Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Féreg vagyok? Hogyan szakítsak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féreg vagyok? Hogyan szakítsak ezek után a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz előre is elnézést.

Szóval van egy párkapcsolatom az első komoly az életemben már majdnem 4 éve együtt vagyunk. Én 24 vagyok ő 21.

A legfontosabb talán az, hogy miért akarok szakítani vele: Mert beleszerettem egy másik lányba, mert már jó ideje nem érzek "semmit" a barátnőm iránt, mert túl sok a probléma már és ki akarok lépni. Persze az utolsó kettő eddig is megvolt csak az első dolog feltűnésével kezdett komolyan körvonalazódni a fejemben.

A probléma ott kezdődik, hogy én őt nem tudnám egyszerűen csak úgy kidobni, mert teljesen függ tőlem. Mi két totál ellentétes szemléletű ember vagyunk és már amikor megismerkedtünk akkor is ez volt. Ő inkább mindig "lehúzott" engem míg én őt mindig próbáltam segíteni, motiválni kicsit pozitívvá tenni. Sajnos ő pszichés problémákkal küzd régebben is ez volt, depressziós volt sokat meg öngyilkossággal fenyegetőzött képzelődött stb nem volt könnyű. Egyébként én szerettem mert ezek mellett ritkán de megvillantak olyan tulajdonságai amelyek miatt érdemes volt vele lenni. Aztán már 1-2 éve szerencsére jól van a sok éves próbálkozásom talán meghozta a gyümölcsét sokkal szociálisabb lett meg már nem depis és miegymás. Kicsit már túl sok is lett az önbizalma úgy vettem észre de ebbe most ne menjünk bele mert nem fontos illetve még is az talán. Régen megbecsült engem nagyon, féltékenykedett is sokat mert az volt a mániája, hogy ő nem elég jó hozzám és én túl jó pasi vagyok és lelépek mással stb. Manapság már úgy érzem ő sem szeret úgy engem, a legapróbb dolgokat sem teszi meg értem nem tudunk beszélgetni, eltávolodtunk.


A probléma az, hogy ő sajnos teljesen függ tőlem és ezzel viszont hiába próbálkoztam nem tudtam neki igazi motivációt adni soha, egyetemre járt egy ideig de aztán azt is abbahagyta és dolgozni sem dolgozik 1 éve nem csinál semmit. Régebben is én tartottam el ezzel nem volt gond bár régen voltak nagyon nehéz időszakok emiatt. Persze az én hibám is, mindig azzal nyugtatgattam, hogy ha ez meg az nem sikerült akkor sincs baj mert én majd gondoskodok róla de nem gondoltam volna, hogy ez neki elég lesz majd tényleg.


Azért nem tudom mit csináljak mert féltem őt, hogy mi lesz majd vele. Sok szempontból biztosan nagyon rossz lesz neki például régen ahogy már említettem nem álltam túl jól anyagilag de azért igyekeztem mindent megadni neki, most viszont egy ideje már megváltozott a dolog és meg tudnék adni neki olyanokat amire vágyott (nyaralás,drágább holmik,ruhák stb) később pedig valószínűleg még többet is, saját lakás kocsi stb. Ha most elhagyom pedig mit fog érezni? Hogy neki megint csak a rossz idők jutottak, a jóból mer nem kap - biztosan megint depressziós lesz ez meg a másik. Egyedül lesz és mi van ha megint rossz napja van? Ki fog segíteni rajta mert én elhagytam?

A harmadik pedig, hogy ismeri a lányt akiről szó van, még nem vagyunk együtt nem történt semmi. Nem akarom úgy elkezdeni egyrészt ezt a kapcsolatot hogy egy másikba még bent vagyok másrészt pedig nem akarom megcsalni a barátnőmet sem, ha eddig kibírtam mostmár ki is fogom. Az is lehet, hogy mégsem jön majd össze a lánnyal már ezen is gondolkodtam de akkor sem szeretnék már tovább maradni, túl sok már nekem és mostanában folyton egyedül érzem magam. Itt van mellettem de mégsincs, már semmi sem olyan mint régen. Hiába próbáltam beszélni vele erről nem hajlandó tudomást venni róla. Sokszor érzem azt, hogy csak kihasznál már. De ettől függetlenül én tudom, hogy Ő egy jó ember és mennyire érzékeny valójában ezért is féltem nagyon.


De akkor sem tudom ezt a lányt kiverni a fejemből, sok év után először érzek tényleg szerelmet és fellángolt bennem valami, tényleg mintha csak kinyílt volna a szemem. Kicsit úgy érzem, hogy mellette visszakapom a régi önmagamat is, persze biztos hozzátartozik hogy ő még picit fiatal de már most érettebb sok szempontból mint mondjuk a barátnőm valaha is lesz - érzelmileg -.


