Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társkeresés tulajdonképpen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresés tulajdonképpen nem más, mint egy genetikai shoppingolás?

Figyelt kérdés
Azzal ugye nem mondok újat, hogy szinte az összes ember egy nagyon gyönyörű/tökéletes/hibátlan párt szeretne magának, ahogyan az állatvilágban is jellemző ez. A civilizált demokratikus országokban már szinte mindenre hoztak valamilyen szabályozást (emberi jogok, környezetvédelem, oktatás stb.) azért, hogy az emberek elméletben ne érezzék magukat hátrányosan megkülönböztetve másoktól, de valahogy a társkeresés teljes mértékben kontrollálatlanul megmaradt egy ugyanolyan igazságtalan szinten, mint az állatvilágban, és nagy mértékben a diszkrimináció táptalaját jelenti, arról nem is beszélve, hogy egyénekre lebontva komoly jellemformáló szerepe van és hatással van a mindenkori társadalomra is. Mielőtt megkapom, hogy én sem vagyok különb a többi embernél és én is a tökéletességet igénylem, őszintén megmondom, hogy nekem elég, ha egy nő ápolt, kedves és nem olyan sötét, mint a föld, akkor már simán előfordulhat, hogy minden téren vonzalmat érzek iránta. Ezzel szemben nemcsak a GYK-s, de a korábbi való életbeli tapasztalatimból kiindulva, feltehetem magamnak azt a kérdést, hogy tulajdonképpen mi is a realitás? Az, hogy a nők - de mondhatom a férfiakat is, bár az én környezetemben élők véleménye alapján állítom, hogy nekik közel sincs akkora igényük - olyan szempontok szerint választanak párt maguknak, hogy milyen magas, milyen hosszú lába van, milyen színű a szeme, milyen a vállszélessége, hosszabb kapcsolat esetében milyen méretű a fallosza vagy ami a leginkább kiveri nálam a biztosítékot, hogy milyen mértékben kopaszodik. Csak én gondolom úgy, hogy az ilyen szintű felszínesség, ami nagyon is jellemző a mai világra, egy embertelen és erkölcstelen szelekciós folyamat, amely látens társadalmi feszültséget okoz.

2016. márc. 30. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Te ott vagy hülye, hogy a tökéletességet igényled, pedig elég volna az éppen megfelelőt keresned.
2016. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem, az alapján választok párt (illetve döntöm el, hogy adok-e neki esélyt), hogy ránézek és vonzónak tartom-e vagy sem. Az általad felsoroltak közül pedig néhány dolog ebben elég fontos szerepet játszik.
2016. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Ha elolvastad volna az egészet, akkor nem írnád, azt, hogy én is a tökéletességet igénylem, szövegértés 0.

#2: Tehát végül is csak igazam van, mert amelyek alapján te választasz pár, azok kivétel nélkül a genetikától függnek.

2016. márc. 30. 20:13
 4/13 A kérdező kommentje:
*választasz párt
2016. márc. 30. 20:14
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, amit nem a genetika vagy a környezeti tényezők határoznak meg egy emberben? Hol van az egyén valójában? Létezik-e egyáltalán az egyén, vagy minden élőlény cselekvése előre determinált, és ha ismernénk minden faktort, meg lehetne előre jósolni?


Igazából ezek költői kérdések.

2016. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit túlspilázod ezt a dolgot... "a társkeresés teljes mértékben kontrollálatlanul megmaradt egy ugyanolyan igazságtalan szinten, mint az állatvilágban, és nagy mértékben a diszkrimináció táptalaját jelenti..."? Mi olyan r0hadtul igazságtalan abban, hogy ha nő vagyok és jól nézek ki, akkor olyannal jövök össze, aki férfi és jól néz ki???? Micsoda szemét világot élünk, komolyan... ahelyett, hogy a nők átmennének jótékonysági intézménybe, és szánalomból összejönnének olyanokkal, akiktől be se nedvesednek. Hát mér' nem???

