Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nők kik férjnél voltak és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők kik férjnél voltak és elváltak milyen volt az újra kezdés sikerült? Hány év házasság után váltál el?És mennyi ideig tartott kb az újra kezdés? Megbántad a válást?

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 év házasság után váltam el tavaly, összesen 6,5 évig voltunk együtt, gyerek nincs. Azért váltam el, mert megcsalt, átvert az exférjem. Egy éve vagyok egyedül, még nem volt kapcsolotam azóta, de abszolút nem bántam meg a válást, sokkal jobb egyedül, mint egy méltatlan helyzetben.


A fizikai értelemben vett újrakezdés nekem nem volt nehéz, mert volt egy lakásom egy másik városban, elköltöztem, van munkám, vannak itt barátaim, szóval nyugiban élem az életem azóta. Lelkileg is jól vagyok, úgy gondolom sikerült kihevernem a történteket, adtam magamnak időt a fájdalom és a kudarc feldolgozására, nem ugrottam bele rögtön másnak a karjaiba, nem keresek görcsösen kapcsolatot, majd jön, amikor jön. Bizakodó vagyok, hogy vannak még normális, értékes férfiak.


33N

2020. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

14 év kapcsolat, 7 év házasság után 2 éve külön élünk.

Az idén elindítom a válást.

Kulturáltan mentünk szét.

Kifizettem, amit ki kellett.

Kb 2 évig tipródtam hogy ennek tényleg annyi?

Úgy érzem hogy kellett ennyi idő ,sokmindent megpróbáltam hogy megmentsem a házasságom .De egyedül nem lehet ezt megoldani.

Nagy kudarcnak éltem meg.

De azt hittem könnyen fogok új kapcsolatba kezdeni.

Lenne lehetőségem, de nem megy. Ijesztően magamnak való lettem.

Nem bántam meg, hogy szétmentünk. Úgy érzem,hogy átgondolt és ésszerű döntés volt.

Sajnálom nagyon,de nem tudtam tovább úgy élni és ő sem.

Emberileg nem tudok rá rosszat mondani, egyszerűen nem ugyanaz volt a fontossági sorrend az életünkben és nem bírtam tovább elviselni a bizonytalanságot és azt hogy minden törekvésem a megbeszélésre annyi volt, hogy igazam van vagy makacs hallgatás.

Nem azt szerettem volna hogy igazam legyen hanem egy olyan irányt ami mindkettőnknek megfelel.Nem volt ilyen...

