Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért tartják meg sokan válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják meg sokan válás után is a férjük nevét?

Figyelt kérdés
márc. 16. 10:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, összesen 4 szóból állhat a neve, így ez az 5 vezeték- és keresztnév nem lehetséges.


Én felvettem a férjem vezetéknevét, lecserélve az enyémet. Ennek egyetlen oka van, a gyerekeink is ezt a nevet viselik és ha bármi történne, akkor is megtartanám, mert ez összeköt minket. 10 éve én is ezzel élek, megszoktam, szeretem azt, aki ezalatt lettem, ennek része a nevem is.

márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11: Akkor ezzel eldobtad édesapádat? Mert addig az ő nevét viselted.
márc. 16. 18:44
 13/27 anonim ***** válasza:
64%

12: te most tényleg egy többezer éves hagyományt kérsz számon a válaszadón?

Azt próbáld megérteni, hogy egy nő jellemzően a házasságkötése utáni felnőtt életében éli a legaktívabb életet szociálisan, munka szempontjából. Vagyis a környezete ezen a néven ismeri meg, ezek azok az évek, évtizedek, amikor a név mögé érdemi tartalom kerül, akkor lesz "valaki". Nálam legalábbis így volt. Gyerekként, fiatalként csak sodródtam, de felnőtt nőként kezdtem el aktív közösségi életet élni, némi karriert is befutni, a férjezett nevemmel. A lánykori nevem már nem érzem magaménak, mert abban nincs benne az az identitás, amit azóta felépítettem.

Egy szélsőséges példa: Agatha Chritie nevét már a fél világ ismerte, mikor elvált Christietől és hozzáment Mallowenhez. Nem változtatott nevet, miért is tette volna, mikor a saját jogán, a saját nevével - mert addigra az lett - alkotott valamit.

márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
13: Köszi, Agatha Christie jó példa.
márc. 16. 20:18
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
14: Most nyilván nem mindenki olyan híres, mint Agatha Christie, de azért a magunk kis egyszerű módján mégiscsak megteremtünk valami imidzset, leteszünk valamit az asztalra, és a név (is) ezt szimbolizálja, akivé váltunk.
márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg sem lehet könnyű csak úgy cserélgtni a neveket. A név az identitás része, ha valaki úgy döntött hogy felveszi valamilyen formában a férje nevét, akkor onnantól azzal kell azonosulnia. A részévé válik, a sajátja lesz.
márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
55%

Eldobtam apám nevét? Ha úgy tetszik, igen, ahogy tette ezt előttem több millió nő, aki Kiss Máriából Tóth Sándorné lett. Ők a keresztnevüket is eldobták, akkor ők nem hibásak?

Miért kéne a válás után újra egy másik férfi tartozékának lenni, ha már régen nem az az ember vagyok, aki tizen évesen a szüleivel élt?

Ma már szerencsére van más módja annak, hogy az ember feltüntesse, hogy férjnél van és nem bűn felnőni, függetlenül élni. Válás után sem kell hazakullogni apuhoz, anyuhoz és újra a kislányuknak lenni.

Én nagyobb hülyeségnek érzem, hogy van, aki Máriából Istvánné lesz. Ott tényleg a teljes korábbi hovatartozását elrejti a házasság. Akkor inkább viselem a keresztnevet, amit anyám adott, és a vezetéknevet, amit a gyerekeim viselnek. #11 voltam

márc. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. nem a férjem nevét tartottam meg válás után, hanem a lánykori nevem tartottam meg a házasságkötésnél. Egyrészt, mert már így ismert a szakma és egy szélesebb közönség. Publikációkban baromi zavaró a névváltás, volt egy lengyel kutatótársam, aki teljesen leváltotta a vezetéknevét, csak a keresztneve maradt a régi, ami az volt, hogy Maria... Hát kösz, nehezen jöttünk rá, hogy ő az, nem pedig egy új arc, aki most ebben a témában publikál. Másrészt, mivel korábban egy anyakönyvezési baki miatt korrigálni kellett a nevem írását, tudom, mekkora meló újragyártatni minden dokut és minden hivatalos helyen lejelenteni a változást. Harmadrészt meg azért, mert a férjemnek hasonló gyakoriságú volt a vezetékneve, mint az enyém. Mert az azért jól megfigyelhető, hogy a férj “különlegesebb” vezetékneve gyakrabban megjelenik újdonsült nejük nevében, mint a tucatnevek.
márc. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Az anyám egyértelműen azért tartotta meg a férjezett (Z-né XY) nevét, mert nem tudta elfogadni, hogy elhagyták 30+ év után, szerinte holtig tart egy házasság. (Mondjuk valószínűleg az adminisztrációt se tudta volna maradéktalanul elintézni.) A sírkövére is ezt vésettük fel, nyilván az érzései iránti tiszteletből.
márc. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok szempont előkerült, talán a legelfogadhatóbb az, amikor ismert az ember, meg sok dokumentáció kötődik a nevéhez, és ezeket költséges lecserélni. Az utolsó lelki része nagyon megható, hogy az édesanyja még a válás után is így szerette a férjét, hogy a nevét is meghagyta.


Azoknál viszont nem értem a névmeghagyást, akik veszekedve váltak el, és nem is "híresek", hogy nekik hogy nem okoz gondot hogy minden aláírásnál szembesülnek az exük nevével, az rejtély...

márc. 17. 09:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!