Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tovább 20 év után?2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább 20 év után?2 gyerek, mindkettő nagy már, 10 évig én tartottam el a családot de megromlott minden. Mi jár, mit mond a jog?

Figyelt kérdés

#jog #válás #Párkapxsolati problémák
nov. 16. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lesz a tiéd válás esetén amit a házasság után együtt hoztatok együtt, se több, se kevesebb nem jár neked, de neki se.
nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Pár apró infó hiányzik. Házasok vagytok vagy csak élettársak? Van-e közös vagyon? Van-e külön vagyon? Van-e hitel? Van-e olyasmi amiről esetleg külön szerződésben rendelkeztetek? Gyakorlatilag semmi lényegeset nem írtál le a helyzetetekről.
nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tehát,van egy közös ház fele-fele arányban, nem vagyunk házasok, én tartottam el a családot 10 éven keresztül. A párom meg van róla győzödve, hogy a közös értekeken túl a megspórolt pénznek fele az ővé, miközben mindene megvolt ezen idő alatt, ami el én nem értek eggyet, mert szte ez nem számít.

Szerintetek?

nov. 16. 13:25
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Minek írsz válást, mint kulcsszó ha nem vagytok házasok? Amúgy keress fel ügyvédet és ha vannak bizonyítékaid, hogy te tartottad el akkor mutasd fel. Nem veheti el a közös pénzt ha nem tett bele.
nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A másik 10 évben ki tartotta el a családot?

Ki dolgozott otthon a családra?

nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az arány a közös háznál 34m ft 15 az ővé 19 az enyém de ennek ellenére fele-fele amit tudomásul veszek. Miközben minden évben volt nyaralás és minden ami anyagilag a családot elégedetté teheti én biztosítottam. Az ezenfelül megspórolt pénz felére igényt tart amihez ő nem tett hozzá, a háztartás havonta kb. 2000 eurot igényelt. Az a véleménye, hogy ez nem számít, mert pénzzel ne vegyem meg őt. Ekkor volt nálam az a pont, hogy menjen el dolgozni ha az enyém nem látszik nála. Ja, ezen idő alatt elvégzett 2 főiskolát. A problémáink egyébként ekkor kezdődtek és most teljesen zsákutcába is futott a kapcsolatunk
nov. 16. 13:41
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha ki tudod papíron mutatni, hogy te láttad el akkor nem ugrálhat.
nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az azelötti idöszakban közösen "tartottuk" el magunkat. A háztartásból ugyanúgy kivettem a részem sőt az ő részének is kb. 1/3 -a az én "érdemem" Azt is tudni kell, hogy kint dolgozom és elég fárasztó a munkám( 2 hét kint 2 itthon), persze mikor itthon vagyok nem vagyok annyira aktív de ez nem jelenti azt, hogy kivontam volna bármiből is magamat. Egyszer csak azzal szembesültem, hogy amit én teszek az nem elég és nem is számít
nov. 16. 13:51
 9/18 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett, jól bántam vele, mint nővel is és az emberrel is, mert ha anyuka boldog mindenki boldog 🙂. És jó családban élni ha mindenki jóléte érvényesül
nov. 16. 14:00
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát, a problémáink akkor kezdődtek mikor elvártam, hogy menjen el dolgozni, ha az enyém ennyire nem számít
nov. 16. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!