Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet érzelmileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet érzelmileg talpraállni egy bántalmazó kapcsolatból? Mikor fogok tudni szeretni újra?

Figyelt kérdés

Egy nagyon nehéz váláson vagyok túl, évekig alázott, undorító jelzőket használt rám, el vette a kocsikulcsot, bezárt a házba, fenyegetett hogy kinyír ha elhagyom. Hiába sikerült elválnom és vagyok messze tőle és nincs semmilyen kontakt, még mindig rosszul érzem magam.

Most találkozgatok egy férfival, de nem tudom hogy hogyan vele, ugyanis azok csengenek a fülembe amiket a volt férjem mondott. Hogy senkinek nem fogok soha kelleni, hogy nélküle nem érek semmit és hogy aljas büdös k. vagyok. Olyan mintha örökre megmérgezte volna a lelkemet. Egy darabig féltem hogy valahol várni fog hogy bánthasson újra. Most mit csináljak? Hiába ölelget, hiába kedves, hiába gyengéd, mindig attól félek hogy ő is olyan és hogy csak az elején ilyen aranyos.



2022. szept. 13. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugy 1 év szokott kelleni kb. De en alapbol se vagyok egy erős ilyen teren.

Nem konnyu helyzet, de gondolj arra h csak az a fereg exed volt ilyen klinikai eset, nem véletlen lett vége. Mas pedig tenyleg szeretni szeretne es ne bantani. Adnod kell lehetoseget es latni fogod h jo is tud lenne egy kapcsolat es ahogy sok ilyenen mesz at idővel felül írja azt a régi kepet. Es egyszer azon kapod magad h megbízól a masikban teljesen. Ehhez sok idő kell, hiszen a beléd is sok ideg sulykoltak a batomsagokat. Ember vagy nem gép, sajnos nem tudod az erzeseidet uralni amennyire jo lenne.

2022. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Terápiára elmentél a válásod után, kérdező? Csak mert anélkül randizni kezdeni, hogy egy ilyen pusztító kapcsolatot követően rendbe raknád az érzéseidet és a gondolkodásodat (önbecsülésedet), szerintem kész öngyilkosság.
2022. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kene meg randiznod. Elobb szedd rendbe magad. Biztos egzisztencia, sok kapcsolat, pozitiv imidzs es sok tamogato szerzese, sok penz ugyvedekre...valamilyen szinten biztonsagot ad a jovoben barmely pasitol.
2022. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaza van azoknak, akik szerint nem kéne még randiznod. Előbb szedd rendbe magad, mondjuk pszichológus segítségével. Vagy társfüggő vagy?

Ami viszont az új kapcsolatodat illeti, gondolj arra, hogy egy csomó időt elb@sztál az exedre. Mi másért, ha nem azért, hogy tanulj belőle?! Ne csak ráhúzd, hogy biztos ő is bántalmazó, csak mert férfi.(Mondjuk, ha nem adsz időt gyógyulásra 2 kapcsolat között, akkor erre van esély. Érezhető az áldozaton, hogy áldozat típus, nem véletlenül találják meg újra olyanok. Csöbörből vödörbe.) Hanem tudatosan használd fel a tapasztalataidat. Figyeld a "jeleket", amiket az előzőnél még nem vettél észre, de már képes vagy rá! De ne kreálj, ha nincs!

2022. szept. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!