Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet egy házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet egy házasságot érvényteleniteni? Katolikus esküvőt?

Figyelt kérdés
a párom hazudozik megcsal ugy erzem eltünik nem lehet elérni telefonon nem lesz ennek igy jo vege. es elsesztem rá a templomi esküvőt amiből csak 1 lehet ezert szeretnem ervenytelkeniteni hatha majd talalok normális ferjet es nekem fontos a templomi ezert vagyok megijedve. mert ennek válás lesz a vege mindenki fontos neki csak en nem.
2010. nov. 21. 11:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%
Hat, itt csak annyit tudok hozzaszolni, hogy templomi eskuvod a katolikus egyhaz szerint csak akkor lehet ujra, ha a jelenlegi ferjed, akivel katolikus templomban eskudtel meghal...
2010. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
20%

A katolikus esküvőt nem lehet érvényteleníttetni!

De egyelőre még együtt éltek, inkább próbálj mindent megtenni, hogy a házasságotok ne bomoljon fel.

2010. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
64%

Hát ha az én párom hazudozna és megcsalna, nem próbálnék meg még azon vacakolni, hogy ne bomoljon fel a házasság... repülne de úgy igazán...


Sajnos a templomi esküvőt nem lehet érvényteleníteni... De tapasztalatból, a pénz sokmindenre képes, és vannak olyan papok akik már nem úgy járnak el, ahogy elvárnák az igazi hívők tőlük. Talán ha találsz egy ilyet, tud tenni valamit érted.

2010. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%

ELballagsz a legközelebbi plébániára és ott megmondják.

DE! A házasság érvénytelenítéséhez a katolikus egyházjog szerint az kell, hogy megállapítsák, hogy ez a házasság valójában soha nem is létezett! Ahhoz, hogy ezt megállapítsák, olyan dolgot kell találni, ami a szentségi házasság alapfeltétele és a Ti esetetekben nem volt meg.

Mondok példát: a szentségi házasság egyik alapfeltétele, hogy mindkét fél örökre kösse. HA meg lehet állapítani, hogy az egyik fél (jelen esetben a férjed) már a megkötésekor nem vette komolyan azt, hogy örökre, az lehet ok. Viszont ez nagyon hosszadalmas, évekig tartó eljárás.... Amit írtam, csak példa, a ti esetetekben nem biztos, hogy ez lehet ok, lehet, hogy más, de készülj fel arra is, hogy nem találnak ilyen okot. Ha mégis találnak, akkor is hosszú-hosszú évekbe telhet, mire érvénytelenítik a házasságot.

Szóval kösd fel a gatyád és menj el a lakóhelyed szerinti plébániára!

2010. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán mi szükség van templomi esküvőre? Sose bírtam megérteni.
2010. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
én mindig ugy ereztem a templomi esküvö az igazi. vallásos vagyok.nem gondfoltm hogy ez törtenik velem hogy a ferjem felrevezet. olyan szep volt a kersztre megesküdni a fogadalmat megtenni. és ő akkor is a volt nőjet szerette aki kirugta, amugy bevallotta azert vett el mert ideális felesegjelöltnek tartott es mert erezte hogy nagyon szeretem es ragaszkodom hozza. aztan most mindenki fontos neki engem meg leszar. haza se jön telojat kikapcsolja. ki tudja kikkel hempereg.nem becsül meg engem.szenvedek sirok pokol ez az egesz.
2010. nov. 21. 11:30
 7/42 anonim ***** válasza:
76%
Egy kicsikét googlizva, meg a korábbi bibliai ismereteimet felhasználva az derül ki, hogy a házasságtörés (azaz a megcsalás) elég nyomós ok egy házasság felbontására. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lenne hosszú procedúra az egyházi válás.
2010. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

netről halásztam. ez egy református lelkész válasza a válásra:

"Ha polgárilag megtörtént a válás, a református egyház nem támaszt akadályt az elváltak újra házasodásával szemben. Azonban mindenkeppen jó lenne, ha megkeresnek a közeli református lelkészt, vagy ahol a házasságkötés megáldását kérik."


és még ilyeneket talált a GOOGLE:

[link]


szerintem máskor érdemes rákeresni.

2010. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
69%
A továbbiakhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogyha a férjed hazudott neked valamiben, azaz te nem tudtál, vagy máshogy tudtál valamit akkor is felbontják. Mármint magával vagy az esküvővel kapcsolatban. Keress.
2010. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

Nyugi, ha katolikus volt akkor még, ha fel sem bontják református lehet és ez fordítva is igaz.

Férjem első házassága református volt, a miénk pedig katolikus.

2010. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!