Nemtudom, hogy csináljam vagy egyáltalán csináljam-e, bár ez nem kérdés de nagyon félek a dologtól, illetve féltem a barátnőmet, hogy mi lesz majd vele. Ha csak szigorúan tárgyilagos szemszögből nézem akkor persze, hogy szakítanom kéne mert 1000x könnyebb lesz nekem és talán még boldog is lehetek, de nem tudom így nézni mert olyan érzésem van, hogy cserbenhagyom Őt. Eszembe jutnak a régi emlékek és belesajdul a szívem.

Mint mondtam nekem ő az első normális kapcsolatom, előtte csak csajoztam rengeteget és miatta állapodtam meg úgymond. Azthittem már mindig vele leszek majd de ezekszerint tévedtem. Szóval komoly szakításom sem volt még, nemtudom mit kell ilyenkor érezni vagy mi a helyes megoldás.

Köszi ha végigolvastad, trollok most inkább kíméljenek.


2017. jan. 11. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

, egyetemre járt egy ideig de aztán azt is abbahagyta és dolgozni sem dolgozik 1 éve nem csinál semmit.


akkor majd elmegy melózni. és kész.

adsz neki egy hetet, hogy kiköltözzön és kész

2017. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyre inkább úgy tűnik, mintha kihasználna. Különben sem vagy pszichiáter, ha pszichés problémái vannak, azt ugyanúgy nem gyógyítja meg egy párkapcsolat, mint pl. a lábtörést.
2017. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
A sex milyen?
2017. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, és nagyon jó dolog, hogy törődsz vele, és csak mert nem akarsz már vele lenni mint nővel, azért még érdekel a sorsa, és aggódsz érte. Sok pasi semmi érzelmet nem mutat amikor szakítani készül, és szívtelenül ki is dobja a párját, még akkor is, ha nincs hová mennie, éjszaka, a hidegbe stb...


DE, azért azt is tudod, tudnod kell, hogy nem maradhatsz vele csak emberségből, sem barátságból, sem szánalomból csak mert aggódsz. Majd talpra fog állni, megtanul gondoskodni magáról és éli tovább az életét.


Ami fontos: Gondold át még egyszer, mi is a valódi okod a szakításra. Tényleg vele nem akarsz már lenni, vagy elvette az eszed az új csaj? Ha döntöttél, akkor légy őszinte, mond meg neki, hogy te már nem vagy boldog, és nem szeretnéd folytatni a kapcsolatot, beleszerettél valaki másba, de biztosítsd róla, hogy kap időt arra, hogy munkát találjon, és nem fogod azonnal utcára dobni. Adj neki időt azért, hogy találjon valami munkát, és helyet ahová mehet.


Érzelmi zsarolásnak "megölöm magam" és hasonlóknak ne dőlj be. Ha meg is teszi később, az az ő döntése. De a legtöbb esetben ezzel csak meg akarják fogni az emberek a másikat. Anno expasim is eljátszotta ezt mikor dobtam. Nem ölte meg magát. Ha mégis megtette volna, az nem az én saram. Engem ilyesmivel soha nem lehetne visszatartani.


Amúgy miért nem ment el dolgozni? Ezt nem értem.

2017. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most elhagyom pedig mit fog érezni? Hogy neki megint csak a rossz idők jutottak, a jóból mer nem kap."

Bocsi, de ez hol a TE problémád? Mármint hahó, ő az aki nem dolgozik, nem csinál semmit, élősködik rajtad, és még te érzed rosszul magad, mert most már nem lesz luxusruhája meg nyaralása? ....???

Ne tedd :D

2017. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


"A sex milyen?" - Sajnos semmilyen az már jó ideje nincs


Tudom, hogy nem szabad vele maradnom pusztán emberségből és mindenképpen véget akarok vetni ennek. Nyilván az új lány is elvakít kicsit de már előtte sem voltam boldog. Azt elfelejtettem leírni normálisan a kérdésemben "A harmadik pedig, hogy ismeri a lányt akiről szó van" szóval igen ez is elég nagy gond. Ismeri a lányt régen mondta is, hogy ha fiú lenne biztos ezzel a lánnyal kezdene (a sors iróniája) mert milyen szép és okos, Ő sosem lehet olyan stb, szokásos.


Szóval ezért is aggódom mármint biztosan rátesz még egy lapáttal ha megtudja kivel randizgatok és meglátja, hogy "jobb" nála. Tényleg aggódom, aztán lehet feleslegesen. Lehet, hogy már nem az én dolgom lesz de akkor sem tudom kivonni magam alóla, nagyon gáz lenne ha próbálnék neki segíteni pasit találni vagy ilyesmi? Nyilván nem fogom kidobni a lakásból, úgy gondoltam nem húzom tovább az időt ma este elmondom neki...

2017. jan. 11. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nincs értelme.Elmondtad neki?
2017. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon gáz lenne. Eszedbe se jusson. Ne vedd ennyire magadra a dolgot, szép dolog az együttérzés de ebben a szituba tùlzàsokba esel
2017. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Kíváncsi lennék, hány éves az a "kicsit fiatalabb" lány :D

Szomorú, hogy manapság egyre korábban cserélik le a barátnőjület a férfiak a fiatal kislányokra

2017. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kerdezo, majd ird meg mi volt!
2017. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!