Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek ilyen esetben rendőrs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek ilyen esetben rendőrségi segítséget?

Figyelt kérdés

A gyermekemet (13 hónapos) elvitte az apja magához, de előtte jól összevesztünk. Előfordulhat - ismerve őt - hogy nem akarja hazahozni, csak késő este, hogy kitoljon velem és tudjon idegesíteni. Persze annyi esze nincs, hogy inkább a gyerekkel tol ki, mint velem...

Kérhetek ilyenkor a rendőrségtől segítséget, hogy segítsenek abban, hogy a gyermek időben hazakerüljön hozzám?


2011. febr. 27. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs bírósági végzés arról, hogy ki neveli a gyereket, és mivel az apja, elviheti - ahogy te is hazahozhatod, ha elmész érte.
2011. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
"13 hónapos gyerek azért nem macska, hogy fogjuk és vigyük!" ez igaz, de attól még az apának ugyanolyan felügyeleti joga van, mint az anyának...bíróságon kell rendezni a dolgot, ha már értelmes emberek módjára nem sikerült leülni és megbeszélni
2011. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hát sajnos vele nem lehet beszélni, mint írtam egy idegbeteg... Pl.: tej-ügy

Ha bíróságra megyek érdemes ügyvédet fogadni?

2011. febr. 27. 17:36
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Tegyél bejelntést telefonon a rendőrségre. Elmondod a tényeket ez pénzbe nem kerül. Szerintem segíteni fognak. Holnap menjél a gyámhatóságra ideiglenesen hoznak határozatot a gyereked sorsáról.
2011. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Legyél okos és rafinált! Várj még. Ne hívd a rendőrséget, mert azzal csak egy hercehurcának- vezskedésnek negatív érzések tapasztalatának tennéd ki a gyereket. Vigyázni csak vigyáz a saját gyerekére és biztos, hogy ma még haza hozza.Aztán bíróságnál minél előbb kérd a gyerek láthatásának rendezését. Ezt akár a jövő héten elintézheted.Ügyvéddel persze ez hatékonyabb, gyorsabb lehet, de anélkül is meg lehet oldani, ha az ember igazán akarja.
2011. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mit tud holnap a gyámhatóság megállapítani abban a határozatban? Majdnem olyan, mint ha a bíróság hozta volna a határozatot? Akkor abból a volt párom is kap, hogy tudja mit tehet?
2011. febr. 27. 17:41
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez egy ideiglenes határozat amíg a bíróság nem dönt. Természetes a volt párod is kap belőle és részéről is van lehetőség jogorvoslatra, de halasztó hatállyal nem bír. Szép volna, ha egy néhány hónapos gyerekkel úgy bánnának mint egy rongybabával. Akibírja marja.
2011. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
tényleg 2,8as tejet kéne adnod egy 13 hónapos babának,de amugy neked van a t9öbbiben igazad. menj a gyámügyhöz
2011. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, rendeződött a dolog, visszakerült időben hozzád a baba? Kiderült, hová vitte amúgy? Ezt jogod van tudni. Szerintem a gyermekelhelyezést házasság nélkül is rendezni kell - így a tartásdíjat is -, bírósági úton. Később még sok probléma lehet belőle, ha ezt elmulasztod!
2011. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődésedet! Igen, meghozta viszonylag időben. Az anyjához vitte a gyereket, mint kiderült, mert felhívtam, hogy elmondjam neki, hogy milyen a fia. Mellettem áll szerencsére, tudja hogy milyen.

A bíróságra szerdán tudok elmenni, de már hívott, probálja menteni a menthetőt, de már késő. Elég volt!

Köszönöm a hozzászólásokat!

(azt zárójelben megjegyezném, hogy én mindenkinek "zöld kezecskét" adtam, de jöttek ki érdekes %-ok a hozzászólásokhoz...)

2011. febr. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!