Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan jelentetted be, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelentetted be, hogy válni szeretnél, mit reagált rá a másik fél?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 13:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hirtelen mindent is akart csinálni, amit előtte nem. Olyan programokra hívott, ahová évekig kértem, de semmi. Járjunk párterápiára meg ilyenek... 100 esélye volt. Ott volt neki 18 év. Mégis akkor akarta, amikor én már nem
2023. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk aránylag adta magát a helyzet, olyan igazi filmes lebukást tolt a kolleginával 😅

Ha jól emlékszem, kb annyit mondtam, hogy asap kotródjanak a házamból, elég világos volt minden érintettnek, hogy mik a hosszabb távú elképzeléseim a kapcsolatot illetően.

2023. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

5) tényleg ez a leggyakoribb forgatókönyv.. ezerszer szóltam, kértem, javasoltam én mindent, szépen, csúnyán, mindenhogy, lepergett róla. Mikor egy nap betelt a pohár és fogtam a cuccaimat, mélységesen le volt döbbenve, hogy hát neki fogalma sem volt, hogy bajok vannak. Meg hogy adjak neki esélyt a változásra.. adtam addig 8 évet.

Csomó férfi ilyen, csak akkor veszi minimálisan is komolyan a párja igényeit, mikor már kihúzták a lába alól a talajt.

2023. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Akik azt írják, hogy megpróbáltak megoldást találni, megbeszélni a problémákat, azok legalább korrektek. Az exférjem nem akart semmit megoldani, csak a telefonját nyomkodta álló nap. Az ment neki. Úgy meg nehéz megmenteni egy házasságot... pedig elmondása szerint ő megpróbált mindent... :D
2023. júl. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Épp ebben a szituációban vagyok, és bocs ha hosszú leszek. Pár napja mondtam ki, hogy válni szeretnék. 16 éve vagyunk házasok, 2 kamasz gyerekünk van. Nálam néhány hónapja képbe került egy harmadik, akit nagyon szeretek, de nem ígértünk egymásnak semmit. Ő is épp szakításban van egy hosszú kapcsolat után, én válni készülök, és nem tudhatjuk elsodródunk-e egymástól, vagy közelebb fogunk kerülni a végére. Nem akarok egy elrontott házasságból egy új kapcsolatba egyik napról a másikra átlépni, ezt majd az idő eldönti. Az meggyőződésem, hogy ha egy házasságba ilyen szinten be tud férkőzni bármelyik fél részéről egy új szerelem, azzal a házassággal komoly bajok vannak. A férjem pár hónapja tud róla mi zajlik bennem, velem. Kiborult. Megbeszéltük, hogy szeret, nem akar elveszíteni, megbocsájt, és megpróbáljuk megjavítani. Én megszakítottam a kapcsolatomat, de pont úgy zajlott ez a pár hónap, mint ahogy a házasságunk telt. Ő hangosan kiabálva próbálta megoldani a helyzetet, én csendben hallgatva, vállalva a bűnbak szerepet. Ő a domináns fél a kapcsolatunkban. Mindent úgy alakítottam ki az életemben, hogy neki megfeleljek, hogy elkerüljem a konfliktusokat. Én itt hibáztam óriásit. Így ritkán kellett vitázni, de látszólagos nagy nyugalomban végül elvesztettem önmagam, boldogtalan lettem, és kiszerettem belőle. A néhány hét próbálkozás alatt rájöttem, hogy már nem akarom megjavítani. Ezt nem fogadja el, a harmadikra fogja az egészet, gyűlöl azért, amit csinálok vele és a gyerekeimmel. Iszonyú bűntudatom van, de nem akarok visszalépni. Így még lehetünk boldogok külön-külön, de ez a hajó elment. Azt sérelmezi legjobban, hogy szerinte elkapkodtam a döntést, de amíg próbálkoztunk, folyamatos nyomás alatt tartott, így állandóan döntési kényszerben voltam. Ha nem tettem volna valahogy pontot a végére, megbolondulok a napi szintű vallatástól, vádaskodástól, és nem lett volna vége soha. Nem tudom igaza lesz-e, és tényleg többet kellett volna beletennem/beletennünk? Majd az idő eldönti. A gyerekeim miatt megszakad a szívem, ezért bízom benne hogy az utálat, amit most érez irántam (joggal?) alább hagy és normálisan tudunk elválni, a gyerekek érdekeit nézve.
2023. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ne hibáztasd magadat. A férjed elnyom, zsarol, manipulál. Az én volt férjem a mai napig ezt csinálja, nálunk is volt gyerek, és nem bántam meg a döntést! Egy életed van, és ne érdekeljen, ki mit gondol...


