Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Volt már veletek olyan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már veletek olyan, hogy nem múlt el a rózsaszín köd időszaka?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy a rózsaszín köd nem fenntartható, mert jelentős része illúzió. Ha elmúlik, előjönnek a nézeteltérések, különbségek, adott esetben csalódások.

Volt már veletek olyan, hogy gyakorlatilag nem múlt el a rózsaszín köd, hiszen már az első időben kiderült, hogy a totális összhang és vonzalom nem csak illúzió, hanem a kőkemény valóság?



2023. okt. 30. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

8 éve vagyunk együtt és a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba, sőt, napról napra egyre jobban szeretjük egymást, de mégsem nevezném rózsaszín ködnek. A rózsaszín köd számomra az, amikor annyira szerelmes valaki, hogy a másikban csak a jókat látja, a hibáit nem képes észrevenni, mert elvakultan szereti a másikat.

Amiről te írsz, az inkább egy boldog párkapcsolat, de nem rózsaszín köd.

2023. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az illuzio miatt van, hanem a felfokozott hormontermeles miatt. Ez pedig a szervezeted szamara megterhelo, mashonnan vonja el az wnergiat es ezert visszakorlatozza. Ne az legyen a celod, hogy a rozsaszin kodot hajkuraszod, ami egy drogos modosult tudatallapotahoz hasonlit, mert a szemelyes boldogsagod nem fogod igy megtalalni.
2023. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor talán rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Nem is a rózsaszín köd a lényeg, hanem hogy sokak szerint az első időszakban megélt dolgokból általában sokszor kiderül, hogy sok minden csak illúzió és a valóság más (negatív tulajdonságok, együttélés nehézségei, stb). Ehhez képest előfordulhat, hogy a rózsaszín köd elmúlása után sincs semmiféle "kipukkadt lufi", semmiféle csalódás, mert minden úgy van a partnerrel kapcsolatban, ahogy már az elején kiderült.
2023. okt. 30. 08:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, abszolút rosszul fogalmaztad meg. Persze, vannak ilyen kapcsolatok is, de annyit én hozzáfűznék, azzal azért még nincs gond, ha fény derül pár kisebb „bakira”. Ha számunkra súlyos dolgokról, ill. számtalan dologban más arcát ismerjük meg a másiknak, mint a kapcsolat elején, az már vezethet szakításhoz/elhidegüléshez, igen.
2023. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elejen fellepu "egy szinten vagyunk erzes" nem hatarolhato be ,hogy meddig fog az tartani a jovoben.. nem lehet tudni soha mi meddig tart nem megfejtheto dolgok.. nagy szerelem is veget erthet fel ev alatt mig a kevesbe nagy szerelem lehet evekig ki birja de ez sem igaz csak ezer fele dolog torte het az ido alatt bele szamitva az ember erzelmeit amik hirtelen eltunhetnek a masik irant. Szerencse jatek az egesz kapcsolatoadi, ha nem probalod meg nem is tudhatod..
2023. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon komplex dolog az emberi elme és lélek már önmagában is. És akkor ebben a csodás összjátékban még kettő ilyen komplex lélek kölcsönhatásáról van szó. Ez teszi méginkább komplikálttá és egyedivé az egészet. Egyébként függ attól is szerintem, hogy mennyire figyeltek oda egymásra és azokra a dolgokra, amik rombolhatják ezt a fajta rózsaszín ködöt. Ideális esetben ezeket lehet érezni vagy kommunikálni egymás között, csak oda kell figyelni rá.

Szerintem nagyon sokáig is fenntartható, mondjuk én a mai napig idealista vagyok ilyen téren is. Viszont a feleslegesen romboló hatásokat nem árt elkerülni ehhez, ha valóban ennek az érzelmi állapotak a fenntartása a cél.

2023. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nalam olyan van h bar mar kiismertem kidrrult a pasi negativ oldala, megjs ugy futok utanna mint 1 kiskutya mert zavar h sokszor elerhetetlen h sokszor nemtudom mit mier csinal, ettol tartja fent az erdeklodesem, ez hajt h ne unjak ra
2023. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ettől tartok én is. Hogy végül mindig bebizonyosodik hogy a játszmázás az egyetlen járható út. Hiába szeretne az ember őszinteséget, megnyílást, ha ez megtörténik akkor elkezd úgymond unalmasabbá válni a másiknak az egész, és a másik fél simán átugrik "izgalmasabb" (toxikusabb) partnerek felé. Rosszabb esetben még vissza is él vele, és az őszintén megosztott dolgokkal is csak manipulál, vagy próbálja átvenni az uralmat feletted.

És az a legtragikusabb ebben az egészben, hogy én kifejezetten jó vagyok a mocskos, aljas, sötét játszmákban is. De nem akarom, mert egy idő után irtózik az ember az egésztől, és kiég ettől is. De ha meg a másik út járhatatlan... Sokszor ez az illúzió, hogy az adott személy végre kivétel, és lehet ezt tisztán is. Aztán elkezdesz megnyílni a sokadik pofára esés után is hogy akkor most őszinte leszel, mert végre ő kivétel, és akkor elkezdődnek a sz*rságok és játszmák egyből. Imádom ezt az egészet, komolyan...

2023. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7 es vagyok, en nem szeretek jatszmazni mert oszjnte vagyok es szokimkndo, de a pasim csak elvan velem, es mivek tudja h en jobban szeretem kiis hasznalja, mert tudja h en fogok behodolni mer en jobban szeretem es nem birom ha vita vagy eltavolodas van. Ő termeszetesen birja mert szarik bele, szoval ő ugymond barmi megtehet egyelőre, majad ahogy megy az idő hozzaszokok a jatszadozasaihoz es a sajat jatekat fogom jatszanj, vagy aztfogom csinalni amit az exe szarok midenbe, minden jo ahogy van, ez a hozaallas őt jdegesitette xd
2023. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es igen, sajnos ez egy körforgás, és ismerem én is. Nagyon nehéz megtörni ezt a mintázatot. Hiszen a legtöbb embernél így működik sajnos, hogy manipulálj vagy pedig téged manipulálnak szét. És mindig az, akinek kevésbé fontos a másik, mivel helyzeti előny. És általában csak az iránya és mértéke tér el, legyen szó bármennyire is intelligens vagy jó emberekről. Bár a többség egyáltalán nem az, maradjunk annyiban.

És itt jön képbe ez a fajta illúzió, hogy vannak kivételek. Vannak egyébként tényleg, csak nagyon ritka. És amikor már sokadjára hiszed valakiről, hogy nála majd játszma nélkül lehet, aztán ő kezd el játszmázni, az úgy eléggé kiégetős tud lenni.

Én is sokáig utáltam a játszmákat mert alapból az igazságot szeretem. Aztán szépen egyre inkább belekeveredtem és eltanultam, és rá kellett jöjjek elég jó vagyok ebben is. Csak ez egyfajta tipikus love / hate viszony nekem a játszmával magával. Egyszerre szeretem és egyszerre utálom is.

Bár azt hiszem kissé eltértünk most az eredeti kérdés tárgyától.

2023. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!