Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi várható ez esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi várható ez esetben?

Figyelt kérdés

Párommal 13 éve vagyunk együtt. Voltak gondok, mindenütt akadnak.

Ez az év viszont egy ideje elég rosszul alakul, valószínűleg nem együtt folytatjuk.

Ő 10 éve felvett egy néhány százezres személyi kölcsönt, mert külföldi munkát tudott. Ebből aztán nem lett semmi (eltűnt a kontaktja..), a pénzt elköltöttük idő közben (nyelvtanfolyam, autó a mobilitáshoz, stb.)

Sajnos ő a 13 év alatt többször elcsent tőlem különböző összegeket, cserében én nem fizettem, nem adtam a törlesztésébe, különben is ő vette fel, azt mondta, tudja fizetni. Még kb. 1 év van hátra, azt mondta most, h beperel, h visszamenőleg fizessem ki az általa befizetett összeg felét, pluszban a vagyonom felét is kéri, mivel 13 éve együtt élünk. Tudni kell, h még közös lakcímünk sincsen, ő otthonra, én szintén a szüleim címére vagyok bejelentve, nemrég költöztünk össze (az én szüleim adta házba, amit a megtakarításaimból újítottunk fel, nem vagyunk ide bejelentve egyelőre). Egy 1.5 éves babánk van.

Mit követelhet tőlem a fentiek alapján?



2017. szept. 3. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Most 13 éve éltek együtt, vagy nemrég költöztetek össze? Nem mindegy.

Ha a 13 év az igaz, akkor valóban követelhet rajtad vagyonmegosztást, ugyanúgy bíróságra kell adnia az ügyet, mintha házasok lennétek. Élettársi kapcsolatnál ez a szerzés arányában oszlik meg, azaz ha egyikőtök egyértelműen több pénzt hozott a kapcsolatba, akkor arányos lesz a vagyon megosztása is. Ha nem tudja a bíróság ezt megállapítani, akkor jön az 50-50. (Tudnod kell, hogy itt azt is figyelembe veszik, hogy gyerekkel vagy otthon, nem csak lustaságból.)

A hitelre visszamenőleg viszont nem követelhet semmit, ugyanis azt ő vette fel, a saját nevére, neked tehát nincs közöd hozzá. Akkor sem, ha neked is vásárolt belőle dolgokat. Persze ugyanígy te sem követelheted vissza, ha esetleg fizettél bele az elején.

2017. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lakcím egyébként abban az esetben nem lényeg, ha bizonyítható egyéb módon, hogy együtt életetek az eltelt időben.
2017. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Élettársi szerződés? Számlák? Közös hitelkártya? Ha a kölcsön az ő nevén van, akkor semmilyen fizetési kötelezettséged nincs. A ház a szüleid tulajdona, innentől kezdve bármi amit beleadott a párod és nincs róla papír az nem visszakövetelhető. Az élettársi viszonyt ha nem tudjátok igazolni - ami közös lakcím híján nehézkes - akkor a párod semmit sem követelhet. Autó a párod nevén van? Lényegtelen hogy esetleg te is használtad vagy közösen, akinek a nevén van a tulajdon azt terheli a kölcsön/felelősség, stb.
2017. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs élettársi szerződés vagy bejegyzett élettársi kapcsolat, sem közös lakcím.

13 éve élünk párkapcsolatban, de együtt csak kb. 1.5 éve lakunk, ez említett ingatlanban.

2017. szept. 3. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

A szerződés nem számít. Élettársaknak a magyar jogviszony azokat tekinti, akik együtt élnek, egy háztartásban, egy vagyonközösségben.

A lakcímkártya előnyt jelenthet, de egyéb módon is bizonyítható, ha együtt éltek, nem csak azzal.

Viszont így a kiegészítést tekintve, bármit követel is, azt maximum az elmúlt másfél évre teheti (ha elfogadja a bíróság az együttélés tényét). Hitelhez még kevésbé van bármi közöd. Amúgy sem, de így a követelése is nevetséges.

Másfél évről meg nem sok mindent fog tudni elkövetelni tőled bíróságilag sem, főleg, hogy a lakáshoz sincs köze.

2017. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ő, ami pénzt hozott a kapcsolatba, azt fel is élte, az ő családjában nem szokás félretenni, a mának élnek.

Én tettem össze pl. a térkövezés árát, a beköltözéskor eladtam a motoromat, h a belső kialakítást meg tudjam finanszírozni, jelenleg a homlokzati hőszigetelésre gyűjtök, de abból a tudtom nélkül elvett néhány tízezer forintot.. Szóval vannak problémák.

2017. szept. 3. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani, hogy a felújítást te fizetted, pl. számla a te neveden van, ha a korábbi megtakarítás saját folyószámlán volt és nem közös néven, akkor könnyű dolgod van.

Bár ha őszinte akarok lenni, másfél évnyi együttélés után a követelésekre kb. kiröhögik a bíróságon is. Akkor lenne értelme, ha húszmilliós házat vettetek volna ezidő alatt közös névre, meg együtt rendezitek be.

2017. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menjen birosagra, ugyvedhez is forduljon mindenkepp a parod. Nekunk is kell az irodaban valami szorakozas, amit altalaban az ilyen alacsony intelligenciaju prolik jelentik :D.
2017. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor sima ügy lesz, a kiegészítés alapján. Jól körberöhögik a párod a követeléseivel. Legalább ehhez lenne esze. A kölcsön az övé, a lakás ha nem is a tiéd, de a családodé. A be nem jelentés miatt lehetnek egyébként gondok. 1,5 év alatt egy lakcím bejelentés nem ártott volna legalább neked. Egész sztoriban a motor eladása fáj a legjobban. Ha van számla amin a te neved van, akkor megint csak te állsz nyerésre. No panic, szerintem fogalma sincs, hogy milyen jogai vannak és hogyan tud igazolni bármit is a párod.
2017. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, infókat!

Sajnálatos, h ilyen helyzetbe kerültünk, leginkább nyilván a gyermekünk miatt.

A párom igencsak a családja befolyása alatt áll, ezt éreztem korábban is, csak úgy voltam vele, majd ha közös életünk lesz, közös háztartásban, stb., akkor talán elhagyja az otthoni dolgait, szokásait, de nem úgy néz ki.

A babát hála az égnek ellátja, a háztartást már csak hellyel-közzel, bár ebben szívesen segítek, viszont az, h időről-időre meglop és kijátszik engem a rokonai felé, addig mérgezte a kapcsolatot, h nem szeretném folytatni már. Többször kapott esélyt, nem élet velük, inkább visszaélt.

2017. szept. 3. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!