Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van értelme a szülőnket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a szülőnket keresni a párkapcsolatainkban?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.


Mindig úgy voltam vele, hogy nem kell férj. De elvesztettem édesanyámat, és szinte másnap elkezdtem "kívánni" egy házasságot.


Most már azt is tudom, milyen férfit keresek: olyat, mint édesanyám volt. Határozott, talpraesett, gondoskodó. Mindenben támaszt nyújt, lehetett rá számítani érzelmileg (nem voltak tabutémák), értelmileg (mindenben tanácsot adott, és mindenre tudta a választ), anyagilag (ez hála az égnek nem kellett soha, de akkor is biztonságérzetet nyújtott, hogy ha leég a lakásom, akkor is van "másik"), és minden egyéb módon.


A testvéremet nem láncolhatom örökre magamhoz, a barátoknak is lesz egyszer saját családjuk. De ha házasodnék, csak sírig tartó lenne.


Egy "jó szülőt" keresni a párunkban szerintetek ugyanaz a kategória, mint amikor valaki az alkoholista emberekhez vonzódik, mert abban nőtt fel?


(Egyébként nem keresek aktívan senkit, hagyom ezt leülepedni.)



2016. dec. 18. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy van-e értelme az attól függ, milyen volt adott szülő. De függetlenül attól, hogy van-e értelme, általában olyan párt keresünk akár tudatalatt is, amilyen az apa/anya volt, ezt persze befolyásolja a környezet is, és az élmények, amiket jellemzően kisgyermek és kamaszkorban átélünk. Mintákat keresünk tehát önkéntelenül. Van aki ezt felismeri, van aki nem.


Érdekes, amit leírtál, bár nyilván nem látom át a teljes családotokat, de a közlésed alapján nálad anyukád volt inkább a férfi, talán a domináns. Az viszont jó, hogy te férfiben keresel ilyet, azaz talán felismertél valamit.

2016. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a nők sem keresnek olyat párnak, akinek anyapótlékra van szüksége, úgy a férfiak sem.
2016. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól még, hogy édesanyád ilyen volt, ezek jó kiindulópontok. csak legyél te is határozott, talpraesett, gondoskodó.
2016. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon kötődtél az édesanyádhoz, ami természertes. Űrt hagyott maga után amit be szeretnél tölteni.


Nó vagyok, hosszútávú párkapcsolatom van. sosem terveztük,hogy összeköltözünk, a párom is erősen kötődött a szüleihez.

Meghalt az édesanyja. Szinte már másnap arra kért,hogy menjek Hozzá feleségül, pedig korábban megbeszéltük,hogy nem, és ezt el is fogadta.


Furcsa helyzet ez, de szoros szülői kötődés esetén ez valahol természetes.A meleg családi légkört szeretnéd pótolni ezzel.

2016. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Költőnő? ***** válasza:
Tudat alatt általában mki rögzült minták alapján választ.
2016. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!