Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha nagyon akar, mert szenved...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagyon akar, mert szenved nélkülem, egy vérbeli nárcisztikus képes változni?

Figyelt kérdés
Sajnos rengeteg nárcisztikus és antiszociális személyiségzavaros tulajdonsággal is rendelkezik az exem. Aki volt már ilyen kapcsolatan tudja, hogy először mennyire sok csúcsélménnyel ajándékoz meg, isteni vele minden és az ember legszívesebben összekötné velük az életét azonnal. És persze ahogy egy igazi nárcisztikus ő is ezt akarja. De az álarc sajnos lehull és jönnek a kibírhatatlan, empátia nélküli tulajdonságok. De addigra már szerelmes az ember. Én is az lettem, csak őt kívánom, senki mást, megbántott már százszor, eljövök és most ott tartok, hogy azt kérdezgetem: ha most azt látom hogy megőrül annyira szenved és állítása szerint nem is keres magának mást, járt csoportterápiára és pszichológushoz, kineziológushoz is, hogy javítso n a viselkedésén, akkor nem lehet, hogy képes lenne megváltozni?

2016. jún. 12. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nárcizmus a pszichológia jelenlegi állása szerint "gyógyíthatatlan" állapot, ugyanis a sikeres terápiához pont belátásra és empátiára lenne szükség, ami a nárcisztikusokból hiányzik. Persze ha valaki nem túl súlyosan érintett nárcizmusban, akkor van némi esély a javulásra, de ez több éves folyamat és nagyon bizonytalan a kimenetele. Ha van türelmed kivárni...
2016. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha most azt látom hogy megőrül annyira szenved és állítása szerint nem is keres magának mást"


Amúgy el ne hidd, hogy ez neked szól! Egy nárcisztikus nem tűri el, ha őt elutasítják, ezért képes látványosan (és TÉNYLEG látványosan) szenvedni hosszasan a szakítás után.

2016. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj.
2016. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
:(
2016. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nemreg olvastam errol.

segitseg,a parom narcisztikus.

En nem varnek.


nekem bipolarisom volt,nem ment.

2016. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
agressziv elmebeteg
2016. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel vissza kell, hogy hódítson, tehát bunkó nem lehet veled állandóan, mert akkor egyértelmű, hogy gondolkodás nélkül tudnál szakítani vele. Pont az a lényeg, hogy ez a tipus mesterien játszik mások érzelmeivel. Persze, hogy sír megsajnáltatja magát de ez csak addig kell, míg az érdekei úgy kívánják. Nem mellesleg jó ha tisztában vagy vele, hogy akár mennyire is nagy a szerelem, őmellette tartósan a te pszichéd sem fogja bírni ezt a nyomást, frusztrációt és te is könnyen letargikussá, neurotikussá válhatsz.
2016. júl. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám... Hányszor zokogott előttem térdelve az exem, hányszor könyörgött... Mindig visszafogadtam. Mindig megbántam. Aztán már együttlaktunk. A végén már nem tudott többet kivenni belőlem... Egy nap, mikor a szokásos hisztis és agresszív viselkedését már nem bírtam tovább, elküldtem. És ment. Mert már nem maradt bennem semmi, amit elvehetett, tönkretehetett, lerombolhatott volna. Számára semmit nem jelentett az egész. A szakítás is annyi volt neki, mint egy csettintés. A négy hónap együttélés, amíg minden egyes nap együtt zuhanyoztunk, aludtunk, ettünk, dolgoztunk... Mintha meg sem történt volna.


A te párod is ilyen. Ha egy ilyet ismersz, ismered az összeset.


Menekülj, amíg lehet. Minden egyes vele töltött nap csak mélyebbre taszít. Nem veszítesz semmit, mert a csodás tervek, álmok, amiket együtt szövögettek, sosem válna valóra egyik sem.

2016. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, viszont a szakítás után még talált pár dolgot, amit elvehet tőlem. Igyekszik tönkretenni a családomat, ellenemfordítani, stb. Várom, hogy mikor száll rá a munkahelyemre... Komolyan mondom, MENEKÜLJ!!!
2016. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdezném, hogy hol tart most a dolog?

Sajnos én még kapcsolatban vagyok a saját nárcisztikusommal, de már nagyon menekülnék. Bár ne szeretném ennyire :-(

2017. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!