Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elvált emberek általában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elvált emberek általában lenézik azokat, akik rossz kapcsolatban kitartanak?

Figyelt kérdés
Most minden ember élete más, de magának a válásnak és a házasságnak mindig is volt egy megítélése a társadalom részéről és ez folyamatosan változik. Régen egyértelműen a válást nézték le az emberek, mert a falu szégyene lett volna egy családot felborítani és gazdaságilag sem lett volna feltétlenül ésszerű döntés. Ma viszont, amikor nagyon sokan elválnak olyan büszkék is magukra, hogy milyen bátrak, megmerték ezt lépni, utána tiszta lazaság az élet, bezzeg a lúzerek szenvednek továbbra is.

2023. máj. 21. 13:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem váltam el és nem rossz a kapcsolatom, de én inkább az elváltakról szoktam azt gondolni, hogy miért adták fel olyan könnyen, miért nem küzdöttek, tettek érte.

Nyilván minden eset más, van amikor abszolút megértem.

Csak már többször találkoztam olyan ex párokkal, akiknek szuper közös gyerekük van (akár több), én meg ahogy kívülállóként látom és megismerem őket, mind a két szülő normális. Ilyenkor nagyon elgondolkodtató miért rúgták fel a közös életüket, miért jobb nekik ez az út. Nem nézem le őket emiatt, csak nem értem hogyhogy nem segítik egymást.

Aki meg benne marad, az még valamit valószínűleg vár vagy tesz a kapcsolatáért, így ezt nem is lehet lenézni, annak is lehet a jele, hogy komolyan gondolta amikor kimondta az Igent.

2023. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem hinném, de még nem olvastam a többi kommenteket.
2023. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos manapság is divat lenézni az elváltat. Sok olyat tudok, aki ilyenért lenéz mást, de megnézve az ő kapcsolatukat ott sem jobb semmi.
2023. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 NTBS ***** válasza:
Én nem.
2023. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azok, akiknek komoly megakadásaik vannak (értsd: a "továbbléptem" nekik abból áll, hogy tiltás + törlés minden platformon és bosszú, harag érzése), azok másokon verik el a port sokszor, így van.

A gond, hogy manapság egy párkapcsolatban sokkal több az "exit" tábla, mint a falak, amik amúgy megtartanák a kapcsolatot. Van aki fogékony erre és van aki nem. De tény, hogy manapság már az elköteleződés nem erény. Ha valami szar, azt eldobjuk, kész.

2023. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat írtatok, a többség látom egyetért abban, hogy ha van egy hullámvölgy a kapcsolatban, akkor érdemes megküzdeni vele. Szóval nem az van, hogy egy hónapja nem volt szex, ott egy kolléga, akinek tetszem és lépek is le, kalap-kabát, mert hát hallgatok a szívemre. Viszont mégis mintha a mai korban lenne egy ilyen jelenség, hogy túl könnyen adják fel az emberek az ezzel járó nehézségeket és válnak el. Lehet összefügg a fogyasztói társadalom szokásaival is, hogy mindig új, jobb dolog kell és megvan az az illúzió, hogy oh, majd úgyis lesz egy jobb társam, mint a jelenlegi.
2023. máj. 25. 13:07
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább azt mondanám (15-ös vagyok), hogy több validációt találnak az emberek arra, hogy miért kell, miért lehet kilépni. Arra viszont sokkal kevesebbet, hogy miért érdemes együtt maradni. Erre a szülői generáció van ott legfeljebb, de ott meg mindenki nyilván látta, hogy apa iszik, anya mos/főz (általánosítottam) és ezt nem akarja senki. Nem is következik be ez szükségszerűen persze, nem erre akarok kilyukadni, de viszonylag kevés pozitív validáció van arra, hogy igenis érdemes elköteleződni, kitartani és dolgozni.

Személyes tapasztalat, hogy minden krízis után tovább mélyült a kapcsolatunk...egészen addig, ameddig az ex nejem össze nem jött egy nálam 10 évvel fiatalabb csávóval. :))) Ez van.

2023. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!