Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más is van így ezzel, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is van így ezzel, hogy ismerkedés elején sose konkrétumok, hanem mindig megérzések alapján ábrándul ki? (és utólag be is igazolódik)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre a környezetemben, hogy manapság a kapcsolatok átlag időtartama olyan 2-5 év, na most nálam ugyanez inkább hetekben mérhető.

Egyébként sok lánynak bejövök, 30 elmúltam, van saját lakásom,jó állásom,egzisztenciám, barátaim, sokat utazgatok, szóval nem mondhatnám, hogy ne lennének lehetőségeim. Elvárásaim pedig konkrétan nincsenek, csak simán a megérzéseimre hallgatok.

Viszont úgy tűnik, ez épp elég. Az esetek többségében általában már az első találkozó néhány másodpercében eldől, hogy egyáltalán nem passzol hozzám a lány, lehet nagyon értelmes szimpatikus, de ha jön egy ilyen megérzés a randi után elköszönök tőle.

Aztán vannak akikkel ugyan megvan a szikra, de néhány találka után jön egy érzés, hogy én ezt nem akarom. És az a helyzet ,hogy még sosem bántam meg, az ilyen megérzések után utólag szinte mindig kiderült, h tényleg nagyon nem passzoltunk volna, csak az adott pillanatban általában nem tudom konkrétan megmagyarázni mi a baj, csak éreztem,h valami nem stimmel.

Most amúgy azt vettem észre, hogy a barátaim ugyanezeken mennek át, csak náluk nem néhány hét, hanem néhány évig tart, mert náluk nincsenek ilyen megérzések, vagy legalábbis nem hallgatnak rá, hanem racionális szempontok alapján alakítanak ki kapcsolatokat.



2023. aug. 20. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig kristálytiszta az hogy mi a bajom a másikkal. Mindig meg tudom indokolni.
2023. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló.

Sokszor öt perc után érzem, hogy na ez ez az ember nem nekem való, pedig nem tudok semmiféle konkrét hibát megnevezni benne.

2023. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Tesó, tök menő, hogy van egy ilyen kristálygömböd és, hogy mindig csak utólag tudod megmagyarázni, hogy mi lett volna a gond, hogy legalább a lelkiismereteden könnyíts, de így minek neked kapcsolat?
2023. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

3

Hogyhogy minek neki kapcsolat? Most az a gond, hogy nem erőlteti az ismerkedést, ha úgy érzi, hogy felesleges? :D

2023. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A megérzések a legtöbb embernél jól működnek, csak sokan nem figyelnek rájuk. Érzik, hogy a másikkal nem passzolnak, de pl. annyira "jó partinak" bizonyulnak, hogy úgy érzik, vétek lenne kihagyni, vagy olyan népszerűek (jó csajok, jó pasik), hogy a mások által formált vélemény felülírja a sajátot.

Aztán olyanok is vannak, akik hallgatnak a megérzéseikre, de nem ezzel magyarázzák a szakítást, hanem keresnek valami szerintük racionális okot. Vagy valami teljesen jelentéktelen hülyeséget és azt jelölik meg hibásként a kapcsolat tönkremenetelében. Részben ezért sem érdemes megkérdezni a kapcsolat végén a másiktól, hogy mi volt a baj, hisz úgysem az őszinte választ kapod.

2023. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
#4: Társkeresési problémák kategória és rendszeresen belefut ugyan ebbe. Nekem nem úgy tűnik, hogy nem erőltetné.
2023. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

6

Úgy értem, nem erőlteti az EGYES EMBEREKKEL való ismerkedést. Szerinted azoknak az embereknek való a kapcsolat, akik továbbismerkednek akkor, amikor azt érzik, hogy nem kéne? Vagy milyen logikát követünk?

2023. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem baromira érezni rajtad, hogy valami baj van benned mélyen lelkileg és lehet tényleg nem való neked párkapcsolat. A te pár hetes 'kapcsolataidat' a barátaid több éves kapcsolataihoz hasonlítani, ne haragudj, de röhejes. Ők sokkal többet éltek meg, mint te, és lehet hogy beszéltek, hogy mi volt a baj a kapcsolatban, de senkinek nem látsz bele úgy igazán a kapcsolatába, sem a fejébe.


A másik, a megérzésekre való hallgatás... Nyilván kell szikra, de pár másodperc alatt nem fogsz megismerni egy embert :) Persze, megérzései mindenkinek vannak, de szerintem te tudat alatt szabotálod magad ezzel. Neked hogy esne, ha egy nő az első 3 mp alapján eldöntené, hogy te NEM vagy neki megfelelő, aztán az onbeteljesito jóslat hatására egész végig úgy állna hozzád. Plusz, minden ember más, van aki később nyílik meg, és sokkal tobb van abban, akivel már az első másodpercekben jól elbeszélgetsz. De mindegy, nem is firtstom tovább.

Menj és tedd rendbe magad fejben, mert így egyedül maradsz.

2023. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem jövök össze azzal,akivel nem érzem az összhangot, még szeretnék komoly kapcsolatot, de csak azért nem fogok összejönni valakivel, hogy legyen.

Szerintem mindenki esetén nagyon kevés ember van,akivel igazán összeillik, talán egy kicsit több esélyem van így megtalálni, hogy nem pazarolok el éveket fölöslegesen olyanra, akivel amúgy se működne.

2023. aug. 20. 10:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell összejönni olyannal, az butaság lenne. De pár másodperctől több esélyt kell adni egy másik embernek ismerkedéskor :D
2023. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!