Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ami ingatlant örököltem az az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ami ingatlant örököltem az az enyém marad válás után, eddig oké, de mi van ha eladtam az ingatlant, de az ára még megvan? Akkor az ugyanúgy az enyém marad, igaz?

Figyelt kérdés

Vagy ezeket kiszámolják valahogy? Most mondok egy példát: A férfinek van 5 millió megtakarítása a házasság elején, a nőnek 3, a férfi örököl egy lakást azt eladja 15 millióért, ezen kívül még közösen gyűjtenek 5 milliót (ez feleződik).


Akkor itt úgymond a 28 millióból a nő kap 5,5-et, a többi pedig a férfié?


2020. máj. 10. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de ha menetközben elköltötte az ingatlan árát, akkor nyilván nem.
2020. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tiéd marad. Bármilyen formát öltsön is az örökség.
2020. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Az adásvételi szerződést őrizd meg!
2020. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha öröklök egy lakást és eladom, elköltöm a pénzt, de válásig lesz a számlámon ugyanannyi pénz, amennyit az ingatlanért kaptam akkor mondhatom azt, hogy ez az örökségem és emiatt nem vihetik el a felét? :D Érdekes lenne.
2020. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem volt annyi esze, hogy eladás után azt a rengeteg pénzt befektette értékmegőrzés céljából, mondjuk állampapírba.
2020. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: akkor nyilván nem viheti.
2020. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4.

A pénz mozgását vissza lehet követni, nem? Bármilyen bank, államkincstár, brókercég, stb tud arról papírt adni akár sok év távlatából, hogy milyen mozgások voltak a számlákon szerintem.


Gondolom olyan esetben amit mondtál, valahogy megoszlik a pénz a közös és a saját rész között.

2020. máj. 10. 19:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz semmi köze. A te örökséged! Névre te kaptad nem a csajod!
2020. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk ez úgy volt, hogy a volt férjem öröksége + az én megtakarításom volt az önrész a lakáshoz, és az örökség nagyobb összeg volt. Természetesen váláskor fel sem merült bennem, hogy ne kapná vissza az örökségét hiánytalanul, annak ellenére, hogy 50-50% arány állt az adásvételiben. Szerencsére sikerült jól eladni a lakást, így ez nem volt probléma.
2020. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 es ha kp ban kaptad akkor nem ,ha atutalassal akkor igen. Pl van 2m a szamladon,örökölsz eladod 20m ert es rautaljak a szamladra, majd elköltitek elutazzàtok a 2m- t es marad az orokolt 20m akkor az kulon vagyon marad
2022. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!