Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha jelenleg van/régebben került valaki hasonló érzelmi helyzetbe ez megváltozhat/megváltozott?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt ért véget egy hosszú, komoly (én már eljegyzésben gondolkoztam) párkapcsolatom. A szakítás konkrét okai és körülményei irrelevánsak a kérdés tekintetében. Lényeg: Én voltam a sértett fél.

A kapcsolatot nem tudtam lezárni magamban a szakítást követő körülbelül 1 évig. Lelkileg szét voltam esve. Ebben az időszakban több lánnyal is megismerkedtem, de viselkedhettek volna bárhogy, lehetett volna bármilyen a kisugárzásuk-, külsejük csak nagyon felszínes érzelmeket tudtam táplálni irántuk. Nem akartam komoly kapcsolatot, de ha akartam volna sem tudtam volna igazán szeretni. Ez eddig normális viselkedés, a legtöbb ember szerintem hasonlóképpen jön ki egy komoly kapcsolatból.


Teltek a hónapok-évek és teljesen helyre zökkentem. Elkezdtem vágyni egy társra, szerelemre ennek megfelelően viselkedtem a nőkkel. Itt jön a probléma, amire a fenti kérdésem vonatkozik. Nem érzem azt a lángolást, izgalmat, érdeklődést, szeretetet, vonzalmat ... stb., mint amit a korábbi kapcsolataim (2 komoly volt) előtt éreztem. Megismerkedek valakivel és 'tompa' az egész, pedig általában tök jól érezzük magunkat, amikor együtt vagyunk az illetővel, de a vidámsággal ki is merült az érzelmi töltet, legalábbis az én részemről. Ez azért gond, mert amint felmerül az első kompromisszum hajlandóságot és türelmet igénylő két ember közti különbség (például: életfelfogás kisebb kaliberű dolgokban, idő- és energiabeosztásban, érdeklődési körben, szexuális minőségi és gyakorisági igényekben, szokásokban) én rögtön blokkolom az érzelmi továbbfejlődést. Ki nem hátrálok teljesen, de kétségtelenül valami megváltozik bennem. (Ez korábban nem volt rám jellemző, ragaszkodóbb voltam és akartam, hogy összecsiszolódjak az adott nővel).


Nos ennél jobban nem tudom körbeírni az érzéseimet ezzel kapcsolatban, szóval elnézést ha csapongó.

Minden hasonló tapasztalat és érzés, leírás érdekel. Érdekel, hogy ez változott-e valakiben és mi kellett hozzá.

(25 vagyok)



2016. okt. 31. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre engem is erdekel a valasz. Ugyanebben a cipoben jarok. 38F.
2016. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális jelenség. Az első kapcsolatok idején az embernek szinte mindegy, milyen a csaj, mindent el tud fogadni, mindent tud tolerálni. Kamaszos idealizmussal úgy van vele, hogy majd ő megmutatja! Ahogy azonban gyűlik a tapasztalat, lassan rájön, hogy mik azok a tulajdonságok, amik semmiképp nem férnek bele a képbe. Egyre nő a rosta lyukmérete, egyre többen hullanak ki a szűrőn. Ez az út vezet el jó esetben az ideális partnerhez.

57F

2016. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!