Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan adjam be a válást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adjam be a válást, közös megegyezésként vagy az egyik házastárs kérelme alapján (az enyém)?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy a férjem nem tudom miért, de nem veszi komolyan a válási szándékomat, pedig 5 hónapja elköltöztem tőle.

Közös gyerek nincs, közös vagyon nincs, semmire nem tartok igényt, csak szabadulni szeretnék ettől az embertől.

Hiába mondom neki, sokkal kulturáltabb a közös megegyezés mint a bizonyításos bontás, ahol az okokat tárják fel. Nem szeretném kiteregetni a szennyest.

(A valódi okok pedig: semmit nem oszt meg velem, azt sem tudom, mennyit keres egy hónapban, folyamatosan ködösít az anyagiak terén, továbbá elhanyagolt teljesen, ezen felül bántott is.)

A lényeg, hogy tud arról, hogy válni szeretnék, mondta is, hogy adjam be akkor. Aláírni, kitölteni viszont semmit nem hajlandó, magyarul szórakozik.

Szerintetek mit tegyek a kérelemmel?

Köszönöm szépen előre is.


2021. júl. 27. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Lehet az lenne a legjobb, ha felkeresnél ezzel egy ügyvédet, aki pontosan el tudja neked mondani, hogy melyikkel járnál jobban, melyiknek mik lennének az előnyei és hátrányai a te szituációdban.
2021. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp egyedül szerettem volna joghallgatóként (...) megoldani, de lehet, hogy szükségem lesz egy ügyvédre.
2021. júl. 27. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de joghallgatóként ez azért ciki.

Add be a válást, nem kell hozzá az aláírása. Ettől még lehet közös megegyezéssel válni, elég ha a bontóperre megállapodtok. De valószínűleg nem fog ebbe belemenni, csak hogy téged szívasson.

2021. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan add be a válást. Most épp ítélkezési szünet van aug 19-ig, de a keresetet beadhatod. Ha nincs vagyonmegosztás meg szülői felügyelettel kapcsolatos kérdések akkor egy tárgyalással megúszható az egész. Nem fognak okokat feltárni, annyit fog kérdezni a bíró, hogy nincs-e kilátás a kapcsolat megjavítására, azt mondod nincs és viszlát.


Én mindig azt mondom menjetek ügyvédhez, de ebben az esetben felesleges. Ha vége az ítélkezési szünetnek, akkor lesz megint ügyfélsegítő nap, telefonálj be az illetékes bíróságra és kérj időpontot. Ott segíteni fognak a keresetlevelet is kitölteni.

2021. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ciki vagy nem, ez van.

Az sokkal cikibb, hogy a házastársunkat “csakazértis” alapon szivatjuk.

Így ő sem tud továbblépni, ezért nem értem.

2021. júl. 27. 18:23
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm szépen.

Beadom.

2021. júl. 27. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!