Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elválni egy jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elválni egy jó embertől ?

Figyelt kérdés
Langyos, és kényelmes házasságban élek - nyugis, racionális életet követve. 3 évig voltam szerető, ahogy a szeretőm is hasonló cipőben - férjnél, jóember, langyos házasság, minden agyonbiztostott hótnyugi. Ahhoz, hogy élni tudjak, megélni végre önmagamat, a szenvedélyszerelem utáni társszerelmet - el kell saját részről válnom elsősorban, csak az a gondom, hogy ... semmi gondom sincs a feleségemmel azon kívül, hogy elsorvadok. Meglépte már valamelyikőtök a válást az idealizált jóemberrel/jóasszonnyal, akivel 20 éve él együtt ?

2022. jún. 4. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Én igen . Azóta minden jó.
2022. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Hajrá, majd visszasírod még. :)
2022. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Válni nem csak egymást fenyegetve, alázva, mocskolva lehet. Sőt, szerintem akkor érdemes lezárni dolgokat, amikor a jelen konfliktusa vagy elégedetlensége nem rombolja le a múlt szép közös emlékeit. A jóemberség meg nem elég egy romantikus kapcsolathoz, amiben a felek kizárólagosságot fogadtak. Lehetsz korrekt akkor is, ha nem vagy szerelmes.


Ha a párom elém állna azzal, hogy nem tud engem szeretni már úgy és nem lát előttünk közös utat, nem tudnék rá haragudni. És nem érezném magam sem a földbe tiporva, méltatlannak a szeretetre. Szar lenne, de legalább emberileg nem csalódnék benne.

2022. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Előfordul, hogy ez a jóemberség csak manipulàció. Lekötelezlek magam mellè. Ki pénzzel, ajàndékokkal, ki jótettekkel, törődéssel. Én hamar kiszimatolom az ilyet, volt aki mindenféle módon próbált lekötelezni maga mellé, rájöttem, hogy nem fogadhatok el többet tőle, mert az érzèseimet akarja cserèbe.
2022. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Mások meg végig a nyugodt családi életet keresik!

Sok sikert hozzá!

2022. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. nem láttam, hogy tovább is még előre vezetne a közös utunk. Azt gondoltam, hogy ebben a kapcsolatban, házasságban ennyi volt. Sok mindent tanultunk egymástól, sok mindenben segítettünk egymásnak. Habár a közös jövő semmilyenségével egyetértett, nem akarta elfogadni, hogy ez válóok lehet. Párszor voltunk terapeutánál beszélgetni, mert szerettem volna, ha nem maradnak benne kérdések a döntésemet illetően. Valamennyit ezek az irányított beszélgetések biztos segítettek, de nem teljesen. Nemrég megvolt a tárgyalás, békében zajlott. Biztos hosszú idő, míg megnyugszik a másik fél, de meg fog. Meg én is. Nem volt egyszerű ezt a döntést meghozni és véghez vinni. Nem volt a képben szerető, csak éreztem, hogy ez már nem én vagyok.
2022. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Igaz nekem nem válas volt, hanem egy közel 6 éves kapcsolat, de kb. az volt ami az utolsónál. Kimaxoltuk a kapcsolatot, más-más irányba fejlődtünk. Nem éreztem azt, hogy vele előrébb lennék, csak azt éreztem, hogy nekem kell mindig bátorítani, húzni őt. Egy idő után belefáradtam, nem is kívántam annyira, elhidegültünk. Mindezek ellenére szinte alig veszekedtünk, langyos f.s volt a kapcsolatunk. De nem volt rossz ember. Nekem nagy céljaim voltak, neki meg csak annyi, hogy engem kövessen mindenben... Szóval emiatt szakítottam és nehéz volt neki ezt előadni, elmagyarázni. Ő ebből nem érzett semmit, ő azt állította, hogy ugyanúgy szeret ... Nem is tudott túltenni rajtam sokáig. Én viszont így nem tudtam vele barát sem maradni, miközben tudtam, hogy ő még reménykedik. Így megszakítottam vele minden kapcsolatot és teljesen független szerettem volna lenni, ill. azt szerettem volna, hogy éljen ő is teljesen nélkülem.


Nem volt könnyű, mert nem volt rossz ember, nem volt rosszindulatú, vagy gonosz. Egyszerűen csak nem erre vágytam

2022. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy jó ember , attól nem azt jelenti, hogy társnak, együttéléste is megfelel.
2022. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!