Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van rendben egy netes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van rendben egy netes ismerkedésnél a szó nélküli eltűnés?

Figyelt kérdés

Kérdeztem már itt a témával kapcsolatban ( https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk.. ), ott az a válasz érkezett, hogy

"Nem tartom ghostingnak azt, ha valakit csak online ismerek, és nem ír vissza."

Nekem meg az a véleményem, hogy baromi gerinctelen dolog még úgy is a szó nélküli eltűnés, hogy két ember még nem találkozott. Gyakorlatilag mindennapos probléma, hogy valakivel akár több hétig is beszélgetünk, kiöntöm neki a lelkem és/vagy hosszas reakciót írok az ő problémáira, majd egyszercsak gondol egyet és többé nem érkezik tőle válasz.

Így egyrészt soha nem tudom meg, hogy mit csináltam rosszul, esetleg mi történt vele, mit kéne máskor és mással másképp csinálnom, másrészt hetekig várok feleslegesen a válaszára, harmadrészt pedig kidobott időnek és energiának érzem, amit a legutolsó válaszomba fektettem.

Az egyetlen dolog, amit elérnek ezek az emberek ezzel a minősíthetetlen magatartással, hogy a következő ismerkedés során már kevésbé fog megnyílni az előző partnerük, ami odáig vezet, hogy előbb-utóbb már senki sem fog energiát fektetni ill. bátorságot venni a megnyíláshoz, így annak ellenére magányosak maradunk, hogy amúgy meg lenne igényünk a társas kapcsolatokra és a mély beszélgetésekre.

Sajnos már eléggé előrehaladott ez a jelenség.


2023. júl. 30. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt red flag, ha te ebbe ennyi mindent belelátsz.


Másrészt amíg nem találkoztál vele, bárkivel beszélhetsz. Ha egy csapat srác szívat egy kamuprofillal, te a szívedre veszed. Ezért baromság ezen nyígni.

2023. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval az a barom akit szivatnak és nem pedig az, aki szivat? :D
2023. júl. 30. 23:11
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem, de ennek mi köze az egészhez? Te bevágod a hisztit úgy, hogy azt sem tudod, kivel beszélsz - ez gáz. Elvárásaid vannak, de azt sem tudod, ki irányába, mert online mindenki azt mond, amit akar.
2023. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, vannak elvárásaim: ahogy a házamba érkező vendégtől is elvárom, hogy ne hugyozza össze a vécém, úgy a beszélgetőtársaimtól is elvárom, hogy ha valami gondjuk akad velem, akkor azt ne nekem kelljen kitalálni. De hogy minek is magyarázkodok itt egy olyannak, akinek fogalma sincs ezekről az alapvető emberi normákról, azt nem tudom :D
2023. júl. 30. 23:17
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
De nem érted, hogy te most elképzeled, hogy gondjuk van veled, közben meg végig csak trollkodtak, és leszarnak. Már ez hatalmas agybaj, hogy ennyi mindent elvársz... kitől? Nem tudod. Aki az otthonodba bemegy, azt látod, tudod, ki ő. A neten pár karakter irányába vannak elvárásaid. Ne legyél ennyire szánalmas.r
2023. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tehát ezzel azt akarod mondani, hogy hülye az, aki neten ismerkedik, mert nem lenne szabad megbíznia senkiben, akiből csak monitoron átszivárgó biteket lát?
2023. júl. 30. 23:22
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Azt mondom, hogy amíg nem tudod konkrétan kivel beszélsz, nem láttad IRL, addig butaság bármi ilyet felfújni.


Nekem fenn van a képem egy társkeresőn, nem tudom, ki rakta fel, rendőrségre is mentem miatta. Annak a profilnak valószínűleg írnak, és válaszol, és valamikor abbamarad a csevegés, mert nem tud elmenni az az ember a talira, aki a képen van, mert nem vele (velem) beszélgetnek.


És lehet ghostingolásnak veszi az, aki ráír, pedig nem az. Akkor lenne az, ha én lennék a profil mögött, és ezt tudná.

2023. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Az 1-3 válaszban teljesen jól le van írva.


Semmit, az égvilágon semmit ne várj egy olyan embertől, akivel csak neten beszéltél, arc és név nélkül. Akárki lehet az illető. Konkrétan lehet, hogy végig a szomszéd Józsi bácsival dumáltál, és fogalmad sem volt róla. Nem szabad ebbe sokat beleképzelni. Amíg nincs személyes találkozó, vagy legalább egy videobeszélgetés, addig a nulla szinten vagytok.


Az meg, hogy te milyen emberi normákat vársz el másoktól (vadidegen! emberektől), igazából a te magánügyed. Lehet, hogy a másik embernek fogalma sincs róla, hogy te mit vársz tőle. Lehet, hogy ő is elvárt tőled valamit, amit te nem teljesítettél, mert nem tudtad, hogy ő ezt elvárja tőled.


A ghostingolás egy nagyon bosszantó dolog, de nem tudsz ellene mit tenni. Mivel a másik ember viselkedését nem tudod megváltoztatni, az egyetlen, amit tehetsz, hogy a te reakciódat változtatod meg. Első körben elfogadod, hogy a ghostingolás nem rólad szól, nem minden rólad szól, nem te követtél el hibát a másik személy ellen, amikor ghostingolt.

2023. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
7-es szintén zenész. Nekem is fent volt egy korábban nyilvános fb képem régebben badoon. Én olyan elvetemült voltam, hogy kamu profillal írogattam is magammal és nagyon bejöttünk egymásnak 🙃 nem lepődök már meg semmin ezek után, de nem is tudom már komolyan venni részben emiatt az online teret. Van aki álprofillal hazudik, van aki szeretőt keres, csak elfelejt szólni róla, ők sokszor ghostingolnak. Van aki csak ego-t növel, van aki több vasat tart a tűzben, de nem köti az orrodra, hogy tegnap mással randizott és holnapután megint le van beszélve valaki, ők is gyakran ghostingolnak. Nem szabad ezt túl komolyan venni.
2023. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Alapvetöen igazad van, de sajnos ez nem az a vilàg....
2023. júl. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!