Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell kezelni a felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell kezelni a feleséget ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet a következő: együtt vagyok egy viszonylag friss kapcsolatban egy férfival, aki még megismerkedésünk előtt benyújtotta a válókeresetet, már 1,5 éve külön is laktak akkor. Jelen állás szerint februárban van az utolsó tárgyalás.

Van két gyerekük, egy 8 éves lány és egy 11 éves fiú.

Még nem lettem bemutatva, volt egy ilyen kérése a feleségének, hogy még 2-3 hónapig ne, én ezzel teljesen meg tudok békélni. De várom is már, hogy megismerkedjek velük, én megteszek mindent annak érdekében, hogy jól kijöttek a gyerekekkel.

Megegyeztek mindenben (vagyon, láthatás, stb.), a papírokat is láttam.

Tényleg azt érzem a páromtól, hogy velem tervezi a jövőt, transzparensen kommunikál, viselkedik stb. Kétségeim nekem sincsenek, hogy szeretném, hogy ez működjön.


Kérdésem annyi lenne, hogy hogyen kezeljem a (volt) feleséget? Ő haragszik (ahogy ő fogalmazott, gyűlöli), nyilván a férjére elsősorban, de rám is kivetíti, mert csak akkor gyorsította be igazán a válási folyamatot a párom, amikor eldöntötte, hogy velem akar lenni. (picit talán engem is zavar, hogy előtte húzta-halasztotta, de ezt ő is bevallotta, hogy töketlenkedett és vállalja a felelősséget).

Szóval a feleség szerint valamilyen szinten miattam válnak, ezért gyűlöl engem is, én csak "a nőcske" vagyok, mindenhol nézeget mindenféle felületen.

Nem találkoztam még vele, sose beszéltem még vele, nem is akarok én nagyon az ő csatározásaikba belefolyni őszintén szólva. Nem az én tisztem elmagyarázni neki, hogy csak magát mérgezi ezzel a hozzáállással, de meg is értem az érzéseit, lehet én is így viselkednék, mert kényelmes egy ismeretlen utálni és szídni, ahelyett, hogy a válás tényleges okaival foglalkozzon az ember. Remélem egyszer eljut ide ő is.

De az ilyen utálkozás az én önbecsülésem is meg tudja enni egy idő után és nem szeretném, ha az én közérzetem kárára menne ez a szappanopera.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Mit tanácsoltok, mi lenne a legjobb módja ennek az időszaknak az áthidalása? Hogy viselkedjek?


Köszi előre is mindenkinek!



2022. dec. 13. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

Valami hasonló félében én is voltam - ügyesen kikerültem a "szeretői" szerepet. Illetve bizonyos szinten megtépázódtam azért...


Most ott tart a dolog, hogy a férfi ügyintézőként velem is kedves, meg nyilván a volt feleség is megvan. (A férfi nem volt hajlandó lemondani a szerelméről - én ezt a kezdetektől fogva tudomásul vettem.)


Itt egy fiatal felnőtt férfi volt a "gyerek" - és nekem kellett segíteni elhelyezkedni munkában, pályakezdőként. Megalázónak éreztem ezt a "pótanya" szerepet is.


"Az én közérzetem kárára menne ez a szappanopera" - VIGASZTALÓDJ, EZZEL NEM VAGY EGYEDÜL!!! Meg tudlak érteni.

2022. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne akarj vele versenyezni, és ne próbáld meg átvenni a szerepêt, mint anya. Ha gonoszkodik, ignoráld.
2022. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a kettes, szerintem is ez a lényeg.
2022. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Néha szoktam olvasgatni a családi kapcsolatok kategóriában. Volt ott egy csaj aki pont ugyanígy járt ahogy te, csak ott egy gyerek volt.

A volt feleség ÉVEK ÓTA nem szál le róla, pedig már elvált volt a pasi amikor a csaj összejött vele. És mivel nagyon más "fegyvere" nem volt, ezért a gyereket is az apja új párja ellen hangolja. A kezdeti jó viszony mára már elmérgesedett a gyerek és a csaj között, mert az anya mindenféle gonosz krvának elmondja napi szinten a csajt, így folyamatosan azt tudatosítja a gyerekben, hogy az apja új párja miatt történt minden rossz az életükben.

Ők már kérték a nőt hogy menjen pszichológushoz ha nem tudja feldolgozni a válást, de ez csak olaj volt a tűzre. Nem tudom hogy együtt vannak e még, mert régebben olvastam a kérdést, de ott is ki volt készülve idegileg a kérdező, és a szakítás szélén állt.

