Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit gondoltok az incel közössé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az incel közösségről?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Valóban kedves aranyos normális férfiak akikkel saját hibájukon kívül nem állnak vele szóba nők, viszont a sok visszautasítás hatására elferdűltek
Normális férfiak akiknek extrém magasak az elvárásaik ezért nincsen senkijük
Pszichésen betegek, nőgyűlőlőek, hátsó szándék van mögöttük
Egyéb, kommentben kifejtem:
43 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy unalmas már ez a téma és, hogy régen is voltak a párkeresésben sikertelen férfiak, de most, hogy elnevezték incelnek őket, olyan mintha valami qrva nagy újdonság meg szenzáció lenne ez a dolog.
2023. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem kellene erősíteni bennük ezt a tudatot, hogy ők egy közösség, mert csak egyre jobban lehúzzák egymást. Nem segítséget, támogatást, ötleteket kapnak egymástól, csak fröcsögést és gyűlöletet.
2023. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

A közösségek tök jó dolgok, amikor arról van szó, hogy a hasonló kihívásokkal küzdő emberek támogatást nyújtanak egymásnak.


Kívülről nézve viszont az incel közösség nekem kicsit olyan, mintha az anonim alkoholisták azért ülnének össze, hogy szétfikázzák a szeretteiket, akik már megint nem hagyták őket inni , majd együtt "lerántsák a leplet" a nagy alkoholistaellenes összeesküvésről (ők is kávéznak ám, az bezzeg nem gond).

2023. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem közösség.
2023. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Azt hogy szerencsétlenek gyülekezete.
2023. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Azt, hogy az állandó hiszti helyett kezdjenek végre önfejlesztésbe.
2023. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem közösség. Egy állapot leírása az "incel" szó semmi több. Nincs mögöttes eszme, vagy közösségi kapcsolat.

Maximum annyi, hogy vannak fórumok, ahol a hasonló helyzetben lévők pár dolgot kibeszélnek.

De nem hiszem, hogy valaki csak azért szervezne egy klubot mondjuk mert ő sem tud szexelni meg mondjuk 3-4 másik ember sem. És akkor közösen nem szexelnek?

A legtöbb "incel", átlagos, normális srác, akire éppen ráillik ez a fogalom, de 99%-uk nem használja magára, 90%-uk pedig talán nem is ismeri.

A lényeg, hogy akarjon az illető szexuális életet élni, akarjon párkapcsolatot vagy csak alkalmi kapcsolatot, de valamiért sehogyan sem sikerül neki. Ez az incel, magyarán önkéntelenül cölibátusban élő. Nevezheti magát persze sikertelen férfinek, vagy szinglinek, vagy agglegénynek stb a lényegen nem változtat. BÁRKI kerülhet ebbe az állapotba, maximum nem fogja magára aggatni ezt a fogalmat. És az állapot is tarthat több ideig, örökké vagy csak rövid időszakig és van akit nagyon frusztrál van aki pedig leszarja.

Ettől még nem lesz az illető nőgyülölő, sőt aki nem incel az is lehet ugyanúgy nőgyülölő, a kettő nem függ össze.

2023. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
#7 Igen, de sajnos a sok "igenokos-tojás" nincs tisztában a fogalmakkal, még ahhoz is lusta, hogy rákeressen a jelentésére, viszont ennek ellenére dobálózik vele össze-vissza...
2023. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#7, teljesen valid amit írsz, ugyanakkor kicsit összetettebben látom én magam.


"akarjon az illető szexuális életet élni, akarjon párkapcsolatot vagy csak alkalmi kapcsolatot, de valamiért sehogyan sem sikerül neki"


Valóban ez az incel definíciója, de ez a definíció elég sok ellentmondást és szabad értelmezést foglal magában. Ugye ez olyan embert takar, akinek azért nem jön össze a csaj, mert a nők sosem őt választják. De mikor és ki mondja azt, hogy soha?


Például olvastam itt olyan embert, akinek volt már csaja, szexelt már valakivel, és incelnek vallotta magát. Én ezt sehogyan sem értettem, hiszen létezett nő, aki ingyen dugott vele, tehát empirikusan nézve ő nem lehet incel, mert már jött neki össze.


Van olyan haverom, akinek már több csaja is volt, de egyszer két punci között 3 év telt el neki. Akkor ő 3 évig incel lett volna? Szerintem az incelek többsége azt mondaná, hogy nem, hiszen most is van nője.


Volt olyan haverom is, akinek 35 évesen lett életében először nője. Addig ő a tipikus nerd incel volt, akinek a WoW és a Warhammer a csajai. Azóta szakítottak, de 4 évig voltak együtt, majdnem össze is házasodtak. Akkor ő most mi?


Szóval az én definícióm inkább az, hogy incelség nem állapot, hanem egy döntés. Incel az, aki annyira kiábrándult a csajozásból, hogy meghozta azt a döntést, hogy megkíméli magát a további csalódásoktól, és inkább benne marad ebben a nőtlen állapotban. Vannak sikertelen emberek a csajozásban, de köztük és az incelek között az a különbség, hogy az incelek kiszálltak a játékból. Aztán van, aki

2023. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

9-es: a lényeg az AKTUÁLIS állapoton van!

Attól még, hogy volt csajod és nem vagy szűz lehetsz incel vagy lehettél az a múltban és lehetsz akár a jövőben is.

De tegyük fel neked most nincs csajod és nem is AKARSZ, tehát nem próbálkozol, nem mész oda csajokhoz, nem ismerkedsz akkor sem vagy incel, hiszen nem vágysz szexuális életet élni.

Ez az amiről az utolsó mondatokban írtál. Ennek is van egy neve, egy "mozgalom" rá az MGTOW (man going their own way).

Nagyjából én ebben az állapotban vagyok most. Szóval nem vágyom kapcsolatra, se szexre, se semmilyen kolleginális, családi és esetleg haveri/baráti viszonynál többre nőkkel.

2 éve nem beszélgetek velük, nem megyek oda egyhez sem, nem randizom és nem próbálkozok senkinél sem.

Szóval magamat nem tartom "incel"-nek hiszen nem teszek semmit az ügy érdekében.

Ja és ha te vágysz a testiségre, a kapcsolatra de mégsem teszel érte semmit akkor sem igzán lehet rád érvényes az incel kifejezés, végtére is ez esetben sem önkéntelenül vagy cölibátusban...

(De ezt már csak kicsit a szavak kiforgatása.)

2023. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!