2020. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok 44 éves, nő
2020. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatot még nem tudok, csak épp hasonló a helyzet majdnem 20 év után. Egy barátnőm azt mondta, neki 2 év volt feldolgozni. Aztán volt pár kapcsolata, de rájött, hogy ő már rigolyás alkalmazkodni és nincs energiája pszichoterapeutát játszani, hiszen ebben a korban már senki nem indul tiszta lappal. Ez elég lelombozó jövőkép. De én még így az elején (másfél év csiki-csuki elhagyás, visszajövés, megcsalás, kirúgás, és közben bűntudat, hibáztatás, gyász és hazugságok tengere) reménykedem, hogy akadnak korunkbeli normális férfiak, akik komolyan egy egész életre keresnek bajtársat, mert még annyi szeretet és gondoskodást tudnék adni, és ha jól működik, ketten minden könnyebb, akkor is, ha teljesen önálló meg hű-de-erős vagyok. De sajnos ezt az elképzelt jövőbelit is logikusan meg kellene tisztelnem azzal, amit tőle is elvárnék, hogy túl legyek az exemen - ami viszont a gyerekek miatt és a majdnem 20 év miatt is elég lehetetlen -, és akinél jobb sem vagyok, ha így félig még párhuzamosan kezdek bele. Persze az egómnak is naaagyon jót tenne valami bizonyíték, hogy kellek, tuti azért lófrálok itt kibicelve. :D Ugyanakkor nagyon félek, hogy amíg sebezhető vagyok, netán kihasználnak, tehát hülyeség az eszem szerint ezt sürgetni. Szuper helyzet :/ Ha valaki tudta követni :) Kitartást minden sorstárnak. 40N
2020. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Elolvastam többször az írásod, annyira tetszett! Pedig férfi vagyok és ráadásul egy megátalkodott nő ellenes. Persze tudom, ez az ellenségeskedés nem a nőknek szól, hanem a feleségemnek. Viszont amiket írtál, azokkal 120%-ban egyetértek! Én is azt érzem magamon és a világon, hogy nincs már tiszta lap, tele vagyunk lelki sérülésekkel, tapasztalatokkal. Én már nem hiszem el magamról, hogy képes lennék bárkibe is megbízni, amit felém közöl érzelmileg, abban is a hátsó szándékot keresném. Én az a fajta ritka ember vagyok, akibe beleég a múlt minden másodperce, leginkább érzelmileg. Én is képtelen vagyok felejteni, hogy aztán egy új kapcsolatban kiteljesedjek. 40 felett már komoly múltja van az embereknek, vagyis inkább múltja mint jövője. Egy olyan kapcsolatban élek, ahol nincs jelen érzelem, holott nekem ez az éltető erőm. Annyira kicsavart ez, hogy minden nőt egy kalap alá veszek, irtózom tőlük, nem az odaadás és a női lágyság és szeretet jut az eszembe, hanem egy kegyetlen börtönőr. Pontosan ezért nem tudok elválni, mert nem létezik már önbizalmam, és a külvilágot rettentően sötétben látom. Ide vág a sebezhetőség amit írtál. Az egónak viszont jót tenne akár egy pozitív visszajelzés is, de ilyet már sok-sok-sok év óta nem kaptam. Én bevallom, férfi létemre nem látok kiutat ebből. Ha egyedül vagyok, akkor 0-24-ben zakatol az agyam, ami talán még 100X rosszabb mint maga a házasság. 5 napja vagyok távol egy munka miatt, de katasztrofális állapotba kerültem.


Én innen szurkolok minden olyan embernek, aki meghozza a döntés hogy új életet kezd! Sok erőt, kitartást és még több szerencsét és boldogságot kívánok nekik!

2020. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

4/5 válaszoló


Én 20év ismerettség, 15év házasság 2gyerekkel lépett le a feleségem már több mint 1 éve.Olyan házass@gba éltem, ahol csak fizetésnapkor voltam jó, azonkívül mint egy kutyával úgy bántak. Eleinte én is így láttam a dolgot mint ti.

Most sok idő után, egy nagyon érdekes kapcsolatot kezdtem el. És úgy érzem ez a szemlélet nagyon jó. Új kapcsolat esetében,mindenképpen türelem, megértés kell, mint irtátok. 40évesen senki se szűz, mindenkinek van multja. Viszont a multről beszélni kell. Így érti meg az "új" társ, hogy mi miért van, miért vannak bizonyos szituációkra számára érdekes reakciók, stb.


Pl.:-fázol?

- nem.

- biztos?


Ez az exemnél normális volt, hiszen ő tagadta, inkább hisztis volt ha fázott. Új kapcsolatom nem érti, miért nem hiszem el ha mondja. De ez csak egy apró példa.Így voltam "nevelve" évekig. Ennek idő kell míg kikopik belőlem. Persze ehhez kell egy elfogadó, türelmes partner is, és persze ez kétirányú kell hogy legyen. Ha új kapcsolatba beszélünk exről, a multról, nem feltétlenül jelenti azt, hogy még nem vagyunk túl rajt.


Férfi létemre, cáfolom a közhelyes mondást, "más gyerekét nem nevelem" Én csakis olyan partnert kerestem, akinek van gyereke. Ő jobban megérti azt, ha este csörög a telefon "apa baj van, gyere". Egy olyan partner kinek nincs gyereke, ezt soha nem fogja megérteni.


Sok sikert nektek, biztos silerülni fog egyszer párt találni.

2020. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!