Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Április 26. -án lesz a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Április 26. -án lesz a gyermekelhelyezési per, másfél éves a kislányom. Az apa nem engedi, hogy elvigyem tőle a gyereket, azt mondja, nem vihetem tőle sehova, és nem is fogom soha, csak látogatni mehetek a kislányt. Tudnak valamit erre mondani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 16:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is igy volt,másfél évet pereskedtem a gyerekekért de megérte mert nekem itélte a bíróság őket .-)
2011. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De nem volt könnyű? Az is számít a bíróságon, hogy az apa nem engedi el velem a kislányt?
2011. ápr. 22. 16:37
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

HOgyne számítana.


Először is ezt nem tehetné meg, lévén amíg mást nem mond ki a bíróság közös felügyelet alatt áll a gyermek. Tehát ez mindenképp feketepont.


Amúgy a bíróság jellemzően (95%-ban) mérlegelés nélkül az anyának ítéli meg a gyermek felügyeleti jogát - különös tekintettel a kisgyermekekre.

2011. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha kérek egy ideiglenes elhelyezést, akkor azt a bíróság megírja nekem az első tárgyaláson? Vagy az mitől függ?
2011. ápr. 22. 16:41
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
3 év alatt csak akkor nem helyezik el az anyánál a gyereket, ha bizonyíthatóan káros a gyermekre.
2011. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Például mi oknál fogva nem ítélik az anyának? Mit tud mondani az apa, hogy ő kapja meg?
2011. ápr. 22. 16:56
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Valamilyen indokot csak mond,hogy miért nincs jogod a saját gyerekedhez?Egyszerűen elvette és ezzel kész?-ilyen nincs.

Ha neked rendezettek a körülményeid,a gyerek is az a te felügyeleted alatt akkor az exed mehet ahová akar pereskedni.És az sem indok,hogy teszem azt neki mondjuk úszómedencés villája van, neked meg egy albérleted.A lényeg,hogy a gyerek rendezett körülmények között éljen nálad.Persze ezt környezet tanulmánnyal,óvódai igazolással nem ártana igazolni a biróság felé.Nevelted egyáltalán egyedűl,vagy már rögtön elszedte tőled?

2011. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
decemberbe hagtam el, utána hol itt volt nálam, hol nála. Egy hnapig nem kereste utána, most 3 hete elvitte, és azt mondja, hogy nem fogja odaadni többet. van egy új élettársam, szerintem az a baja. De ilyet szerintem nem csinálhat, hogy nem adja oda a gyereket az anyjának.
2011. ápr. 22. 17:06
 9/23 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Például mi oknál fogva nem ítélik az anyának? Mit tud mondani az apa, hogy ő kapja meg?"


Erkölcstelen életvitel (aka prostituált anyuka)

Drogfüggő (hivatalosan is)

Gyermeknevelésre alkalmatlan (pl. 100% rokkant, önellátásra is képtelen, stb)

Bántalmazta a gyermeket

Elmegyógyintézeti kezelés alatt áll


Más hirtelen nem jut eszembe.

2011. ápr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nekemilyen bajaim nincsenek. Egyiket sem lehet rólam elmondani. Akkor nekem van nagyobb esélyem, mint az apának, igaz?
2011. ápr. 22. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!