Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elvárják, hogy egy férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárják, hogy egy férfi kezdeményezzen, de ne udvaroljon, mert feljelentés lehet a vége, ez hogy fér meg egymás mellett?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom azt a kérdést a nőktől, hogy hova tűntek az igazi férfiak akik küzdenek a nők szívéért, akik bátrak, azon gondolkoztam, hogy fellehet tenni nagyon sok helyen ezt a kérdést, de tetszettek volna nem élből elutasítóak lenni és nem feljelentéssel fenyegetni, letiltani az olyan férfiakat, akik a nem után is próbálkoztak. Aki a nem után is próbálkozik az alapjáraton nem erőszak. Elég sok nőtől lehet azt hallani, hogy a párja nem az ő ideálja, mert mondjuk sötétbarna haj helyett, szőkésbarna haja van, barna szem helyett zöld, és diploma helyett csak szakmája van, és mégis boldog a párja mellett. Azok akik nagyon ragaszkodnak mondjuk a sötét barna hajhoz, barna szemhez, diplomához (ezeket csak random példaként hoztam írhattam volna mást is) és találnak olyan partnert akiben mind megvan, nem biztos, hogy boldog lesz mellette. Egy olyan kapcsolatban ahol szinte 100%-ban egyezik a pali az ideáljával, de nem boldog mellette ott vagy levonja azt a következtetést, hogy hiába voltak neki ilyen meg olyan igényei és hiába találta meg nem boldog mellette, ergo aki mondjuk csak 50%-ban felelne meg, lehet boldog lehetne mellette, vagy abban az illúzióba ringatja magát, hogy boldog közbe nem az, vagy szakít vele, de nem vonja le a következtetést és továbbra is görcsösen fog ragaszkodni az ideáljához. Tehát, ha egy nő azt mondja, hogy nem és tovább próbálkozik a férfi és nem erőszakosan abból bármi kisülhet, de ezt úgy beállítani, mintha egy erőszak lenne, hát az se nekünk férfiaknak nem jó, se a nőknek.


Nem tudok elvonatkoztatni attól a gondolattól, hogy azoktól a nőktől ered az a nézet, hogy a nem az nemet jelent akik ilyen tipikus, elhízott, ápolatlan nők és mivel nem kelletek senkinek se ezért lettek feministák, és azért terjesztik ezt a nézetet, mert ők nem kellettek senkinek. Jó példa erre Antoni Rita. Ha olvasná a kérdésemet biztos egy patriarchális incelnek gondolna és azt mondaná erre, hogy ezért is harcolni fogunk tovább a patriarchális elnyomás ellen. Az a probléma ezzel "a nem az nemet jelent" szemlélettel, hogy kiírtják a férfiakból azt ami férfiakká teszik őket. Egy férfinak nagyon jót tesz az, ha a nem után is sikere lesz, a siker még boldogabbá motiváltabbá teszi az embert és a nő is jól jár vele, mert rájön arra, hogy "hiába voltak nekem ilyen-olyan igényeim ez a férfi elrabolta a szívemet, hiába gondoltam azt elsőre, hogy ebből nem lesz semmi, majd ha egyszer olyan 20 év múlva felhozzuk azt, hogy hogyan hódított meg, jót fogunk nevetni az egészen." Természetesen nem kell minden férfire igent mondani, jogában áll nemet mondani és elutasítani bárkit, de a férfinak is jogában áll udvarolni, hogyha az nem erőszakos.


Hogyha erőszaknak tekintik azt amiről írtam, akkor mi lesz a következő lépés, ha valaki csak ránéz a nőre már azt is büntetni kell és #metoozni? Nem lehet a nőre rámosolyogni, mert az is szexuális erőszak lesz? Vagy, ha nem tetszik az udvarlás, mert esetleg régimódi, elavult, akkor ne várják el azt, hogy a férfi tegye meg az első lépést, hanem a nő tegye meg ezt és hívja el ő a férfit randira, esetleg fizesse a randit. Vagy ez nem tetszik? Akkor ne tessenek azért hisztizni, hogyha egy nem után is udvarol a férfi és tiltsa le őket, ne fenyegesse feljelentéssel, #metoozással!


2023. febr. 6. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Na, ki vele: ki bántott?
2023. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1 Senki nem bántott csak délelőtt óta ezen gondolkozom.
2023. febr. 6. 14:28
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Barki aki olvassa a kerdesed, incelnek fog gondolni, nyugi.


Nem utan tovabb probalkozni elso alkalommal meg nem eroszak, csak egy idegesito kis nyommancs leszel, ha utana meg mindig probalkozol, akkor elobb-utobb jogosan keri ki mindenki a tavolsagtartasit ellened.

