Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miert tetszik kevesbe a fiu,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert tetszik kevesbe a fiu, miota kiderult, hogy egy idegen nyelven se beszel, meg angolul se?

Figyelt kérdés
Valami akkor ott "megtort", vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg.
2017. jan. 20. 09:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

10-esnek üzenem, nem volt apukám, se nyelvórám, és egyszer mentem át Bécsbe.


Általános elsőtől tanulok angolul, mindig meg akartam tanulni. Még Spice Girls meg Linkin Park dalszövegeket fordítottam, vagy legalábbis szótáraztam, mert nem tudtam összerakni őket. Filmeket, könyveket eredetiben néztem. Nem értettem elsőre, de aztán bekattant, és ment. Pénteken du 4-ig benn voltam a suliban, ingyenesen, az ingyenes angoltanárommal, aki felkészített a nyelvvizsgára, hogy utolsó két évben már nem kellett bejárnom, mert megvolt az érettségim.


Könyveket kaptam ünnepekre, torrent meg ingyen volt. Akarnom kellett, és nagyon akartam.

2017. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Mert rájöttél, hogy tanulatlan. Így már engem se vonzana.
2017. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"En is tanultam nyelvet altalanosban meg gimnaziumban is, ezert fura nekem, hogy sokan akik a rendszervaltas utan szulettek nem beszelnek nyelveket."


Kedves kérdező, rendszerváltás előtt is mindenki tanult általánosba, gimibe/szakközépbe nyelvet úgy 1945 óta. Nos, akkor sem túl hatékonyan, most sem.

2017. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Legtöbben középfokú nyelvvizsgával sem tudnak spontán, értelmesen beszélni, csak makognak valamit. Sajnos tapasztalom munkahelyi felvételiknél.

Nagy nehezen levizsgáztak, de nem tudják a nyelvet. Max. olvasni tudnak, ami nem túl bonyolult vagy elvont.

2017. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A rendszerváltás előtt oroszul kellet tanulni, amire gondolom jó okkal nem bátorították a szülők a gyerekeiket. Mindegyis, mert mint írtam átment szexet követelő tahóba az illető, így meg akkor se mennék el több randira, ha 4 diplomája lenne és 7 nyelven beszélne. Nyilván nem a nyelvtudás teszi az embert, hiszen nagypapám úgy is talpig úriember volt, hogy egész életében sz.rt lapátolt a TSZ-ben.


Biztos én járok a föld felett, de szerintem az angol nyelvtudás alap (és önmagában még kevés is), hiszen hacsak az ember nem árúfeltöltőként akarja leélni az életét, hanem valamivel nívósabb munkára vágyik, akkor nagyon is szükséges. Ha nem tudnék angolul úgy érezném magam, mintha hiányozna az egyik karom.

2017. jan. 22. 21:26
 26/31 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás előtt nem csak az orosz volt, nagyszüleim és anyum németet is tanult az orosz mellett. Ez a két nyelv ment. Később lett az orosz a fő és kötelező, de sok helyen volt német fakultatív.
2017. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Amúgy manapság sokat ér az orosz nyelvtudás.
2017. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Az angol valóban alap, ezt nem is vitatom.
2017. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Igaz, német is volt. Eszembe juthatott volna, hiszen Édesanyám is tanulta. Az orosz kétségtelenül hasznos pl. a turizmusban, külkereskedelemben, diplomáciában, tolmácsként stb. Nyelvi minorra jártam az egyetemen, ahol nagyon szépen be lett bizonyítva a nyelvérzék egy szép mese, és nehéz nyelv úgymond nem létezik, csak az átadás módja sántít sok tanárnál. Ezek szerint nagy mázlim volt iskolásként, és jó tanáraim voltak.


Nem azt mondom, hogy a társkeresés szempontjából "feltétel" a nyelvtanulás. Ez nonszensz. Az embereknek önmagukért kéne, hogy alap legyen a nyelvtudásra való igény. Nem azért bukott el a dolog, mert nem beszélt angolul a pasi. Ez csak egy szelete annak az egésznek ami szerint ő az éltét éli.

2017. jan. 22. 21:52
 30/31 anonim ***** válasza:

#12

Nem a Google translaten függtem, hanem amit nem tudtam, azt a szövegkörnyezet alapján igyekeztem megfejteni, az eszemet használtam, nem szótárat. Iskola szempontjából világ életemben bűn lusta voltam, tanulni alig voltam hajlandó, házit sose írtam angolból, egyszer se ültem le külön szavakat/kifejezéseket magukni úgy külön, de ha hagytam, hogy magamtól ragadjon rám a tudás, az ment. Jobban megjegyzed azt, ami szórakoztat: Pl ha tetszett egy 500 oldalas könyv, akkor hiába tavaly olvastad, emlékszel kb minden részretére, de ha tanulni kell, akkor 5 oldalnyi infót is kínkeservesen lehet csak memorizálni... A nyelv is úgy könnyű, ha nem kényszernek éled meg, hogy tanulni KELL, hanem érdekel, hogy vajon mit jelenthetett xy mondat, és magadtól próbálsz rájönni.

Vannak, akiknek megy a magolás, de általában szerintem ez a módszer jobb, és mindenképp kellemesebb.

Valamint nem kell kétségbe esni, ha nem értesz egy szót, attól még értheted, hogy mi történik, pl ha Doctor Who-t nézek angolul, gyakran nem értek kifejezéseket, mégis értem, hogy miről van szó. Aztán majd előbb-utóbb rámragad az adott kifejezés is, nem görcsölök rá.

2017. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!