Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A házasságok 60%-a válással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságok 60%-a válással végződik. Szerinted a fennmarado 40%-bol mennyi lehet tényleg jo? Ha már házasként találkoznál egy másik vagy nagyobb "Igazival", mitől függne, hogy válnál-e, megtennéd-e?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 02:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha egesz szamra kerekitunk akkor valoszinuleg 0%. Addig ugysem tudod meg hogy az uj igazit talaltad-e meg amig nem eltel vele par evet.
2016. jan. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Mindenki talál magának valami álomképet, amivel túléli Mo.-n az életet: ki piával, ki nővel/hapsival, ki aljzó-szerekkel, mások pedig egy "boldognak" nevezett "házasságban". Kb. ennyire lehet jó a házasság.
2016. jan. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nos, ha globális statisztikát nézel,(és most kerekítsünk egy kicsit), akkor a házasságok 60%-a válással végződik az első 3 évben. A következő 5 évben a megmaradt házasságok további ~50%-a végződik válással. Ami ezt is túlélte, azoknak a 2/3-a érzelmi szempontból nulla, mondhatjuk, hogy boldogtalan a kapcsolat, egymás mellett élnek csupán, különböző indokok miatt:

-így lesz jó a gyereknek

-úgysem találnék jobbat

-jó ember a férjem/feleségem, stb.

Összességében tehát a megköttetett házasságok ~3%-a boldog, annak van értelme.

Kérdésedre válaszolva: a 3. év után fennmaradó 40%-nyi házasságoknak mintegy 12-13%-a tényleg jó még, idővel ez redukálódik szépen, összességében a 8. évet követően szépen konvergál a 3% felé.


Ez nyilván nagy általánosítás.


Ha házasként találkoznék egy másik igazival, az azt jelenti, hogy hagytuk érzelmi szempontból kisiklani a jelenlegit. A sérülés mértékétől függően mérlegelnénk, hogy megmenthető-e, érdemes-e, vannak-e még érzelmek, elmúlt-e a szerelem teljesen, fel tudjuk-e fedezni a másikat újra. Minden egyéb "érdek" nem lenne szempont.(Közös évek, emlékek, gyerek, anyagiak, stb.)

2016. jan. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Valamiért a gyakorin meg más forumokon (pl. Hoxa nevű női forum) mégis ezrével vannak topikok, ahol libasorban többtucatnyian irják, hogy nekik jo a házasságuk 10 , 20 meg 40 év után is és nincsenek párkapcsolati problémáik.. nyilvánvaloan ez nem lehet igaz, csak mindig elgondolkodom, hogy ezek az emberek magukat is becsapják vagy tudják ,hogy nem igy van, csak jo érzés azt irni a netre.
2016. jan. 12. 07:32
 5/12 anonim ***** válasza:

60% elválik, a maradék 40-ből kb. 30 csak a hitel meg a gyerekek miatt van együtt, a maradék máshol keresi a boldogságot, nem pedig a házasságában...

Szerintem az emberek nagy része társfüggő, ezért vándorol egyik kapcsolatból a másikba. Csak ha soha nincs üresség az életedben honnan tudnád mit akarhatsz igazán? Vagy éppen az lesz az "igazi", aki ki tud venni az éppen aktuális kapcsolatból? Legtöbbször ilyenkor derül ki, hogy az addig minta házasság nem is az. Apuka/anyuka egy elviselhetetlen ember, akivel képtelenség együtt élni, jóformán menekülni kell, mert az új jobbat ígér.

2016. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogyne írhatnák?

Te is írhatod hogy te vagy a világ legszebb embere, attól még ez nem biztos hogy így van.

Ez egy szubjektív megállapítás, és lehet hogy a párja nem épp így gondolja csak nem meri mondani.

Illetve a házasság már nem a ,,szerelemről'' szól egy idő után hanem a szeretetről, a megtűrésről és a hűségről.

A szerelem elmúlik és átmegy szeretetbe egy idő után, a másik hülyeségeire és rigojáira úgyis ráérzel egy idő után és tűrni kell ezeket:) Meg persze hogy kitartasz mellette.


Szerintem nagy pénzlehúzás mert a házasok jelentős része elválik már az első 1-5. évben.

Ami érdekes hogy jobban örülnek az emberek egymásnak egy ideig ha papírjuk van róla hogy a vagyonuk felét megkapja a másik ha már nem szeretik egymást...

2016. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek az "igaziban". Olyan értelemben nem, hogy hopp betoppan az életembe, és onnantól fogva ő az abszolút nagy ő. Szerintem ilyen nincs. Olyan van, hogy szerelmes lesz az ember, és az évek alatt annyira a részünkké válik a másik, hogy úgymond "igazi" lesz.

Szerintem a 40%-ból, ami tényleg jó házasság az kb 20%. Tehát 10 házasból 6 elválik, 2 jó házasságban él, 2 pedig rosszban. Eddig én a jó házasságban élők közé tartozom. Problémák nálunk is voltak/vannak, de én nem adom fel egy könnyen! A problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket, nem azért, hogy elmeneküljünk! Ebben hiszek.