A párod nem próbált meg beszélni a feleséggel hogy kérjen pszichológustól segítséget a válás feldolgozásához? Nem szégyen az, azért van a pszichológus hogy átsegítse az embereket a nehezebb periódusokon.

Egyébként hiába is határolódsz el a nőtől ha esetleg a gyerekeket is ellened fogja nevelni. Mert lazán meg tudja tenni. És akkor már nem tudod majd kivonni magad a történések alól.

Itt a férfinek kell határozottnak lenni, neki kell úgy kezelni a dolgokat, hogy a gyerekekkel is törődjön, de a ti kapcsolatotokra is figyeljen oda ilyen szempontból (az exnej ne tudja befolyásolni a kapcsolatotokat).

2022. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én férjem rég egyedül élt egy albérletben mikor mi megismerkedtünk, a gyerekei anyja az elköltözése után kb 1 héttel már odaköltöztetett egy másik hapsit az ő közös házukba. (4 év telt el amúgy és azóta is ott laknak, kifizetni nem tudja, eladni nem akarja... a hapsija a férjem ágyában alszik azóta is.)

Mégis én vagyok a "retkes", a "pesti kva' és nézeget facén, üzenget a lányával, hogy meg ne lásson engem még egyszer abban a szerelésben a profilképemen, amiben vagyok:)) Utál, irigy, fúr. Szr lehet ez a méreg, amikor eszi az embert. Nem irigylem.

2022. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es köszi a válaszod!


A feleség jelenleg pszichológushoz jár (még csak most kezdte, kb 1 hónapja), hogy végigvigye pszichésen is a válás folyamatát. Ő magától ment el, nem kérte senki szerencsére, ami szerintem egy tök jó dolog (már csak az ő érdekében is). Remélem az is segít a szitun majd.

2022. dec. 13. 10:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradjatok mindig higgadtak, ne hagyd, hogy kicsináljon. Ne reagáljatok a bántásokra. A gyerekektől fogsz hallani dolgokat, nálunk is így volt, de ne támadj vissza, akkor sem, ha jogos, mert a gyerekek téged fognak megutálni, nekik az anya védelme a legfontosabb. Ha észreveszi, hogy nem hiába támad, abba fogja hagyni. Csak tartsatok mindig össze.
2022. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hiába támad, így akartam
2022. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

En 2,5 eve ebben a helyzetben vagyok. Tudjatok van az a beszolas mennyiseg amit egy ido utan egyszeruen keptelenseg elengedni.

En masfel evig csendben maradtam, gondoltam megoldjak majd egymas kozott hiszen felnott emberek, de az ex csak mondta es mondta, es nekem is eldurrant az agyam. En elhiszem, hogy a sertettseg rossz tanacsado, de amikor eltelik masfel ev es meg mindig sertett valaki, es csak beszol, gunyolodik, becsmerel (raadasul a kedves exanyos meg az en anyamat is belekeverte a szarsagokba, nem tudom honnan pattant ez ki) na azt nem turom. En azt latom, ha az elejen nincs megfekezve egy ilyen dolog, akkor verszemet kap az ex, es annal tobbet fog megengedni maganak, hiszen nincs aki szembeszalljon vele. Igenis le kell allitani, ha a parod a gyerekre hivatkozva nem akar elbeszelgetni vele, akkor tedd meg te. Az meg kesz agyrem, hogy mar regota be volt adva a valoper, meg akkor amikor te kepben sem voltal, erre elkezd teged krvazni es mindennek lehordani. Persze, hiszen igy esely sincs arra, hogy visszamenjen hozza az exferje, mert te vagy az akadalya.

2022. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez sajnos egy tipikus női viselkedés, hogy mindig a nőcske a hibás, meg a pasi. Ő aztán soha. Engem volt, hogy megcsaltak és mélyen magamba nézve be kellett látnom, hogy én is ludas voltam, hogy megtörtént. Nőt én még soha nem hallottam, aki magába is nézett volna. Mindig csak a nőcske meg a szemét férj a hibás. Javaslom, hogy ne foglalkozz vele, ez csak addig van, ameddig nyalogatja a sebeit. Utána oldódni fog. Esetleg én írnék neki egy hosszabb üzenetet, hogy nem akarod elvenni a gyerekeit és a válásuknak sem te vagy az okozója, valamint ha elszáll a mérge, akkor Te nyitott vagy, hogy jobb viszonyban legyetek egymással.
2022. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!