Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudnám ezt a számomra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Urialma kérdése:

Hogyan tudnám ezt a számomra fura helyzetet normálisan, illetve úgy lereagálni, hogy az nekem is jó legyen?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy volt egy elég toxikusnak mondható 2 éves kapcsolatom, ami kb. egy hónapja ért véget. Azt kell tudni a fiúról, hogy egy elég gazdag családba született, bár ez nekem nem volt prioritás, nem emiatt jöttünk össze. Lehet úgy mondani, hogy a fiúnak két énje van, az egyik egy teljesen őszinte, jólelkű, iszonyat aranyos, törékeny énje (én ezt a kisfiú énjének hívom), illetve a másik énje egy gőgös, bölcsködős, magamutogató, pénzközpontú. A szülei elváltak, inkább az apukája példája volt a rosszabbik énje, apukája volt a gazdagabbik a két szülő közül. A két év alatt az édesapja úgy kihasznált, ahogy csak lehet, én jóindulatból takarítottam nála, mikor ott voltunk, főztem a családjának sőt, még teljesen ingyen ledolgoztam nála egy teljes nyarat, a végén már úgy vett, mint egy szolga. Ez addig ment, amíg egyszer összeszólalkoztunk, mert nem tartottam fairnek ezt az egészet, azóta a begyében vagyok. Mióta megtudta, hogy a fiával szakítottunk, folyamatosan olyan helyekre jár az apja, ahova én is. Direkt azért, hogy provokáljon, mutassa, hogy milyen új autója van (jaj, igen, nála az autó státusz szimbólumnak számít). Folyamatosan bőgeti a motort, ha közelemben van, beül kávézókba, ha meglátja, hogy én is ott vagyok. Visszatérve az exemre, mindenki abban a hitben van, hogy a pénze miatt voltam vele, pedig az igazság az, hogy ő tartozik nekem jó adag pénzzel, mert sok alkalom volt rá, hogy egy nagyobb összeget kért kölcsön, amit a mai napig nem adott vissza. Vele már nem is beszéltem a szakítás óta, de folyamatosan figyel. Konkrétan, ha nem tud ő szemmel tartani, akkor megkéri a barátait, hogy "jelentsenek" rólam neki, kérdezget felőlem. Másképp meg azért mentünk szét, mert neki szabadságra volt szüksége, szóval ő volt az a személy, aki kilépett a kapcsolatból, mégis ő figyel engem megállás nélkül. Abban a helyzetben vagyok, hogy minden egyes alkalommal, mikor vagy őt vagy az apukáját meglátom és elég feltűnően lerí róluk, hogy miattam vannak a közelemben, szóval nem csak a véletlen műve, akkor leszek rosszul. Kezdek remegni, hányingerem lesz, mert ilyenkor úgymond visszatérnek a rossz emlékek, a bántások stb.. Nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt helyesen lereagálni, mert reflex szereűen törnek rám ezek a tünetek, amiket a legnagyobb igyekezettel próbálom takarni.

20/L



2023. aug. 4. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan vagy abban biztos hogy miattad van ott akár az apja akár a volt pasid?

Főleg hogy a gyerek szakított veled. Szerintem ezek inkább véletlenek összefutások, persze az lehetséges hogy ilyenkor kicsit még rá is játszanak pluszba. De ne foglalkozz velük, az ilyen típusú embereknek ez a legnagyobb törés ha szarba se nézik őket.

2023. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy full toxikus kapcsolat, érzelmileg össze vagy zavarodva. Kicsit azt érzem, hogy a kisfiús énjét tartod az igazinak, és a gőgöst egy ál-énnek. Úgy vagy vele, majd "rájön" hogy az nem is ő.

Még szereted. Sajnos idő kell neked is, ez talán az első komoly csalódásod. Másrészt csaponganak benned az érzések, és a kattogással sem tudsz mit kezdeni, mert fogalmad sem lehet merre vagy előre. Elveszettnek tűnsz.


Próbáld meg egyben látni a srácot. A fő baj az, hogy nem tudtál napirendre térni a csalódottságon, és nem akarod elfogadni a másik énjént. Lehet hogy sok ilyen feldolgozatlanság okozza a testi tüneteket, mint a pánik, félelmek, és hasonlók.

2023. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálj ne a megszokott helyeidre menni, meg lehetőleg ne legyél egyedül.

Engem bántalmazott is az exem, jó ideig szabályos pánik fogott el már attól is ha bementem pestre, nehogy pont arra járjon. A környékükön meg pláne.

Aztán ez elmúlt, végülis emberekkel teli utcán nagy baj nem történhet.


Nehéz erre jó tanácsot adni. Annyiból szerencsés, és szerencsétlen is vagy, hogy a korodból ítélve ez talán az első kapcsolatod volt, ami nagyon rossz első tapasztalat, és a későbbiekre is rányomhatja a bélyegét. De pont a korod miatt szerencsés is, mert innentől tudni fogod mit kerülj, mire figyelj. Illetve nem tudott tőled annyi mindent elvenni, én több mint 10 millós adóssággal és egy kisgyerekkel szálltam ki, úgy hogy mikor összejöttünk még tartalékom is volt bőven, illetve magamra alig költöttem. 20 évesen mindezek még nem voltak.

Légy erős, majd megunják. Az ilyen pénzes kisköcsögök gyorsan találnak új prédát.

2023. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!