Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit neveztek szerelemnek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit neveztek szerelemnek? Csak a rózsaszín ködöt a kapcsolat elején? Utána ami marad, az nem szerelem, hanem csak szeretet? Szerintem nem csak a rózsaszín köd a szerelem. Hanem amit a párunk iránt érzünk, a szeretetet mások iránt.

Figyelt kérdés
Nálunk már rég elmúlt a rózsaszín köd, 2 éve vagyunk együtt, vitatkozunk a hetekben, mégis azt mondom, hogy szerelmes vagyok belé. És előtte meg volt egy hároméves kapcsolatom, én szakítottam, mégis azt mondhatom, hogy szakítás előtt 1 hónappal még simán szerelmes voltam, hiába múlt el réges rég a rózsaszín köd.
2021. márc. 18. 22:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Más:

A kérdésben írtam, hogy "amit a párunk iránt". Erről jut eszembe: Ma online órán mondtam egy hallgatótársamnak (fiúnak), hogy "a párom elvitte". Ő meg megismételte, fellengzősen, hogy "a párom...!". Erre javítottam, hogy a barátom. De már bánom, hogy javítottam. 25 vagyok, együtt élünk, szerintem a párom ideillő kifejezés. Attól még barátomnak is szoktam mondani, sőt, pasimnak is. Nem tudom, szerinte mi a korhatár a párom megnevezéshez, de szerintem egy 25 éves bőven benne van. Persze nem tudhatom, a hallgatótársam hány éves, de minimum 21, mivel harmadéves.

2021. márc. 18. 22:37
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Agyalj kicsit kevesebbet szerintem.
2021. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerelmes vagyok a férjembe de hogy mi az a rózsaszín köd nem tudom. Szerintem valami képzelgés.
2021. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Én soha nem tapasztaltam ilyen rózsaszín ködöt, tehát azt nem nevezhetem szerelemnek.
2021. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A hallgatótársadnak megmondanám, hogy igen, mert az élettársadról van szó.

És esetleg rákérdeznék, mért nem tetszett neki.

2021. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Számomra az is szerelem, ami az évek során kialakul.

A szeretetté átalakulást én esetleg később, nagyszülőkorunkban tudom elképzelni.

A párom számomra egy hivatalosabb szó, mint a barátom, ennek megfelelően én személy szerint korombeli ismerőssel a "barátom" szót használom, de pont ezt látom átmeneti kornak, amiben te is vagy, vegyesen szoktam hallani az ismerőseimtől. Egy 21 évesnek még furán hathat, majd hozzászokik.

2021. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!