Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan dolgoztátok fel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik átéltek hasonlót. Ha volt olyan szakításod vagy válásod, amikor azt élted meg, hogy mindent elvesztettél, hogyan álltál fel belőle és mennyi ideig tartott a gyógyulás? Tegyük fel, hogy szinte feltétel nélkül bíztál valakiben, mert a kapcsolatotokban mindent elkövetett, hogy bízni tudj benne. Rengeteg energiát tett bele, elhitette, hogy nagyon szeret és mindig számíthatsz rá, hogy te vagy a legfontosabb az életében. Aztán egyik napról a másikra úgy dobott el, hogy nem is értetted az egészet. Azt hitted, szeretve vagy, az volt a narratíva mindkét oldalról, hogy még soha senki mással ilyet nem éltetek meg stb. És nincs megcsalás, nincs másik partner, egyszerűen csak eldobtak, és nem kellesz többé.

dec. 26. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

"Rengeteg energiát tett bele"

Ezt honnan tudod, vagy miből gondolod?


"azt élted meg, hogy mindent elvesztettél"

Szörnyű érzés lehetett, de csak úgy érezted, vajójában nem vesztettél el mindent.

dec. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Volt. Kellett egy kis idő, amire kiderült, hogy bizony volt egy harmadik személy. Ha nem így történt volna, akkor is hasonlóan nehezen lehet megélni.

Én hagytam, hogy fájjon. Muszáj engedni, hogy fájjon. Sírni vagy üvőlteni, rosszul érezni magad. De lassan tudatosítani is, hogy ez van, nem kellessz neki, a maga módján szeretett, de elmúlt.

Rá kell hagyni az időre is, el kell fogadni a barátok/szeretteid segítségnyújtását.

És a legfontosabb a no contact!

dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig tartott a felépülés?
dec. 26. 17:28
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Azért ilyen kaliberű kapcsolatot nem dobnak el csak úgy, semmiből. Vagy van egy veszekedés, vagy megcsalás, vagy valaki mást talált, esetleg te tettél valamit stb.

Én úgy dolgoztam fel, hogy sokáig tartott, nagyon. Aztán, pár év múlva jött más. Meg ugye volt közben pár próbálkozás, nyilván sikertelen, mármint, hogy vége lett nagyon gyorsan.

dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megtörtént.Pont hat éve nem sokkal karácsony előtt.Minden előjel nélkul három év közös élet után elmondta,hogy elbizonytalanodott,hogy velem képzeli-e el tovább.

Másnap elment és úgy jött vissza,hogy már volt egy új férfi az életében.A poklot éltem át bő fél évig,mert sok megalázást ,beszólást és gúnyt is kaptam.Utána még két évig teljes nihil lelkileg,mire felálltam a földről.

Vele mindent elveszítettem,minden álmom, minden vágyam és minden bizalmam. Ráadásul úgy, egy rossz és hosszú kapcsolat után jött az életembe,mint egy napsugár.Nagyon sokszor mondogatta, még a szakítás napján is reggel, hogy szeret és nem tud élni nélkulem.

Hát a jelek szerint tud. Nagyon nem érdekelte,hogy más szenvedésén és könnyén át lett boldog.Ami persze nem tartott sokáig,kb egy évig a másik férfivel.

Rendbe jöttem lelkileg, de a bizalom az emberek felé, hát az éppen hogy csak van valamicske....


F

dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én fogytam majdnem tíz kilót akkor,pedig nem tartott sokáig maga a kapcsolat.

Az elején egy álomnak éltem meg.Volt ott minden,vacsorától a virágon át a szerelmi vallomásig...Mégsem volt igaz egyetlen szó sem.Végig kétfelé játszott.

Akkoriban baromira kifordultam magamból,aztán segítséget kértem,amikor úgy éreztem,nem bírom tovább.Az rengeteg dologra rávilágított.

Most egy tramplival van együtt papíron,hivatalosan meg szerintem pont akkora tróger,amilyen mindig is volt.Szerencsére ma már közömbösen viszonyulok ehhez az egészhez és persze hozzá is.

Ehhez hála Istennek,nekem pár hónapra meg egy szakemberre volt szükségem,aztán haladt tovább szépen az életem.Ma csupán egy távoli emlék az egész.

dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm szépen a válaszod (természetesen a többi hozzászólónak is), a történeted sok szempontból hasonló az enyémhez. Hadd kérdezzem meg: azóta lett másik kapcsolatod?


"Azért ilyen kaliberű kapcsolatot nem dobnak el csak úgy, semmiből. Vagy van egy veszekedés, vagy megcsalás, vagy valaki mást talált, esetleg te tettél valamit stb." 4-es válaszoló, azért ezzel a meggyőződéssel nem árt vigyázni. Én is azt hittem, hogy így van.

dec. 26. 18:06
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös vagyok ismét.

Nincs kapcsolatom azóta sem. Ismerkedési próbálkozások voltak,de annyira borzasztó lett az emberek egymáshoz való hozzáállása, elvárása, hogy abbahagytam.Miért idegeskedjek ?

Nyugodt az életem,hiányzik egy társ persze, de nem mindenképpen és nem mindenáron.

Inkább hűvös nyugalommal nézem a világot egy ideje,ez a legjobb kifejezés.

dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
4-5 év alatt szerencsés esetben meglesz.
dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Emberfüggő.


De ha csak keseregsz és várod a csodát akkor rámehetnek évek is.


Tenni is kell a változásért

dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!