Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elvárják, hogy egy férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárják, hogy egy férfi kezdeményezzen, de ne udvaroljon, mert feljelentés lehet a vége, ez hogy fér meg egymás mellett?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom azt a kérdést a nőktől, hogy hova tűntek az igazi férfiak akik küzdenek a nők szívéért, akik bátrak, azon gondolkoztam, hogy fellehet tenni nagyon sok helyen ezt a kérdést, de tetszettek volna nem élből elutasítóak lenni és nem feljelentéssel fenyegetni, letiltani az olyan férfiakat, akik a nem után is próbálkoztak. Aki a nem után is próbálkozik az alapjáraton nem erőszak. Elég sok nőtől lehet azt hallani, hogy a párja nem az ő ideálja, mert mondjuk sötétbarna haj helyett, szőkésbarna haja van, barna szem helyett zöld, és diploma helyett csak szakmája van, és mégis boldog a párja mellett. Azok akik nagyon ragaszkodnak mondjuk a sötét barna hajhoz, barna szemhez, diplomához (ezeket csak random példaként hoztam írhattam volna mást is) és találnak olyan partnert akiben mind megvan, nem biztos, hogy boldog lesz mellette. Egy olyan kapcsolatban ahol szinte 100%-ban egyezik a pali az ideáljával, de nem boldog mellette ott vagy levonja azt a következtetést, hogy hiába voltak neki ilyen meg olyan igényei és hiába találta meg nem boldog mellette, ergo aki mondjuk csak 50%-ban felelne meg, lehet boldog lehetne mellette, vagy abban az illúzióba ringatja magát, hogy boldog közbe nem az, vagy szakít vele, de nem vonja le a következtetést és továbbra is görcsösen fog ragaszkodni az ideáljához. Tehát, ha egy nő azt mondja, hogy nem és tovább próbálkozik a férfi és nem erőszakosan abból bármi kisülhet, de ezt úgy beállítani, mintha egy erőszak lenne, hát az se nekünk férfiaknak nem jó, se a nőknek.


Nem tudok elvonatkoztatni attól a gondolattól, hogy azoktól a nőktől ered az a nézet, hogy a nem az nemet jelent akik ilyen tipikus, elhízott, ápolatlan nők és mivel nem kelletek senkinek se ezért lettek feministák, és azért terjesztik ezt a nézetet, mert ők nem kellettek senkinek. Jó példa erre Antoni Rita. Ha olvasná a kérdésemet biztos egy patriarchális incelnek gondolna és azt mondaná erre, hogy ezért is harcolni fogunk tovább a patriarchális elnyomás ellen. Az a probléma ezzel "a nem az nemet jelent" szemlélettel, hogy kiírtják a férfiakból azt ami férfiakká teszik őket. Egy férfinak nagyon jót tesz az, ha a nem után is sikere lesz, a siker még boldogabbá motiváltabbá teszi az embert és a nő is jól jár vele, mert rájön arra, hogy "hiába voltak nekem ilyen-olyan igényeim ez a férfi elrabolta a szívemet, hiába gondoltam azt elsőre, hogy ebből nem lesz semmi, majd ha egyszer olyan 20 év múlva felhozzuk azt, hogy hogyan hódított meg, jót fogunk nevetni az egészen." Természetesen nem kell minden férfire igent mondani, jogában áll nemet mondani és elutasítani bárkit, de a férfinak is jogában áll udvarolni, hogyha az nem erőszakos.


Hogyha erőszaknak tekintik azt amiről írtam, akkor mi lesz a következő lépés, ha valaki csak ránéz a nőre már azt is büntetni kell és #metoozni? Nem lehet a nőre rámosolyogni, mert az is szexuális erőszak lesz? Vagy, ha nem tetszik az udvarlás, mert esetleg régimódi, elavult, akkor ne várják el azt, hogy a férfi tegye meg az első lépést, hanem a nő tegye meg ezt és hívja el ő a férfit randira, esetleg fizesse a randit. Vagy ez nem tetszik? Akkor ne tessenek azért hisztizni, hogyha egy nem után is udvarol a férfi és tiltsa le őket, ne fenyegesse feljelentéssel, #metoozással!


2023. febr. 6. 14:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Én se ronda, se nem vagyok elhízott nő és őszinte vagyok, illetve a legtisztelet tudóbb, de egy ilyenért még én is pofánbasználak.

Már az írásod is irritáló.

A nem erőszakos írás mindnekinek mást jelent, de ha valaki visszautasít azt fogadd el, nem lesz abból semmi bármennyire is akarod.

Fogalmad sincs mit érez egy nő, milyen hatással van az rá ha vosszautasít egy pasit és a pasi meg azt hiszi az egy olyan nem aminél lehet próbálkozni.

2023. febr. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nekem az a problémám, hogy nem azoknak a nőknek kellek, akik nekem kellenének. Ha nagyon akarnám akkor nem soká lehetne barátnőm, de akik viszonoznák nem jönnek be. Légyszi ne gyertek azzal, hogy túl magasak az igényeim és lejjebb is adhatnám, mert próbálkoztam már ezzel, randizgattam több nővel, de nem vezetett eredményre, mert hiába adtam lejjebb nem éreztem vonzalmat. Múltkor egy tök kedves, aranyos nővel ismerkedtem, videochateltünk is, szimpatikus volt ő is annak tartott, alig vártam, hogy végre találkozzunk. Képeket is küldtünk egymásnak, komoly szándékom volt vele. Aztán a semmiből írt egy levelet, hogy elkezdett pörögni az agya és már nem akar tőlem semmit. Próbálkoztam még nála aztán tiltott. Tőletek kérdezem lányok/nők miért pörög az agyatok felesleges dolgokon? Egy randi tökre beleférhetett volna és lehet tök jól éreztük volna magunkat. Ezért próbálkoznék a nem után, mert nem szeretnék olyan nőt aki iránt semmit se érzek és sokszor azt se tudjátok, hogy mit akartok. Talán lekéne nyugodnotok és nem felesleges dolgokon agyalni.
2023. febr. 12. 06:55
 23/24 A kérdező kommentje:
De mondom, hogyha ez nem jó akkor nyugodtan kezdeményezhettek ti is nők. Én szeretem, ha kezdeményez valaki és elhív valahova. Engem ez a kettőség zavar, hogy elvárják a kezdeményezést, de nem lehet rendesen udvarolni.
2023. febr. 12. 10:19
 24/24 anonim ***** válasza:

#23

De hát ők is kezdeményeznek, nem? Csak azok meg neked nem jönnek be. Gondolom aki nem jött be, annál nem kezdeményeztél, hanem fordítva történt.

Logikai bukfenc 🙂

Ettől a problémától vélhetően sokan szenvednek (nők is), hogy akik nekik tetszenének, azoknak ők nem tetszenek.

2023. febr. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!