Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg én látom ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én látom ennyire rosszul a világot?

Figyelt kérdés

Már a harmadik barátnőm szakít velem a világnézetem miatt. És mindezt úgy, hogy a többség már az ismerkedés korai szakaszában kioffol.


Nem akarom bő lére ereszteni, a helyzet az, hogy szeretem a természetet és hosszútávon a jövőben egy természetközeli életet szeretnék élni, de mindezt nem múltszázadi életszínvonalon, hiszen tisztában vagyok a klímaváltozás negatív következményeivel, ami miatt költőpénzre szükségem lesz.


Mivel a divatos sikerszakmák nem tudnak annyira érdekelni és inkább egy a jég hátán is megélő ezermesterféle széleskörű tudásbázis építése volt mindig is a célom, ezért a mai modern munkaerőpiacon az értékem nagyjából kimerül az úgynevezett alacsony hozzáadott értékű munkák betöltésénél, amit valahogy nem szeretnék életem végéig végezni, ha nem muszáj.


Szóval kihasználom a bűzös, szmogos, zajos főváros nyújtotta lehetőségeket.


Emiatt pedig mindig kétféle nőtípus akar tőlem egyáltalán valamit. Az egyik, akit eddig valaki eltartott. Nem feltétlenül expasi, lehet szülő, rokon vagy éppen csak kikövezett útja volt egy családi vállalkozásba. Őket kezdetben lenyűgözi az én szabad és független életem, hogy ésszel és hatékonysággal keresem a pénzt a munkaidőm vagy a fizikai erőm eladása helyett, emiatt több szabadidőm is van, de idővel smucignak gondol és nem azért mert az lennék, csak mert a zero waste minimalista életstílus jellemez, illetve ha feltétlenül muszáj pénzt költenem, akkor a tartós, időtálló dolgok beszerzésére törekszem. A külvilágnak pedig egyáltalán nem élek, nem akarom őket lenyűgözni semmivel.


Illetve a másik típus, a negatív gondolkodású, aki szinte mindenben a rosszat látja, valószínűleg valamelyik maladaptív sémája miatt éri be velem, időről-időre kísérletet tesz arra, hogy megváltoztasson, jó irányba tereljen, ahol a jó definíciója az, ahogy az emberek többsége él, meg ahogy a társadalom elvárja. Paradox módon ő maga is legtöbbször kitaszított volt, kiskorában bullying áldozata, tudat alatt mégsem engedte el a megfelelési kényszerét olyan vadidegen emberek irányába, akiktől legtöbbször csak rosszat kapott, de legjobb esetben sem vesznek tudomást róla.


És miután velem stabilnak érzi a kapcsolatot, felszáll a rózsaszín köd és elkezd egyre erősebben dolgozni benne ez az érzés. És csak idő kérdése, hogy egyre zavaróbb legyen számára, hogy ennyire kilógok a sorból.



2023. júl. 14. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

No most, ha becsületes munkából eltartod magad, nem szegsz törvényt, akkor nem mondanám, hogy rossz a világnézeted.

Hanem ha te ennyire kilógsz a sorból, akkor egyedül maradsz jó eséllyel, mert így mindig nehezebb magadhoz illő társat találni.

Ezzel nem csak te vagy így, hanem mindenki más is, aki nagyban eltérő életet él a többségi társadalomtól.A különködésnek mindig is ez volt az ára, ez nem újdonság.

2023. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint jobb lenne, ha az emberiség amblokk jobban oda figyelne a Földre!

Viszont az a probléma, hogy akik tudatosan vigyáznának az kevés, mert többségben vannak azok, akiket nem érdekli, hogy milyen lesz az élet itten.

Nemcsak egyszerű emberekre gondolok, hanem befolyásos emberekre, akik neked nem fogják befejezni szennyezni a Földet amikor az hátrány lenne számukra.

