Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Velem van a baj, vagy általáno...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, vagy általánosságban igaz ez a férfiakra? A két nem másképpen szereti egymást, tehát nincs itt semmi látnivaló?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy barátnőm időként azon szokott agyalni, és fel is szokta hozni, hogy én nem is vagyok szerelmes, csak ő (26N és 29F). De pünkösd hétvégén volt a tetőpont: mutatott a telefonján valamilyen szerelmes idézetet (1. kommentben találjátok), hogy olvassam el, mit is jelent a szerelem. Úgy kommentáltam az idézetet, hogy ilyen max. a tündérmesékben meg a Disney-filmekben van, majd kinövi (utóbbit nem tettem hozzá). Ami lelkileg elég mélyen érintette. Gyakran szokta azt is kérdezni, hogy „Te is szeretsz?”. Neki én vagyok az első kapcsolata, előttem senki mással nem volt még szexuális értelemben, míg nekem ő a hetedik partnerem. 1,5 éve vagyunk együtt, most költözünk össze a hétvégén.

Hogy teljes legyen a kép, röviden az előéletemről: volt pár hosszabb kapcsolatom már, és voltam is már többször ilyen lángoló módon szerelmes, amit ő mutatott a telefonján. Két ilyen lángoló szerelem volt viszonzott szerelem a múltamban. Igen ám, de mindkettőről kiderült, hogy ez a fajta szerelem csak lángolás volt, és pár hónap alatt ki is múltak. Úgyhogy őszintén szólva nekem már fogalmam sincs, mit jelent a szerelem, mert a kémiai szerelem elvileg az, hogy fülig bele vagy zúgva a másikba, de nekem ezzel ilyen tapasztalatom volt kétszer is, amit leírtam, úgyhogy számomra az nem valódi szerelem.

A tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy alapvetően az exeim is ilyenek voltak, legfeljebb a mértékben voltak eltérések. De természetesnek vettem a kezdetektől fogva, hogy ilyen hosszantartóan erős, kizárólagos és gondoskodó szerelemre csak nők képesek, mi férfiak MÁSHOGY szeretünk (de nem kevésbé), mert így vagyunk bekötve biológiailag, nem tudunk ezzel mit tenni. Félreértés ne essék, nekem is ő az Igazi, ő a másik felem, az első nő, akivel én is el akarok köteleződni. De ilyen állandó jellegű felfokozott érzelmekre, érzésekre én totál képtelen vagyok, külsőtől és belsőtől teljesen függetlenül. Mert tényleg voltam már mindenféle nővel, a nagyon népszerű, különleges nőktől az átlagosabbakig, de az érzések erősségét és a kapcsolat hosszát ez nem befolyásolta.

Őszinte válaszokat kérnék: erre a fajta mesébe illő (vagy tini?) szerelemre más férfiak se nagyon képesek? Máshogy kérdezve: másképpen szereti egymást a két nem, jól gondolom vagy sem?



2023. jún. 2. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Igaz, a két nem szerelmének jellege tényleg eltér egymástól egy párkapcsolatban/házasságban
Hamis, a két nem szerelmének jellege pont ugyanolyan egy párkapcsolatban/házasságban
11 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Az idézet pedig: „Mikor meglátom, boldog leszek, mikor megcsókol, megőrülök, szívem érte dobog, ölelése vágyba hoz, csókja mindennél édesebb és szíve mindennél hevesebb, mikor nem látom, belehalok, mikor elmegy, azonnal visszavárom!”


Na, őszintén várom a válaszokat, hány férfi tud így szerelmes lenni. (A rövidtáv, max. pár hónap nem számít.)

2023. jún. 2. 17:47
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Két dolgot fűznék hozzá.


1. Senki se fogja tudni, hogy mit érez, vagy hogy szeret a másik nem, vagy a másik ember. Mindenki csak a saját érzéseit ismeri igazán.

2. Érzéseket kimutatni egész más történet.

Nektek valószínűleg teljesen különböző a szeretetnyelvetek. Ismered az öt szeretetnyelvet? Vannak neten tesztek, hogy melyik a tiéd, töltsétek ki együtt, külön, beszélgessetek róla. Lehet, hogy annyi a gond, hogy ő nem tudja kódolni azt, ahogy te kimutatod.

Ez nem a nemektől függ.

2023. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Személyiség és partnerfüggő az egymás iránt érzett szerelem. Illetve számít az életkor és az élethelyzet, a pszichés érettség is. Ahogyan írtad, te is sokféle szerelmet éltél már át és most, 29 évesen érzed azt, hogy akár el is köteleznéd magad. Jókor lenni a megfelelő ember mellett, szerintem ez a titok.
2023. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is egyből az ugrott be, hogy totál más a szeretetnyelveket. Nálunk is van ilyen probléma, dolgozunk rajta. Én is nagyon mélyponton voltam ezelőtt pontosan emiatt. Összezavart, hogy tudtam, hogy a párom szeret engem, de nem éreztem. Én is rágtam a fülét, mert elhagyni nem akartam, de vele se volt így jó. Gary Chapman könyve sikeresen megértette mindkettőnkkel, hogy mizu.
2023. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért egyből arra gondolsz, hogy a nemed miatt nem tudsz így szeretni?
2023. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

A szerelem az egy bedrogozott állapot, átlag 2 évig tombol hatalmas fokon, amikor az endokrin rendszer elkezdi nem termelni már azokat a hormonokat amiktől szerelmes leszel, ekkor szokott az jönni, hogy nem magát az embert szeretjük, hanem az érzést amit kihoz belőlünk.

És ekkor jön az, hogy belegondol az ember, hogy miért nem érzi már azt az érzést, hova tűnt az a furcsa állapot ami eddig volt, most meg nincs. És itt jön a szakítás, és megy keresni mást, aki újra kihozza belőle azt a "beállt" állapotot. Pedig az lenne a normális, hogy a szerelem alábbhagy és szépen lassan átalakul szeretetté, mély és erős kötődéssé, ami sokkal erősebb és biztosabb, mint pl a szerelem érzése.

Szerintem a barátnőd most van ebben a beállt állapotban, és esedékes, hogy 2 éven belül eltűnik belőle ez az érzés és nem fogja tudni kezelni, érteni, hogy miért nincs már....és fogja magát és elhagy.

2023. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Napoztam most a kertben, úgy vágytam rá, hogy mellémlépjen és megöleljen, adjon egy puszit, megsimogasson.

De csak keriringett fázisceruzával a kezében, őrülten kutatva valami megszakadt áramkört, amire egyébként nincs azonnal szükség.

Azt hiszem valami ilyesmi lehet a különbség.

2023. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Jelen! A 24. évbe léptünk.
2023. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondd el neki, ahogy leírtad. A "majd kinövöd" bunkó, degradáló volt részedről.
2023. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nem téged akarlak sérteni, de nekem ezért sem lenne praktikus egy olyan férfi, aki már túlvan egy jópár kapcsolaton. Nem akarom hogy más nőhöz hasonlítsanak, hogy már mindenféle nőtipust ismerjen, hogy már ne tudjak újat mutatni és minden túl rutinszerű legyen. Szerencsém hogy első nő vagyok a párom életében. Talán ez is befolyásolja a partnered heves érzéseit, hogy az első kapcsolata veled van, lehet az is erősen hozzád láncolta,hogy te vetted el a szüzességét. Szerintem tök érthető hogy lángoló szerelmet akar az első kapcsolatában,kortól függetlenül. Te pedig kicsit kiégettnek tűnsz őszintén.
2023. jún. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!