Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják ezt? Mi ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják ezt? Mi ezzel a baj? Miért gúnyolódnak ezen? Vannak még olyan nők akiknél nem kell rohanni és marad idő mindent kiélvezni?

Figyelt kérdés

Ha elmondom amit gondolok ebben a témában akkor kigúnyolnak gyakran és mindig megkapom, hogy "csak a 14 éves lányok ilyenek". Mi is ez a téma? Az első csók illetve szex "ideje" egy erősen indulóban lévő kapcsolatnál.


A közmegegyezés erről egy nagyon kapkodós, indokolatlanul gyors változatot tart elfogadhatónak. Sokan a második randira már kötelező erejűnek érzik a csókolózást, szexet pedig 1-2 héten belül(?) a többi dologról szó sem esik, mint első érintkezés vagy kézfogás... Szóval azokról az információk igen hiányosak.


Ez így nem egy kicsit kapkodás? Én nem érzem indokoltnak ezt a rohanást, illetve első találkozásra még erősen az "akarok én tőle többet?" dolgot döntöm el ha jól alakulnak a dolgok akkor lesz második is. Akkor pedig ha minden jó, jól érezzük magunkat akkor azon morfondírozom, hogy akkor ez már akkor így biztosan jó-e és kedvel-e engem annyira, hogy ne utasítson el egy ilyen esetben? Ha közben mindennapos kapcssolatban állunk az internet felületén akkor harmadjára már valami érintkzés és kézfogás amit én rendben találnék.


Csókolózást valami pár hét után, szexualitást még később, 1-1,5 hónap után szeretnék csak, mert addig még olyan sok az ismeretlen. Illetve nagyon jó érzés vágyakozni utána. És utána milyen szép a beteljesülés (gondolom).


Viszont ha ezt kifejtem, villan is a gúnyolódás dárdája, hogy "ez csak 14 éves lányoknál működik, mert idősebb korban már kapkodni kell" (ez utóbbit nem mondják ki, de erződik.) Miért kellene 25 évesen kapkodni, rohanni? Ennyire öreg lenne aki több mint 20, hogy már 2 héten belül ágynak kell menni, hogy idézem "kiderüljön ha valami gond van szexuális téren". Ez így viszont "kvázi" azt jelenti, hogyha nem vagy benne elég jó akkor rögtön dobjanak? Ez így nem kegyetlen egy kicsit? Ez így olyan mint valami szűrés vagy "selejtező" ami mögött érzelem nincs, csak elvárás és teljesítménykényszer-genrálás. "Ha nem dugsz meg rendesen 2 hét után akkor viszlát".


Tudom ez nagyon ókonzervatívan hangzik, de vannak még olyan nők akiknél nem kell rohanni és marad idő mindent kiélvezni?



#rohanás #gúnyolódás #csak a 13 évesek ilyenek #a Gúnyolódás Dárdája
2016. ápr. 11. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

én mindegyikkel ( 3) így csináltam. lassabban, fokozatosan. sokkal jobb.


szóval igen, vannak.

2016. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha rokonszenves vagy egy nőnek, elvárja, hogy azonnal lerohand, hiszen akkor az övé leszel, és nem a csúnya gonosz konkurenciáé, akik csak kihasználták/átverték volna a hapsit (de ő ugyan nem tenne sose ilyet [csak aztán mégis úgy alakul]). Ellenben érdekes módon a legjobb kapcsolatok úgy születnek, hogy a kapcsolat előtt évek óta ismerték egymást a felek. Tehát, mire következtetünk ebből? Sose higgy a nőknek! Kiigazodni sem lehet rajtuk. :D
2016. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem ezzel a felfogással semmi baj sincsen. Én is ilyen típus vagyok. Az én párom is barátságból nőtte ki magát szerelemmé.

Nekem kell ahhoz a bizalom, hogy komolyabban kezdjek. Nem is igazán bírnám a modern randizós szitukat, ahol az első alkalommal, ha nem hagyom, hogy megcsókoljanak, akkor úszott az egész.


A te életed, úgy éled ahogy neked tetszik. Ezt kritizálni teljesen felesleges dolog. Mi ilyenek vagyunk, nekünk ez a rohanó kapcsolatteremtés nem megy. És maximálisan úgy életem meg életem első kapcsolatát ahogy te leírtad, és nekem így szép és teljes az életem. Mások meg máshogy élik világuk.


Szerintem ne foglalkozz a gúnyolódókkal, egy teljesen természetes emberi tulajdonság, hogy aki másként él, azt leszóljuk, mintha az élethez csak egy jó megoldókulcs létezne és kötelező mindenkinek azt használni. Vannak emberek akik fel nem fogják ésszel, hogy attól, hogy más máshogy él, vagy tesz/ gondol dolgokat, még lehet ugyanolyan jó, vagy helyes az élete. Ez egyfajta önigazolás, hogy "enyém a helyes út" én tudom, csinál jól, és leszóljuk azt ami tőlünk eltér. Ha ezt felfogja ez ember, akkor könnyebb is a kritikusain átlépni.

2016. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Én rosszul vagyok az olyan felszínes, komolytalan emberektől akik már az első-második randin csókolóznak, ha még mást is csinálnak attól meg pláne. Ez egy vicc, bár a többségnek ez a természetes. Nálam kb pár hónap mire kialakul valami bizalom, aztán jöhet a lazítás.. de még az intimitás ide sem tartozik bele. Ha a nők emiatt hajtanak el, nem is kár értük, talán nem is valók neked. Ha nálam próbálkozna be egy srác még az elején, én lennék az aki hamarabb felháborodik, az biztos.
2016. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nincs ezzel baj, nálam is ez a normális
2016. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az első érintés már bőven az első randinál megtörténik, hiszen ha puszi nem is, de kézfogás csak történik bemutatkozásnál/köszönésnél.

Mi mondjuk nem haladtunk gyorsan, az első randi után egy hónappal jöttünk össze, akkor csattant el az első csók, és az után egy hónappal feküdtünk le. Ennek már 4,5 éve. Szóval vannak még ilyen lányok, csak talán nehezebb őket megtalálni. Viszont, aki nem így gondolkodik erről, az nem hozzád való.

Amúgy legalább annyira a férfiak hibája is, hisz ha tartod magad, akkor prűd vagy meg frigid p¡csa. Ez ilyen ördögi kör...

26/N

2016. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hollywoodi filmek hibája is, mert ha megnézel egy átlagos romantikus filmet alig ismerik meg egymást, rögtön ágyba bújnak. 90 percbe mindent belesűrítenek, de a való élet teljesen más. Az utánzásra oly fogékony emberek pedig összezavarodnak azzal kapcsolatban mi a helyes viselkedés.
2016. ápr. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És kit érdekel, hogy mások mit mondanak? Nem kell kívülsről megerősítést keresned, a kigúnyolás pedig csak azért tűnik annak, mert te úgy fogod fel.


Így tartod jónak --> így csinálod. Én is az alaposabb megismerés híve vagyok, de nem ragaszkodom rögzített formulákhoz. Teljesen ember- és helyzetfüggő, hogy mikor fér bele a szex/csók és mikor nem.

2016. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez helyzet és emberfüggő. Nem lehet ilyen menetrendszerűen megtervezni mindent.


Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol a megismerkedés után 3 órával már egymásnak estünk, és utána évekig együtt is voltunk.

Olyan is volt, akivel fél évig kerülgettük egymást, és nagyon lassan haladva jöttünk össze.


Ez nagyban attól függ, ki mit hoz ki belőled. Szerintem. 26/N

2016. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!