Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nagyon nehezen viselem, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nehezen viselem, ha nem kapok magyarázatot?

Figyelt kérdés
Amikor valaki ugy szakít velem, hogy érzem kertel, nem mondja meg az igazságot arról, hogy miért szakít velem, azt nagyon nehezen viselem. Érzem hogy nem a valóságot mondja, és ott hagy egy csomó kérdőjellel, tehát nincs az, hogy esélyt kapnék arra, hogy átgondoljam ha valamit én rontottam el, akkor pontosan hol, mikor és mit? (Mondjuk azt megint inkorrektnek tartom, ha valaki akkor amikor elégedettlen, nem mondja meg, hanem elhallgatja, tehát tenni sem enged ellene.) Mást is ennyire megvisel, ha szakítaskor érzi, hogy a másik mismásol, nem a valodi indokot mondja?
2022. máj. 19. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Én emiatt hagytam ott a párom. Azt gondolom, hogy vannak dolgok amikért ha már szólni kell, az elég gáz.
2022. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megviselt, de később rájöttem, hogy pont így volt jó, mert könnyebben el tudtam engedni azt a kapcsolatot.
2022. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es nem ertelek! Ha vmi rosdzul esik a masiknak, pl akaratlan megbántod stb, akkor miert nem szol? Vagy ha vmit másképp, mashogy szeretne, vagy vmi hiányzik neki, akkor miért nem szól? Miert kell gondolatolvasást várni bárkitől is?
2022. máj. 19. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat két emberen múlik. Értem én hogy mi a problémád, de te egyedül hiába akarnád megjavítani ami elromlott köztetek, ha a másikat már rég nem érdekli az egész, nem tesz érte semmit, hogy jó legyen nektek egymással.

Az is lehet, hogy nem akar még jobban megbántani azért nem mondja el az igazat arról hogy miért szakít. Pl. nem akar már veled szexelni (rossz a szex vagy van új opciója), de nem is akar megbántani, ezért kitalál más indokot vagy nem is mond semmit csak szakít. Hiába akarnál te egyedül változtatni ezen, ha ő már eldöntötte azt, hogy neki nem éri meg dolgozni a kapcsolaton.

Sokféle ember létezik. Van aki nem is akarja tudni az igazat, mert még inkább megbántva érezné magát, de vannak akik meg tudni szeretnék, hogy mi a valódi oka a szakításnak. Szerintem jobb megmondani az igazat.

2022. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is az igazság híve vagyok. Értem amiket írsz, de ha valaki szakítani akar, az miért szivatja meg előtte a másikat? Az esetek nagy részében az van, hogy a nem akartalak megbántanit kiváltják azzal, hogy hidegek ridegek lesznek, bezárkóznak, és a másik félnek az Istenért sem mondanák el a valóságot. Vagy: csenddel büntetnek, játszmáznak, érzelmileg elhanyagolnak. Ezek sokkal fájdalmasabbak, önbizalmat gyilkolóbbak, mint simán megmondani hogy pl nem szeretlek, és nem is akarom hogy rendbe hozzunk bármit is. Tiszta sor ez így, de szakítás előtt inkább hetekig kb érzelmileg kínozzák a másikat, és van pofájuk azt mondani, nem akartalak megbántani.
2022. máj. 19. 11:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a kiprovokált szakításnál aljább, kegyetlenebb dolog nincs. Jól megkínozzák előtte a másikat érzelmileg, majd kényzerdöntést ruháznak rá, és a felelősséget is.
2022. máj. 19. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, annak idején én is ugyanígy voltam ezzel, mint te. Aztán rájöttem, hogy sokszor nem lehet megválaszolni a kérdést, hogy "MIÉRT".

Miért szeretem jobban a rántott csirkét, mint a pörköltet?

Miért szeretek inkább csöndben reggelizni, nem úgy, hogy valamilyen zene szól mellettem?

Miért szeretek inkább nyugis, halk szavú emberek társaságában lenni, mint harsány-hangos emberek között?


Nincs rá magyarázat. Csak.

Ugyanígy ő is, ha egyszer úgy érzi, hogy nem örömmel várja a veled való találkozásokat, ha nem tud örömmel gondolni arra, hogy egy életen át együtt éljen veled, jóban-rosszban együtt legyetek, veled közösen neveljen fel gyereket, akkor hiába minden. És ezek érzelmek, ezeknek okát legföljebb egy pszichológus tudná megmondani, miután alaposan feltárta az illető tudatalattijában rejlő mozgatórugókat.


Tudom, ezt nagyon rossz megélni, mert az ember tanulna belőle, hogy mit rontott el, vagy legalább miben nem passzolt össze vele. De a konkrét, megfogható okokon túl (pl. másfajta életvitel, világnézet, gyereknevelési elvek) legtöbbször ilyen érzelmek vannak mögötte, amiket nemigen lehet megmagyarázni.

2022. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, sajnos/nem sajnos, az életem minden területén szeretem tudni az okokat, az összefüggéseket, hogy tanulhassak belőlük, megértsem őket. Viszont azt is elég volna mondani hogy nem szeretlek, nem akarom hogy rendbe hozzuk. Ez már egy ok, nincs ezzel gond, mert tiszta, korrekt, egyenes.
2022. máj. 19. 11:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7: Nekem alap, hogy az érzelmeimet meg tudom magyarázni másnak, és értetlenül állok ez előtt.
2022. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!