2023. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Hogy mi van
2023. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy elmebeteg vagy, már bocsi. Írsz ide egy kisregényt egy kva egyszerű dologról. Ha nemet mond valaki, az nemet jelent. Ja, hogy ezt csak ocsmány, dühös feministák mondják, aha. :D Meg megmagyarázod, hogy te aztán jobban tudod, hogy mi kell a nőknek, kivel boldog, milyen elvárásából kellene engednie. Ha nem akarod, hogy zaklatással legyél vádolva/rendőrrel legyél fenyegetve, akkor tűnj el az első, vagy legkésőbb a második nem hatására. Amelyik nő meg játszmázásból mond nemet, az meg majd szépen tanul belőle.


Senki nem akar metoo-zni azért, mert ránéztél, vagy netán udvaroltál. Azt veszik zaklatásnak, ha már közölték, hogy nem kérnek belőled, mégsem kotródsz el. Mi olyan baromi nehezen érthető ezen?


Engem is rohadtul idegesített mindig is, ha helyettem akarták eldönteni, hogy "jogos"-e az, hogy elutasítottam, pedig én biztos boldog lennék vele, stb. Nem. El tudom dönteni magamnak.

Némelyek azt sem értik meg, ha azért utasítom őket el, mert már van párom. Az irományod alapján belőled is kinézem, hogy akár nem értesz ebből sem.

Pedig az udvarlásra, kezdeményezésre sosem reagálok dühösen, negatívan, meg is köszönöm, aztán közlöm, hogy nem vagyok nyitott rá, mert párom van. Régen meg közöltem, hogy sajnálom, de nem szeretnék randizni vele, nem tetszik nekem.

2023. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

Ja udvarolj, de csak pont annyit, olyan módon és mértékben, ahogy a másik elvárja. Se ne kevesebbet, mert akkor gáz és nyuszi vagy, de többet se, mert akkor pedig agresszív barom.


Találd ki a gondolataid és igazodj azokhoz. Nem megy? Pech!

2023. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell kitalálni senkinek sem a gondolatait, egyszerűen csak tiszteletben kell tartani, amit nyíltan kimond. Pl, hogy "ne haragudj, de nem szeretnék ismerkedni".
2023. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

Tény, hogy vannak igazságtalan dolgok. Engem is fenyegettek már meg feljelentéssel pusztán azért, mert rendszeresen írtam egy nőnek. (Nem egyoldalú bszogatás volt, rendesen elbeszélgettünk, hol általánosabb, hol személyesebb témákról, és egyszer sem említette, hogy álljak le. Egyik ismerősével, aki a munkatársam volt, üzent, hogy álljak le a "zaklatásával", mert feljelent. Én erre annyit mondtam, hogy rendben, én pedig megteszem a feljelentést rágalmazásért, és majd a bíróság eldönti, kinek volt igaza. Érdekes, hogy azonnal elálltak a feljelentéstől...)

Meg konkrétan ismerek olyan nőt, aki egyszer nekem panaszkodott, hogy ráírt egy férfi társkeresőn, olyan, aki nem tetszik neki, és ez már zaklatás, és fel akarja jelenteni. Mert hogy képzeli azt, hogy ilyennel zavarja? De ugyanez a nő meg áradozott, amikor valami ZS-kategóriás szórakozóhelyen a helyi alfahím lekapta.

Szóval: igen, van ilyen.

DE!!!

A bíróság nem fog véleményt mondani a külsődről. Ha nem csináltál olyat, ami a törvény szerint zaklatás, akkor nem fognak elítélni. Ha ráírsz valakire ismerkedési céllal, az nem zaklatás. Zakaltás akkor lehetne, ha tartósan, rendszeresen bombáznád a kéretlen üzeneteiddel.

Ha pedig betartod, hogy a "nem" az márpedig "nem", akkor nem eshet bántódásod. Való igaz, hogy vannak, akik ezt büntetlenül megtehetik, csak mert mondjuk a külsejük alapján, egy kellőképpen tartás nélküli nőnél ezzel be tudnak vágódni. De szerinted... most őszintén... az milyen kapcsolat, ahol csak azért jön vele össze a nő, mert X ideig képes volt semmibe venni a határozott kérését? Ilyen kapcsolat nekem akkor se kéne, ha baromi jó nőről lenne szó. Nekem olyan kell, aki értelmes, van tartása, és engem szeret. Méghozzá önmagamért, és nem azért, mert képes voltam hónapokon át a véleményét semmibe venni. És bizony nem szeretnék olyan kapcsolatban lenni, ahol én csak az "egye fene, ha már ennyit próbálkozott, jöjjön" kategória lennék.

2023. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
Sokan azt felejtik el, hogy a nőknek a férfi az, aki tetszik nekik. Azok nem számítanak náluk férfiaknak, akik számukra nem vonzóak.
2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne számítana férfinak? Attól még, hogy nekem nem tetszik, férfi. Ameddig nem tesz ellenem semmit, addig tisztelem is, és teljes mértékben felfogom, elfogadom, hogy más nőnek lehet, hogy pont ő tetszik. De még ha ki is vívja, hogy ne tiszteljem többé, akkor sem én határozom meg az értékét.
2023. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!