Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kapcsolatunk megromlott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatunk megromlott a gyermekünk születése után. Van még visszaút?

Figyelt kérdés

A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, 1 éves a gyerekünk, akit mindketten imádunk. A mi kapcsolatunk viszont mélyponton van.


Természetesen, ilyen sok év alatt voltak már rossz időszakaink, komoly veszekedések vagy egyet nem értés, de most eljutottam oda, hogy teljesen besokalltam. És nem tudom, akarom-e ezt a gyerekemnek.


Egyszóval: b*szogat megállás nélkül, főleg az utóbbi 2-3 hónapban, azóta nem nevettünk, nem szóltunk egy jó szót egymáshoz szinte. Van egy vállalkozásunk, amibe a gyerek mellett napi szinte besegítek, ellátom a háztartást, a gyereket, a kertet, sosem pihenek, mert nincs időm, a házat újítjuk, mindig van mit csinálni, és akkor minden egyes nap, mikor hazajön, azt kell hallgatnom, hogy miért van ott az a tányér a momosogatóban, miért nem csináltam meg ezt-azt, mit csinálok egész nap itthon...


A gyerek előtt megosztottuk a feladatokat, mióta megvan a kicsi, ő szinte semmit nem csinál itthon, hazajön, leül nyomkodni a telefont, és kész. Meg számon kéri, miért nem csináltam meg a vállalkozásban, amit mondott... A gyerekkel játszik, foglalkozik, de azért 2-3 órákat nem bír folyamatosan vele lenni.


Számtlanszor beszéltem vele, szépen és csúnyán is, elmondtam, hogy ne cseszegessen, nem tudok patikarendet tartani, fözni, a gyereket ellátni és dolgozni is, de nem változik semmi. Semmi. Gyomoridegen van, ha jön, mert tudom, hogy megint egész délután a vita megy majd, most már minden nap csak veszekszünk.


Ma eljutottam oda, hogy a földhöz vágtam a szárítót, és ordítottam a torkomból kiférve, hogy takardjon innen, a kicsi meg sírva fakadt ijedtében. Kikészülök, hogy ezt hozta ki belőlem és nem akarom, hogy így nőjjön fel a gyerek, hogy a szülei mindennap veszekednek.


Szeretem, hiszen 10 év köt össze minket, de nagyon megváltozott az utóbbi időben, és már nem látom, mit tehetnék, ha ennyire nem akar változtatni....



2022. máj. 6. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem hozod fel a válasz, semmi nem fog változni.

Lehet akkor a fejéhez kap, bár én erre se vennék mérget.

2022. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Azt hiszem, ez az a helyzet, ahol érdemes lenne párterápiára menni. Nem értitek meg egymás problémáit, elbeszéltek (vagy inkább elordítotok) egymás mellett. Jó lenne egy kívülálló, aki segít koordinálni a beszélgetést. De az is segíthet, ha cseréltek 1 hétre. A férjed marad otthon a gyerekkel meg a háztartással, te meg lótsz-futsz. Így egy kicsit jobban belelátnátok a másik nehézségeibe, megértőbben tudnátok kezelni egymást.
2022. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Felhoztam már vagy kétszer, akkor volt nagy ígérgetés, de ennyi, tartott 3 napig és minden ugyanúgy ment tovább.
2022. máj. 6. 22:04
 4/12 anonim ***** válasza:
válást* bocsi, autocorrect
2022. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Családsegítő szolgálat munkatársainak igénybevétele (családterápiás beszélgetések.) Lelkisegély szolgálat 116-123 éjjel és nappal ingyen.


Délután Alapítvány szintén ingyenes lelkisegély szolgálat. Fent van a neten, már nemzetközi hírük van!


Esetleg írjál neki egy levelet - az én esetemben a levélírás MINDIG megoldás volt olyan helyzetekben, ahol a beszélgetés valamiért nem működött. Sőt, egyszer majdnem újra összejöttem így valakivel...

2022. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Fogalma sincs, hogy mit csinálsz egész nap, és nem is érdekli. Idegesíted, irritálod. Rajtad vezeti le a feszkót.

Őszintén, amikor már itt tart két ember, hogy nem is érdekli őket a masik napja, akkor mégis mit használna egy párterápia? Majd a homlokára csap, hogy jaaa, hiszen te milyen sokat dolgozol a családért? Ugyan már. Egy kicsit javulhat, de a dinamika ez marad.

Kérdező, mikor leüvöltötted, mit csinált? Azért érdekel, mert vannak olyanok, akik direkt provokálgatnak, hogy te legyél az, aki ordít, ő meg feltehesse a kezét, hogy na látod, veled nem lehet normálisan beszélni, most is milyen agresszív vagy.

2022. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

A válasz egyszerű!


Nincs!


Ez ennél már csak rosszabb lesz! Addig fog fajulni minden, hogy egymás torkának estek és tragédia lesz előbb utóbb belőle.


Javaslom a mihamarabbi válás beadását, míg nem késő! Majd akkor fog csak elgondolkodni azon, hogy komolyan gondoltad a válást. Aztán jön utána az így teperés úgy teperés és a hamis ígéretek. De te csak tarts ki a döntésed mellett. Majd ettől fog megijedni, hogy látja rajtad azt, hogy milyen magabiztos vagy. A gyereket nézd és ne magatokat! Ennél már csak jobb lehet!


Kitartás!


Tapasztalat!

2022. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Ez a Te verziód

Férjedet is meg kéne hallgatni,mielőtt állást foglalunk.

2022. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem ért meg és nem is akar, mert nem érdekli mit csinálsz csak az amit nem csinàlsz, csak hogy kritizàlhasson. Ennek a kapcsolatnak annyi.

Tipik energiavámpír, önbecsülésromboló személyiség. Most válj amíg még kicsi a gyerek, könnyebben hozzászokik mert így fog felnőni. Emlékezni se fog rá, hogy valaha együtt éltek a szülei és megszokja azt hogy nem vagytok együttélő család. Ha viszont még 5-6 évig ezt a cirkuszt fogja hallgatni, sokkal rosszabb lesz neki.

2022. máj. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Van vissza út, de nehéz. Neki is akarnia kell. Egyébként nincs.
2022. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!