Nem tudom elképzelni azt, hogy képes lenne rá bármelyik más férfi, hogy "ellopja" a szívem a férjemtől.... Kedveskedik, bókol, udvarol, intelligens, jóképű...újdonság...ohh, ebből is előbb utóbb megszokás lenne...és a negatív tulajdonságai is előjönnének. Miért váltanék?? Van egy férjem, aki nem tökéletes ugyan...de szeret és szeretem. 12 éve. Nem hiszem, hogy felrúgnék egy jól működő kapcsolatot másért. Annyira hül.ye nem vagyok. :) Válni csak olyan esetben válnék, ha úgy érezném, lehúz ez a házasság. Ha nem lehetnék önmagam...ha rosszul érezném magam benne. Ha elárulnának, semmibe vennének...ha nem egy irányba haladnánk, ha túl nagy szakadék lenne köztünk...ha boldogtalan lennék. Egyébként nem. 31/nő

2016. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jóval több van, vagy lehetne. A házasság már nem arról szól, hogy amíg minden tökéletes, addig vele vagyok, utána meg dobom, nem vagyok hozzá kötve. Szerintem az, ha valaki házasodik azzal kellene, hogy járjon, hogy egy olyan emberhez megy hozzá, akihez szívesen alkalmazkodik (és viszont), és így idővel összecsiszolódnak teljes mértékben. Magyarul a házasságnak nem olyannak kellene lennie, hogy 5 évig kihúzzák egymás mellett, majd kiderül, hogy "különböznek" és jön a válás. Szerintem ha valaki hozzámegy valakihez, akkor szükség van arra, hogy hajlandó legyen idomulni, és bízni annyira a párjában, hogy ami változást hoz az életében, az számára jó lesz. (és viszont) Mert ez szerintem már valamiféle szövetség, amiben nincs helye görcsös ragaszkodásnak az enyém-tiedhez, hanem mindkét ember célja egy jó "közös", ami mondjuk szép alapja lehet gyerekek felnevelésének. Ezen kívül pedig a "jóban-rosszban" nem csak a betegségekre utal, hanem hogy egy-egy mélypontban egymást húzzák ki a bajból, közös mélyponton pedig a hajuknál fogva mint Münchhausen báró húzzák ki magukat. Szerintem pont abban kellene többnek lennie a házasságnak, hogy ha valami nem működik, akkor azt közös erővel, egymásra licitálva akarják megoldani a felek, nem pedig eldobni. (Nem "ő sem tesz semmit, én minek tegyek") Nem a haszonról kellene szólni a dologról, mert valóban "semmit" se nyer vele az ember, "csak" boldogságot, pedig milyen sok energiát kell belefektetni... Szerintem a 10-20-40 éve boldog házasságban élőknek sem az a titkuk, hogy soha semmilyen problémájuk nem volt/nincs. Hanem, hogy ezeket mindig megoldották, ezáltal szorosabbra fűzve a kapcsolatukat, éreztetve a másikkal, hogy fontosak nekik, és egymásnak. És valószínűleg "onnan jött", hogy nekik a párkapcsolati gondok ellenére is boldog házasságuk van, hogy nem abban mérik, hogy milyen problémákat kell(ene) megoldani, hanem, hogy mennyi mindent megoldottak már maradéktalanul, és hogy képesek tiszta szeretettel, szerelemmel, tisztelettel gondolni a párjukra (és vice versa). És szerintem ez az, amit sok ember elfelejt, amikor házasodik, illetve azt, hogy nem ő házasodik, nem az ő esküvője, és nem az ő házassága, hanem ŐK házasodnak, az esküvőJÜKön, hogy a házasságUKat elkezdjék.
2016. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

8-as gyönyörűen leírta, mit jelent a házasság. De sajnos kevesen gondolják így, pedig ez a helyes! Sok nő így vág bele a házasságba, majd kiderül, hogy a férfinak más tervei voltak/vannak, és válás lesz...

Szerintem kevés jó házasság van, olyan amiben 2 jó ember él.

2016. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 es igen jól leírta a 8 as viszont nem csak a férfiak nem tesznek semmit egy kapcsolatban a problémák ellen hanem a nők sem.

Sajnos egyre több olyan nőt látok aki párja mellett ellustul, nincs kedve semmihez csak a telefont meg a facebookot lesegetni, bekockulni a tv elé. Kimozdulni közös programokat csinálni felejtsd el...

Nem azt mondom tartson mindig a párjával minden féle extrém hobbiban, elfoglaltságban. De azért ha akar az ember valami aktiv programot ne mindig a kifogások jöjjenek, most fáradt vagyok, nincs kedvem, hideg van, meleg van...folytathatnám. Így elmaradnak a közös programok a férfi is megunja a folyamatos visszautasításokat egyszer, és feladja.

Én speciel így gondolom ahogy a 8 as leírta, a feleségem úgy gondolta már úgyis házasok vagyunk mostantól minden szuper lesz semmit nem kell tenni a kapcsolatért. Ezt a felfogást látom a környezetemben is ismerősöknél. Sok férfi tesz olyan dolgokat a felesége kedvéért, amiket amúgy nem tenne, viszont a nő ezt már természetesnek veszi, ő maga nem tesz semmi olyat ami esetleg "megerőltető" lenne kicsit...

Nem akarom ócsárolni a nőket de tényleg ezt látom sok kapcsolatban mostanság, nyilván van kivétel és minden tiszteletem az övék!

Bocs az offért.

Hogy a témában is válaszoljak a maradék 40% ból szerintem 10% nak tényleg jó a kapcsolata a többi vagy nem válik el vagy szeretőzik, vagy csak él egy rossz kapcsolatban, beletörődve a dolgokba.

2016. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!