Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel lehet megmenteni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel lehet megmenteni egy házasságot?

Figyelt kérdés

Sajnos válságban a házasságom.Sajnos már évek óta vannak gondjaink,és már hónapok óta gondolkozom a különköltzésen, a váláson.Párommal teljesen más témával kapcsolatban egyszer beszélgettünk a válásról,különköltözésről, és úgy véli, ha egyszer úgy döntenénk különköltözünk ott vége lenne mindennek.Most még várok, hogy hátha változnak a dolgaink, és jobbra fordulnak.Habár én úgyérzem,már nem kötődök hozzá,úgy mint házas társ.Félre értés ne essen nincsen senkim.CSak a folyamatos gondok miatt eltávolodtunk.

Viszont most még biztos nem akarok lépni, mert nem rég halt meg az apja.Mivel próbáljam meg megmenteni a dolgot?Illetve van értelme, ha az érzelmek kihaltak?Feléledhetnek még?


2011. márc. 3. 08:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Értem. Hát, nem egyszerű neked, szegény. Az első része nagyon ismerős volt. Első házasságomban nekem is az volt, hogy felnéztem az exemre, idősebb is volt 7 évvel és totál elnyomott. Teljesen feladtam önmagam érte. A többi nem stimm, mert ő dolgozott és nem ücsörgött otthon. Sőt! Inkáb elmászkált mindenfelé meg állandóan külföldön járkált. De nem az én történetem a fontos. Én sem vagyok anyagias, pénz felhalmozó. De azt megértem, hogy mikor a napi betevő függ attól, hogy a férjed dolgozik-e vagy sem, akkor az már nagyon bántó. Valóban nem vállal felelősséget, az látszik. Hagy téged megszakadni. Az ilyen emberek akkor kapkodnak, mikor döntés elé vannak állítva. Családunkban van egy családtag aki 20!! évig nem dolgozott, mert állandóan segítették. Aztán megszűnt a segítség (az okot nem írom le) és akkor kapkodott állásért. Nem volt addig belekényszerítve. Amíg látja, hogy te úgy is húzod az igát, amikor ő otthon tesped, akkor bármikor meg fogja ezt csinálni. Mindenesetre nem egy jó jel, sőt nagyon rossz, hogy ennyi idősen nincs meg benne az, hogy együtt kéne "tolni a szekeret". A gyerekek miatt én is próbálnám rendbe hozni a kapcsolatot, de azon is elgondolkodnék, hogy a gyerekeknek vajon az lesz a jó, ha az anyukájuk boldogtalan, kifacsart, szeretetlen, fáradt ember lesz-e a jövőben. Változtatni a kell a férjednek, meg kéne beszélnetek, ha hajlandó rá.
2011. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is szeretném leszögezni, hogy Neked kell eldöntened, hogy mennyit bírsz még; mások csak tanácsot adhatnak, de a Te életed és a végső döntést Neked kell meghoznod.

Egyidősek vagyunk és én is hasonló problémákkal küzdöttem. A házasságomat két évig próbáltam megmenteni, mindent megtettem, de mégsem sikerült. Persze ebből a külvilág semmit sem érzékelt (Csak a legjobb barátnőm.), mert mindenki azt hitte, hogy tökéletes párt alkotunk. Egyik júliusi hétvégén arra jutottam, hogy már nem bírom tovább, belerokkanok, muszáj változtatnom, mert a napi stressz felőröl. Létrehoztam magamnak egy saját kis világot, ahol nagyon jól éreztem magam, miközben arra vártam, hogy a férjem hozza meg a végleges döntést. Hogy miért is?! Mert tisztában voltam, hogyha én állok fel, akkor nem enged el. Szerencsémre fél év múlva ráakaszkodott egy nő, de a válás szót csak pár hónappal később mondta ki. Akkor egy hatalmas kő esett le a szívemről, hogy végre vége. Miután szétköltöztünk rá egy évre megismertem álmaim férfiát, akivel boldog vagyok, akire felnézek és végre nőnek érzem magam. Soha nem hittem, hogy létezik tökéletes, addig ameddig meg nem ismertem. Szerencsére az érzések kölcsönösek és mindenki irigyel minket. Persze nem rossz értelemben. Én nem bántam meg hogy az életem másik irányt vett. Tanácsként csak azt tudom mondani, hogy mérlegelj. Tisztában kell lenned, hogy a válással kapcsolatos herce-hurca nem könnyű, de bárhogyan is alakul az életed a férjedet mindig tiszteld. Sajnos az én exem a nőjében semmit sem szeret, mert a mai napig csak a hibáit sorolja, ha találkozunk és hangoztatja, hogy én vagyok, voltam és leszek álmai nője. Hát ennyi. Sajnálom ha egy kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólásom.

Kívánom Neked, hogy jó döntést hozz és légy nagyon boldog!

J

2011. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindig van remény szerintem egy kapcsolat megmentésére.

De ahhoz sokat kell tenni és kevés várni, hogy a dolgok maguktól rendbe jöjjenek. Ha szeretsz olvasni ajánlom figyelmedbe az Egymásra hangolva című könyvet.

Tele van vele az internet infókkal.

Itt egy például:

[link]

2014. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!