Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyedülálló anyák hogy oldjáto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyák hogy oldjátok meg a gyerekre vigyázást, h az apának is "megfeleljen"?

Figyelt kérdés
Most mentem vissza a munkába, a fiam meg bölcsibe, de gyakran beteg. Képtelenség hetente vigyázni rá és még megbízható munkaerőnek is lenni. Most szeretnék munkahelyet váltani, de félek h miután felvesznek azonnal kirúgnak, ha ilyen gyakran távol vagyok. A volt férjem vállalkozó, a családja meg általában otthon van, ők is vállalkozgatnak, ráérnek. Jelenleg meg tudjuk oldani, h néha vele van egy egy napot, ill. az anyjával, de azzal fenyeget, hogyha végleg elválunk, nekem kell majd mindig a gyerekkel otthon lennem ha beteg. Mondtam, h oké és gondoltam megkérem a velem együtt élő öcsémet, h vigyázzon pénteken a gyerekre, rövid nap, bírják egymást és az öcsém már 20 éves, felnőtt. A volt férjem kiakadt, h mégis mit képzelek, majd ő vigyáz a gyerekre, de ha nem fog, akkor se bízhatom a "szomszéd nénire", nekem kell vele lennem. Nem vagyok rossz anya, de szeretnék jobb körülményeket biztosítani a fiamnak és magamnak, két diplomával jobb munkahelyen, de ehhez kell a segítség. Bébiszitteren is gondolkodtam, mert az öcsém is csak néha érne rá. Azt se tudom, h van e valamilyen korlátozás ilyen szinten, h kire bízhatom a gyerekemet....
2011. jan. 27. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A volt férjed ugyan milyen jogon szól bele,hogy ki vigyáz rá,ha ő nem hajlandó.

Nagyszülő,barátnő,vagy pedig szomszéd néni(ha nagyon muszály).

2011. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra bízhatod napközben a gyerekedet, akire csak akarod, akiben megbízol. Ebbe beleszólása nincs a férjednek, és a családjának, csak akkor, ha éjszakákra kimaradsz, és azért van másnál a gyerek, vagy részegen fetrengsz otthon. Egyébként meg milyen nagymama az ilyen?
2011. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos közel lakunk és sok az ismerős a kerületben, itt is "dolgozik" és szinte csekkol egész nap.....félek.....még nem mondták ki a válást és nem akarok a bíróság előtt felelőtlen anya lenni, ő meg a rendes, önfeláldozó apa.....
2011. jan. 27. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem egy ismeretlenre bíztad volna a gyereket, hanem a saját öcsédre. Ebbe aztán senki nem köthet bele. Másrészt egy bíróság sem fog azért felelőtlennek tartani, mert a munkád miatt, betegség esetén meg kell oldanod a gyerekfelügyeletet, akár bébiszitterrel is. Ez semmi másról nem szól, csak, hogy beléd kössön. Mindenki tudja, hogy, ha egyedülállóként dolgozol, bizony nem hiányozhatsz minden betegségnél a munkából, mert arra rámegy az állásod. Akkor meg abba lehet belekötni, hogy nem dolgozol.

Gusztustalan, hogy a válás mit hoz ki az emberekből!

2011. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

" ő meg a rendes, önfeláldozó apa....." Akkor állíthatná ezt, ha hajlandó lenne ő is vigyázni a gyerekre amikor beteg. Elvégre az ő gyereke is, nem járja, hogy csak te hozol áldozatokat. Ha ő nem hajlandó vigyázni rá, akkor semmi köze hozzá, hogy te hogy oldod meg. Az öcséd ráadásul rokon, a gyerek rokona is, a nagybátyja, nem egy idegen.

Teszem hozzá, hogy a (volt) férjednek ahhoz se lenne köze, ha azért bíznád rá valakire, mert este elmész szórakozni, hiszen ez nem bűn, csak valahogy egyedülálló anyáknál egyesek mégis annak érzik. De ez meg, hogy a munkád miatt rá kell bíznod egy CSALÁDTAGRA, vagy egy bébiszitterre, akinek ez a munkája, ért hozzá, ez miatt senkinek nem lehet egy rossz szava sem. A bíróságon is előadhatja ezt a kifogását, akkor sem lesz ebből probléma.

2011. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, egybehangzó véleményetek viszonylag megnyugtatott! ez a csiki-csuki játék amit csinál kezd az agyamra menni, vigyáz a gyerekre, mert megteheti, ill. az anyja otthon van és ő teheti meg, de azért felemlegeti, h neki ez mekkora kiesés. megkockáztatom még el is lehetne várni ilyen esetben, mivel régen az is baj volt h nem lehet a gyerekkel az anyósom, apósom. Na de a lényeg, h ideje akkor a sarkamra állni, mert igazatok van, nem részegen fekszem az árokparton, hanem próbálok normális életet biztosítani magunknak.
2011. jan. 27. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elváltok hivatalosan, és a gyerek nálda lesz elhelyezve, akkor a te dolgod, hogy a gyerek felügyeletét hogyan oldod meg. Ha megfelelö felnöttre bizod, akkor az apának vagy a a családjának semmi beleszólása sincs. Olyan meg nincs, hogy egy elvált anya nem kérhet segitséget mástól, és napi 24 órában a gyerekkel kell lennie.

Az apa esetleg besegithet, ha megbizol benne, de azt nem szabályozhatja, hogy TE hogy oldod meg a gyereknevelést. Ha meg komoly kifogása lenne, akkor mehet a gyámhatóságra, de az, hogy más vigyáz a gyerekre, nem ok.

2011. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!