Neked mondják, szabályként létezik, hogy ne szemetelj, de ők a gyárak keményeiből engedik ki a mérgező anyagokat!

Mi egyszerű, átlagos emberek kevesek vagyunk ahhoz, hogy jót tegyünk.

Lehet pont azért tesznek az exeid is a te "minimalista nem tudom mire" fajta hozzáállásodra. Keresni kellene olyan típusú embert, aki úgy gondolkodik, mint te és ennyi.

2023. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nagyon egyetértek veled.Saját szórakoztatására az ember sanyargathatja magát "zero waste" élettel, de ez a modern világban egy lakásban amúgy is kivitelezhetetlen.Nem azt mondom, hogy az ember ne figyeljen a környezetére, hogy pazaroljon.De ez nem jelent semmit, csepp a tengerben.Nem egy kis átlag, csóri közember a kulcsa a környezetvédelemnek, mert nem miattunk vannak a problémák.Ezt figyelembe véve és tudva, hogy kb semmit nem számít mit teszünk, a saját igényességünkre, örömünkre tisztán tarthatjuk a környezetünk.De azt tudja mindenki, hogy ezzel nem fogjuk megváltani a világot, mert nem mi vagyunk a probléma.
2023. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

először is, alapszabály: ha nem vagy szokványos figura és nem szokványos a világnézeted, akkor nehezebb lesz magadhoz illő párt találni

másrészt hát mit mondjak, nekem sem lenne túl vonzó egy ilyen "mindenki birka, én meg kilógok a sorból és nagy király vagyok" szemlélet.

és akkor ott vannak olyanok, hogy a munkaerőpiacon kizárólag az alacsony hozzáadott értékű munkák jöhetnek szóba (miközben elvileg széles körű ezermester tudás megszerzésére törekszel), úgyhogy "ésszel és hatékonysággal" keresed a pénzt, mert azért a pénz mégis kell. szóval vannak itt fura dolgok.

2023. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Eléggé váratlanul és indokolatlanul hoztál egy elég bő és valószínűleg szkamaiatlan pszichológiai elemzést egy random emberről.

Köszönjük.

De nem magadról kéne írni, ha már rólad szól a kérdés?


A gyakorlatban miben jelenik meg a te világnézeted?

A zero waste jó dolog, mi is pl cosmagolásmentesen vásárolunk, újrahasznosítjuk amit lehet.

De van a másik véglet, aki egy darab villanykörtévle mászkál a lakásában és csak oda tekeri be, ahol épp tartózkodik. Ez lennél te?


Elég valószínű, hgoy nem a nézeted, hanem a gyakorlataid okozták a problémát, szóval arórl kéne beszélni. Hlalgatlak.

2023. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sorban megválaszolom a felmerülő kérdéseket.


Ez a minimalista zero waste filozófia már az előtt megvolt bennem, hogy ennyire mainstreammé vált volna a dolog és felütötte volna a fejét a greenwashing. És magam miatt csinálom, nem vagyok vérmes aktivista típus, ezen a téren Gandhi mondását követem, miszerint "Légy te a változás, amelyet látni akarsz a világban."


Időnként persze zavar, hogy nem tudok pozitív (meg leginkább semmilyen) hatást gyakorolni a világra, de elfogadom, hogy múló porszem vagyok a világban. Szóval önmagam miatt teszem, amit teszek, nincs mögötte misszió vagy küldetéstudat.


Mindennapi viselkedésünk apró szokások összessége. Ha azt szokjuk meg, hogy odafigyelünk bizonyos dolgokra, akkor rutinná válik és nem teher és az ellenkezője vált ki belőlünk negatív érzéseket. Ezért fontos egy párkapcsolatban vagy két vagy több ember szorosabb együttélésében némi közös értékrend.


Nem gondolok mindenkit birkának, csak nem tudok azonosulni az általuk élt élettel akkor sem, ha a többség a kútba ugrik.