A férfiak zöme egy lúzer nő nélkül, és csak amiatt kapaszkodnak belénk, mert a nagyrészük (tisztelet a kivételnek!) életképtelen...

2023. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. 16-os köszönöm a válaszod, mert nem nagyon tudok senkivel beszélni, így nincs visszajelzésem, kívülről vajon hogy néz ki ez az egész történet. Nagyon sokat jelent, amit írtál.
2023. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

15 en ezen atmentem csak másképp.

En adtam meg eselyt a házasságunknak.

Gondoltam mindent meg lehet javítani, jobbá tenni.

Ezután született egy gyerek.

Meg sokkal rosszabb lett minden mert minden munka rám marad es nagyon sírós baba volt.


Tudom nagy hülyességet tettem, de egyerdekes dolog történt a gyerek körül:

Amióta megvan vele kapcsolatban a legjobb dolgok történtek, ilyenkor mintha azt mutatna a fentvaló hogy az ő születése meg kellett történjen. Véletlenszerűen a legjobb orvoshoz kerültünk, a legjobb védőnőhöz, a legjobb bolcsibe, a legjobb gyereknevelokhoz, es a ruhakat csodaszeruen folyton kapjuk, neha szep dolgokat is olcsón tudok neki megvenni.

Azóta lett olyan munkahelyem is amilyenről mindig is almodtam, a leges legjobb fonokkel es fonokasszonyal.

Ráadásul az az almom is megvalosult véletlenszerűen hogy egy olyan oktatasra tudtam beiratkozni amilyet mindig is kerestem, de nem találtam, egy anyuka mondta el ezt a lehetőséget.

Mindez lehet ez egy visszajelzés fentről hogy neki meg kellett születni?

Mert azóta szinte csodaszeruen jó dolgok történtek velem .


Na de visszatérve a kapcsolatomra, minden a feje tetejére van allva nálunk, mert a 100dik esely és próbálkozás után nem akarom többé megjavítani a kapcsolatot.

Belefáradtam , szeretnék majd válni, de pillanatnyilag nem tudok sajnos , varnom kell amíg levizsgázok, mert az anyagi háttér nincs meg megfelelően, egyéb segítségem se nincs az országból az egesz csaladom mar evekkel ezelőtt elköltözött.


Tehát nem érdemes eselyt adni annak aki úgysem értékeli az esélyét, es aki az első eselyel nem kezd semmit a továbbiakban is ugyanaz az ember marad.

2023. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek benne, hogy nincsenek véletlenek. Nálam valamiért egy olyan férfi lépett be a képbe, aki a férjem totális ellentéte. Csendes, nyugodt, megértő. Sok mindenben felnyitotta a szemem. Ha nem lesz köztünk semmi komolyabb, akkor is örülök hogy Őt megismerhettem. Egy ajándék az életemben.

Nálad a baba elterelte a figyelmet, és adott neked annyi pluszt, amivel teremteni tudsz magad körül. Remélem úgy alakul az életed, hogy továbbra is valahogy előteremtődnek azok a dolgok, amik a boldogságodhoz kellenek.

2023. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

1,5 éve külön költöztem akkor már, csak a gyerekek miatt mentem haza napközben. Aztán tavaly ősszel megismertem egy lányt, akivel többet akartam, másnap leültem és elmondtam, hogy válni akarok. 12 évet voltunk házasok, de előtte is már 2 nagyobb hullámvgy volt és háromszor is másba voltam szerelmes, mielőtt egyáltalán elköltöztem volna.

Nem akarom menteni magam, én voltam a "szaralak", de utólag így jó mindenkinek.

2023. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!