Érdekes, én még egy csúnya lányt se láttam itt ríni, hogy a pasik milyen szemetek, mer' csak a jónőkre mennek... pedig arra mennek, mint a legyek.

Oké, értem, te más vagy, csúnya férfi lévén csúnya nőkkel is hajlandó vagy szóba állni. Ez jó. Tényleg. De attól még érződik (sőt, le is írtad), hogy te ezt k.rv@ nagy igazságtalanságnak meg diszkriminatívnak érzed. Pedig nagyon nem kéne...

Az meg, hogy x nő úgy választ párt, hogy szemszín, vállszélesség, hímvessző -és lábméret... stb., egy vicc, nehogymár komolyan vedd (én mondjuk sose láttam ilyet). Ezek felszínes emberek, felszínes kapcsolattal. Pont. Kéne neked ilyen nő? Ha kéne, ott bajok vannak (és akkor kamu, amit írtál), ha meg nem, akkor nincs probléma.

2016. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
az egy nagy hülyeség hogy a nők ilyen kritériumok szerint választanak párt... ennyi erővel a férfiak is mellméret, fenékméret szerint választanak. de az is hülyeség. én pl. mikor megismertem a párom egyáltalán nem volt az esetem, de beudvarolta magát a szívembe. genetikailag meg a nők általában azért a dominánsabbat választják mert ezeket a géneket adják tovább az utódaiknak.
2016. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, tehát végérvényesen elmondható (ahogy a 7-es válaszoló is megemlíti), hogy a társkeresésben komoly szerepet játszik a genetika és az emberi ösztön, a racionalitás pedig csak részben érvényesül (anyagi egzisztencia, intelligencia), ez a lényeg.
2016. márc. 30. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, az az igazság,hogy az egész életedre hatással van,sőt szinte az határozza meg az életed további alakulását is,hogy milyennek születtél... ez a vicc komolyan.

Szerintem szánalmas,de ez van sajnos.Ez a mai felszínes világ... :/

Tapasztalatból beszélek,volt olyan régi osztálytársam,akiért már fiatalabb korunkban is oda voltak a csajok a semmiért,csak azért mert jó genetikával született...

Nos akkor gondolhatjátok kinek lesz később nagyobb önbizalma, kinek lesz jobb kedve stb...,annak akit alapból már fiatal kora óta agyon dicsérnek a csajok,vagy annak akire kb. rá se hederítenek,vagy lekoptatnak egyfolytában a csajok.

Ugye?

24/F

2016. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

"a társkeresés teljes mértékben kontrollálatlanul megmaradt egy ugyanolyan igazságtalan szinten, mint az állatvilágban": És ez mitől igazságtalan? Hogy nem kezdik el ezt is szabályozni, mint az oktatást, környezetvédelmet?-Na ne már kedves kérdező, ezt te sem gondolod komolyan ugye?!

Párválasztáskor, főleg ha egy életre szóló kapcsolatot szeretne az illető, megpróbálja kiválasztani magának a legmegfelelőbb(!)(nem legtökéletesebb, mert az mindenkinek más) partnert. Ilyenkor mindent megnézek a másik félen, nemcsak azt, hogy milyen színű a haja meg mekkora a fallosza, az egész embert(személyiségével/külsejével mindenével együtt,hozzám-illő-e). Ez az ösztönből/természetből fakad, ezen nem lehet és nem is szabad változtatni. Csak az ember olyan hülye, hogy mindenbe bele akar avatkozni, nézd meg az állatokat hogyan élnek és nézd meg az emberiséget mekkora nyomorban él. Tehát a tökéletes párválasztásra való törekvés a legtermészetesebb dolog a világon. (Természetes szelekció, igen olyan létezik.) De ennek semmi köze ahhoz, hogy az ember a felszínességével tönkreteszi saját magát/azaz az emberiséget. Sőt nemcsak ezzel, de még sok minden mással. Igazad van, csak nem olyan formában ahogy levezetted, kicsit másképp közelítetted meg a dolgokat, nincs ezzel semmi probléma.

2016. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!