A munkák azért csak alacsony hozzáadott értékűek, mert két rossz közül kell a kisebbet választanom. Egy számomra toxikus környezetben, a fővárosban kell helytállnom, mert itt összpontosul a legtöbb tőke, itt lehet szó szerint a semmiből is pénzt csinálni, itt lehet ingyen, mások által szemétnek gondolt dolgokból berendezni egy lakókörnyezetet. Konkrét, kőbe vésett célt nem tudok kijelölni, hiszen a jövőbeli piaci árak megjósolhatatlanok. Emiatt van rajtam egy kapuzárási pánik, amin dolgozom, de lehetőleg minél előbb szeretnék a lehető legtöbb pénzt félretenni a jövőbeli céljaimra és ebbe nem fér bele a karrierépítés semmilyen formában, hiszen abba súlyos százezreket, ha nem milliókat kellene befektetnem, hogy bármilyen szakmunkát egyéni vállalkozóként csináljak. Plusz idővel nő a rutin és gyűlik a referencia. Pont mikor fognám magam és egy huszárvágással kiszállnék, kettévágnám a SIM kártyát és többé nem lennék elérhető az addig hosszú évek munkájával kiépített ügyfelek részére.


Marad a lusta portfólió és a passzív jövedelem.


Pénz pedig olyan dolgokra fog kelleni, mint egészségügy (a magán elég drága), túl nagy alternatívaköltséggel előállítható energia/megtermelhető élelmiszer, a használati eszközeim amortizációja, internet előfizetés, stb.


De ezekre nagyon régóta készülök és előre tervezem, mindössze a jövőbeli lehetőségek kapuit hagyom nyitva, ami miatt sokszor határozatlannak tűnhetek olyan emberek számára, akik nem foglalkoztak ilyen mélyen ezzel a témával. Emiatt az egyik oldal nem érti, hogy ennyi pénzből miért nem kezdek már valamit (elhamarkodott optimizmus) a másik oldal pedig negatívan azt gondolja, hogy úgysem fog sikerülni meg, hogy ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki így élne, közben pedig csak a jéghegy csúcsát látja, a rengeteg áldozatot és lemondást mögötte nem veszi figyelembe.

2023. júl. 14. 14:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Továbbra is sok a szöveg kevés tartalommal.


Mivel keresed meg a pénzedet?

A hétköznapokban mibne jelenik meg a világnézeted? Gyakorlatban.

Mi a konrkét célod, amire gyűjtesz? Egy tanya? egy viskó valahol egy erdőben? Egy magánsziget?

2023. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7es vagoyk

Jah és hol tartasz most a célod megvalósításában? Akár konkrét összeggel, felszereltséggel, igazából ez lenne a legegyszerűbb válasz.

2023. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"itt lehet szó szerint a semmiből is pénzt csinálni, itt lehet ingyen, mások által szemétnek gondolt dolgokból berendezni egy lakókörnyezetet."

Már más városinak is mondtam: sok szeretettel várunk titeket, rengeteg elhagyatott tanya van itt. Hozol egy kapát, kaszát, egy fenőt, ingyen és bérmentve megjavíthatod a házikót, meg kell tanulni vályogot készíteni. Ingyen elvihető bútort itt is találsz, a jószágra sem kell sokat költeni, ha minden hajnalban kaszálsz nekik. Ásol egy verset, ingyen van egy kamrád, teszel el gyümölcsöt, zöldséget, a tojást, húsokat felfüstölöd. Mindent, amit magadnak megtermelsz. Veszel disznókat, lovat, marhát. Hajrá! Valahogy még senki sem jött, mindig úgy képzelitek el a boldog önellátó vidéki életet, hogy abban nem szerepel a disznószarban turkálás, a reggel 4 órai kelés, a fizikai munka a tűző napon, az állatok leölése stb...

2023. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vermet ássál, ne verset, elírtam
2023. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!