Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tegyem rendbe magam az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem rendbe magam az első szakítás után?

Figyelt kérdés

A családom, a barátaim, kollégáim, mindenki azzal bombáz, hogy már rég tovább kellett volna lépnem, mert sokkal többet érdemelnék az exemnél.


Első kaocsolatom volt, elég hosszúra nyúlt és nekem még hónapok múltán is fáj, hogy ő nem kíván többet velem lenni.


Ha az eszemre hallgatok, igaza van mindenkinek, mert vállalhatatlan és gyerekes ahogy viselkedett, főleg ahogy szakított és ahogy szakítás után még beszélt velem.


És amúgy sem lett volna közös jövőnk, mert ő megragadt egy tini szintjén + egyéb problémák is kialakultak nála, elég beteges dolgok..


Tudom, ne csak őt szidjam, mert valamiért szerettem. És nem is erről van szó.


Hanem többen mondták, hogy önértékelési problémáim vannak.


Valószínűleg így van.


Fogalmam sincs, hogy "találhatnám meg önmagam" és hasonlók, mert az eszem hiába tudja, hogy így a jó, a szívemnek nagyon fáj és egyelőre nem látom, hogy jön majd jobb, na meg nem is vágyom rá, míg ezen nem vagyok túl.


Mit kellene tennem, hogy elhiggyem magamról, hogy igenis érdemlek jobbat, elfogadjam és szeressem magam annyira, hogy ne azon gondolkodjak, én mit ronthattam el és mi volt a baj?


Vannak hobbijaim, amikkel elutom az időt, stb, nem tudom, mi mást tehetnék, hogy könnyebb legyen a folyamat.


Nem feltétlen a felejtés folyamata, hanem hogy önmagammal kibekuljek?



2020. szept. 17. 05:24
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én is ebben a cipőben járok. Hosszú kapcsolaton vagyok túl. A hobbi segít, de fontos, hogy merj nyitni. Valamit változtatni. Akár magadon. Pl öltözködés. Új emberek, több társasági élet, esetleg olyasmit elkezdeni űzni, amit szerettél volna, de korábban nem tudtad megtenni, nem volt időd vagy lehetőséged. Én pl. jártam futni, pedig korábban eszembe se jutott volna. Nem volt könnyű, de valamennyit segített és most már sokkal jobb
2020. szept. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az önmagaddal való kibékülés nem föltétlenül a szakításhoz köthető, sokan szenvednek önértékelési gondokkal úgy, hogy sosem voltak kapcsolatban. Biztos lehetsz abban, hogy az önbizalmad nem függ a volt párod jelenlététől.

Feltételezem, hogy az önértékelési problémáid valahol mélyebben gyökerezhetnek, emiatt mentél bele egy rossz kapcsolatba. Több oka is lehet annak, hogy így érzel, akár a családi háttér, vagy múltad, környezeted, élet minőséged.

Az önértékeléshez fontos az is, hogy tudatosítsd magadban, hogy nem kell kötelezően kapcsolatban lenned, társ nélkül is vagy Valaki. Sokan azért ragaszkodnak egy kapcsolathoz, mert cikinek érzik az egyedüllétet, ezt a mentalitást kellene leküzdeni. Attól félsz, hogy nem jön másik, pedig nem kell mindenáron kapcsolatban lenni. Könnyebben megtalálod önmagad, ha közben nem ragaszkodsz görcsösen a kapcsolatokhoz, mert az ezzel járó alkalmazkodás és másiknak való megfelelés megnehezítheti azt, hogy önmagad légy.

A saját boldogságodnak és jóllétednek nem sok köze van az exedhez, ha mélyen belegondolsz ha együtt maradtatok volna, boldog lennél? Na ugye.

Talán az a baj, hogy amíg a hobbijaiddal felületesen “elütöd az időt”, aközben a múltra koncentrálsz, rajta töprengsz, ezen kéne változtatni.

2020. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyit tudok javasolni, hogy ne tervezz előre indokolatlanul sokat, ne gondolj bele a kapcsolatokba többet mint ami abban az időszakban elvárható. Az első szakítás nagyon vacak érzés, főleg ha még bizalomvesztéssel is párosul vagyis nem voltál rá felkészülve és váratlanul ért. Nekem az első kapcsolatom egy megcsalással ért véget 18 évesen, az exem berúgott és egy közös baráttal megcsalt. Elmondta, végig hallgattam csöndben, egy világ omlott össze bennem. Sokan ilyenkor kieresztik a dühüket tesznek olyan dolgokat amiket egyébként nem, én bezártam magam körül mindent, kerestem az okokat. Aztán úgy fél év elteltével rájöttem, hogy semmit nem csinálnék máshogyan, szóval próbáljuk meg mással hátha ez egyszeri eset volt. De bármennyire is szeretnéd a történteket elfelejteni, soha nem leszel olyan naív mint a kapcsolat előtt voltál, okos ember tanul a saját hibáiból.

Az egy jó tanács, hogy érdemes elfoglalni magad hogy ne felesleges dolgokon túráztasd az agyad, barátok mellett erre nincs idő, el kell terelni a gondolatokat.

A második szakítás egészen más volt, annak a kapcsolatnak annyi volt ezt mindketten éreztük, kimondtuk és mindenki ment tovább. Azt hiszed hogy már rutinos vagy és akkor megint beüt a váratlan esemény. Ha az érzed hogy valamit hibáztál, hogy elvesztettél valamit ami fontos a számodra akkor szarul fogod érezni magad, de ha úgy állsz a helyzethez, hogy ez a hajó elment, a cél adott keresek másikat. Amíg nincs következménye a szakításnak, amíg nincs gyereketek akiről gondoskodni kell, addig nem szabad a sebeket nyalogatni, tovább kell lépni.

Ez a gondolat hogy mi lett volna ha? Na ez a legnagyobb baromság amit csak tehet egy ember magával, mert olyan dolgokat képzel bele egy kapcsolatba ami valószínűleg soha nem történt volna meg. Álmodozik arról hogy a tengerparton szeretkeznek meg milyen lett volna az esküvő? Az a probléma ezzel, hogy az adott helyzeted szeretnéd megélni és az hogy kivel éled ezt át az már másodlagos, az élményre az érzésre vágysz, boldog akarsz lenni. Nem szabad ezt érzést csak egy adott emberrel összekapcsolni, más is biztosíthatja számodra csak meg kell keresni.

Még valami, ne tartsad fenn a kapcsolatot az exeiddel ha nem muszáj, mert nem használ. A lezárás annyit tesz, hogy elengedted, nem vagy érte felelős, nem foglalkozol vele többet, hanem keresel valakit akivel érdemes tervezni és nem feleslegesen pazarlod a drága idődet és energiádat.

2020. szept. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!