Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy mondjam meg a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a páromnak, hogy sikerült kopaszra tépnie magát?

Figyelt kérdés

Tépegeti a haját ha el van merülve valamiben, és most figyeltem meg, hogy már több helyen is kikopott a haja. Az már nem fog visszanőni, és elég fiatal még :S

Imádja a haját, folyton simogatja - és tépkedi - szóval tuti rosszul fog neki esni hogy helyenként már nincs is haja.

Esetleg le lehet őt szoktatni erről?


2015. nov. 15. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez több, mint egyszerű rossz szokás.

Nem ritka ez a pszichés zavar, trichotillománia a neve, szakember segítségére lenne szüksége.

Itt egy cikk erről a kórképről:

[link]

2015. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez önmagában véve elég rossz dolog és nagyon rossz előjel. A hajtépkedés lehet ugyan csak tikkelés (ami szintén pszichés betegség jele), de rosszabb esetben öncsonkításnak tekintendő. Autóagresszióról, destruktív magatartásról van szó, tehát elfolytás és az agresszivitás önmagán történő levezetése. Lehetőleg keressetek fel ezzel mihamarabb egy pszichológust. Talán pszichoterápiára lesz szükség és ahhoz majd pszichiáterhez vagy klinikai pszichológushoz kell menni.
2015. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nála beidegződéses dolog, leszoktatni le lehet ha odafigyelsz rá amikor csak lehet és rászólsz meg neki is kéne a kezébe más elfoglaltságot adni erre.


Nekem is volt ilyen hülye szokásom még gyerek voltam kb 12 éves. Nekem felül csíkban igen csak kivolt kopva, sokan azt hitték beteg vagyok volt aki azt hitte bántanak otthon. Lényegében én nehezen szoktam le róla, nem tudtam én sem miért tépem, egyszerűen jól esett. Közbe elmentem bőrgyógyászhoz megnézetni a fejbőröm mert viszketett is és sebesre vakartam.

Akkor sajnos kiderült hogy komoly bőrproblémám van a hajam nekem nagyon dús és sűrű és be volt fülledve mert folyton jártam úszni akkor és nem mindig mostam meg. Kb 5 cm hosszú volt a hajam de le kellett teljesen nyírni nullás géppel hogy szellőzzön az egész és persze akkor fél évig 2 hetente nullás géppel le, nyáron amikor nagyon meleg volt akkor apám borotvával le borotválta hogy minél lassabban kezdjen nőni mert folyton kenni kellett és persze óvni az izzadtságtól is. Pocsék volt de így egyben le is szoktam a tépkedésről másrészt a bőröm is helyre jött. Akkor ugye sokan szekáltak azért mert kopasz vagyok, a bőrdokim mondta hogy a kitépett hajam ami egy fél tenyérnyi folt volt látta hogy kezd serkenni így mondta talán rendbe jön. Szerencsére be is jött 14 éves körül voltam akkor már hagytuk hogy nőjön tovább a hajam akkor újra 5 centis lett kb, és egy csaj ismerősöm mondta hogy növesszem hosszabbra mert szerinte nagyon jól állna nekem. Így is tettem meg is növesztettem a hajam 17 éves koromban már szép hosszú vállig érő hajam volt mint egy csajé úgy nézett ki de sokan mondták hogy jól áll. A kitépett hajam helye is teljesen rendbe jött semmi baja nem volt mintha nem is tépkedtem volna.


Aztán 17 évesen megint elkezdtem tépkedni de akkor a fejem búbján ott igaz kb 10 forintos nagyságú folt lett de akkor a barátnőm észrevette hogy tépkedem és jó nagyot ráütött a kezemre. Tudta nagyon jól hogyan jártam régen és mondta hogy nem hagyja hogy megint ez legyen mert ő neki pont tetszett a hosszú hajam. Le is szoktam róla a folt helyre jött elég szépen azóta már 23 éves vagyok, nem tépem nem piszkálom a hajam a hátamig ért még nyáron de akkor a munkahelyemen sajnos ráfolyt a műgyanta akkor le kellett vágjam kb nyakig érőre de akkor annyira rövid volt hogy nem bírtam hátul összefogni másképp meg nem dolgozhattam balesetvédelem miatt meg így jobban melegem is volt tőle. Aztán berágtam elmentem fodrászhoz és levágattam 5 centisre. Nagyon furcsa így megszoktam a hosszú hajam, így eldöntöttem hogy megint megnövesztem :)

2015. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!