Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kapcsolatunk megromlott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatunk megromlott a gyermekünk születése után. Van még visszaút?

Figyelt kérdés

A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, 1 éves a gyerekünk, akit mindketten imádunk. A mi kapcsolatunk viszont mélyponton van.


Természetesen, ilyen sok év alatt voltak már rossz időszakaink, komoly veszekedések vagy egyet nem értés, de most eljutottam oda, hogy teljesen besokalltam. És nem tudom, akarom-e ezt a gyerekemnek.


Egyszóval: b*szogat megállás nélkül, főleg az utóbbi 2-3 hónapban, azóta nem nevettünk, nem szóltunk egy jó szót egymáshoz szinte. Van egy vállalkozásunk, amibe a gyerek mellett napi szinte besegítek, ellátom a háztartást, a gyereket, a kertet, sosem pihenek, mert nincs időm, a házat újítjuk, mindig van mit csinálni, és akkor minden egyes nap, mikor hazajön, azt kell hallgatnom, hogy miért van ott az a tányér a momosogatóban, miért nem csináltam meg ezt-azt, mit csinálok egész nap itthon...


A gyerek előtt megosztottuk a feladatokat, mióta megvan a kicsi, ő szinte semmit nem csinál itthon, hazajön, leül nyomkodni a telefont, és kész. Meg számon kéri, miért nem csináltam meg a vállalkozásban, amit mondott... A gyerekkel játszik, foglalkozik, de azért 2-3 órákat nem bír folyamatosan vele lenni.


Számtlanszor beszéltem vele, szépen és csúnyán is, elmondtam, hogy ne cseszegessen, nem tudok patikarendet tartani, fözni, a gyereket ellátni és dolgozni is, de nem változik semmi. Semmi. Gyomoridegen van, ha jön, mert tudom, hogy megint egész délután a vita megy majd, most már minden nap csak veszekszünk.


Ma eljutottam oda, hogy a földhöz vágtam a szárítót, és ordítottam a torkomból kiférve, hogy takardjon innen, a kicsi meg sírva fakadt ijedtében. Kikészülök, hogy ezt hozta ki belőlem és nem akarom, hogy így nőjjön fel a gyerek, hogy a szülei mindennap veszekednek.


Szeretem, hiszen 10 év köt össze minket, de nagyon megváltozott az utóbbi időben, és már nem látom, mit tehetnék, ha ennyire nem akar változtatni....



2022. máj. 6. 21:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én elsőkörben azt csinálnám, hogy fognám a gyereket és elemennénk 1-2 hétre nagymához, ha nincs, akkor olyan barátnőhöz aki befogad. Ha az sincs, egy panzióba, hotelbe, valahova. Hogy meglegyen az életedtől a fizikai távolság. Mert amikor benne vagy egy helyzetbe, nem mindig látod át a dolgokat higgadtan.

Így lenyugodnál, és végig tudnád gondolni, hogy mit is akarsz. Jó-e ez neked, tudsz változtatni. Addig a férjed is el tud gondolkodni a jelenlegi helyzeten. Ha akar.


Aztán higgadtabban visszamenni. És olyan döntést hozni ami jó neked/nektek.

2022. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen mindent meg lehet oldani, ha közösen akarjátok és el tudjátok képzelni, hogy van megoldás ami mindkettőtöknek elfogadható.

9 évig a férjed volt az aki egyedül élvezte a szeretetedet. Egy gyermek főleg az első évében nagyon sok törődést, figyelmet, időt igényel.

Legyen kettesben töltött időd csak a férjeddel! Valahogyan újra kell hangolnotok a házaséleteteket! A párkapcsolatnak kell erősnek lennie.

A gyermeknevelés közös életfeladat, de ha a párkapcsolat erős akkor együtt hordozzátok annak is a terheit és akkor az öröm is közös lesz.

A gyermek egy jól működő páprkapcsolatot látva, magabiztos felnőtté válik.

2022. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!