szép nincs közöd hozzájuk.

2023. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!