Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési pernél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési pernél érvényesülhet a "pénz beszél" elv?

Figyelt kérdés
3 éves kislány anyukája vagyok, jelenleg főiskolás és januárban készülök államvizsgázni. Jelenleg nincs munkám, majd a diploma utána szeretnék. Megtakarításom van. Gyerek apjával nem vagyunk házasok, együtt élünk. A napokban elköltözik tőlünk saját lakásba. Én és a kislányom albérletben maradunk, jó körülmények között, szülői anyagi támogatással. Nem iszok, nem drogozok, nincs bűnöm, gyerekem apját nem csaltam. Nincs ellenem igazán jó indok, hogy a gyermekelhelyezésnél miért ne a javamra döntsenek. Itt jár a gyermek óvodába, itt van a megszokott környezete, ahol velem maradna. Mégis félek, mert az apa és a családja igen jómódú és attól tartok semmitől nem torpannak majd vissza, hogyha a bosszúról van szó és lehet, hogy ilyen eszközökkel próbálják majd elérni, hogy elvegyék tőlem a lányomat. Mennyire megalapozott a félelmem? Pénzzel elérhetnek-e bármit az ügyben? Ha mégsem folyamodnak pénzhez, egy "tiszta" gyermekelhelyezési perben ilyen helyzetben a javamra dönt a bíróság vagy akár arra is lehet esély, hogy nem?
2011. okt. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A javadra fog dönteni.Plusz egyedülálló anyaként részesülsz majd különböző anyagi juttatásokban az államtól...


Mondjuk nem írtad le,hogy mi vezetett oda,hogy a gyermeked apja elköltözzön tőletek...

2011. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk a legnagyobb gondot az én anyósom okozza. Jelenleg is ő ássa alá a dolgokat és beszélte rá a gyerek apjára, hogy nem élhet tovább albérletben, hanem költözzön oda az ő házába. A gyerek apja persze vinne engem is, bár anyósom szerintem ezt kevésbé akarja. Hosszú sztori a mienk, de a lényeg, hogy a kapcsolatunkat mi anyósom lakásában kezdtük anno és sajnos ez a dolog nem ment. Anyósom olyan nő, akinél nincs olyan, hogy kompromisszum, minden mindig pontosan úgy kell történjen, ahogyan ő szeretné. Ha ez nem így lesz, legyen akár egy aprócska dolog, akkor felfújja és nagy ügyet csinál belőle. Ilyenkor jött az régen, hogy rendőrséggel fenyegetőzve kiabált, hogy takarodjak a lakásából. Ezt kétszer csinálta meg, a másodiknál mentem is, az akkor pár hónapos kislányommal. Utána pár hónapra rá a gyerek apja is utánunk jött és azóta élünk albérletbe. Most anyósom eladta a lakását és házat vesz, ott ahol ő él. Na ide akar a gyerek apja menni. Csak én nem megyek vele. A múltbeli események miatt nem tudok... Képtelen vagyok... És a jelenben is voltak sajnos nagyon durva dolgok, durva zsarolások anyósom részéről. Biztos vagyok benne, hogy jó nem sülne ki ebből. Ezért nem merek menni. Viszont a gyerek apja azt mondja, hogy ő meg képtelen fizetni az albérletet tovább, amikor albérlet nélkül is élhet. Félreértés ne essék, anyagilag megengedheti magának (az albérlet árának többszörösét hozza haza) csak egyszerűen "fáj" neki kiadnia a pénzt, még akkor is, ha tudott, hogy a béke érdekében van ez a helyzet.
2011. okt. 12. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézusom ... Hát elég kegyetlen sztori. Megértem,hogy nem költöznél vissza anyóshoz...

Nem szabad összeköltözni a szülőkkel,ha "fiatalok",ha öregek akkor sem.Sajnos a legjobb kapcsolatokat is megmérgezik :(


Akkor ezek szerint a férjed az anyját és a szép házat választotta albérleti díj nélkül,helyetted és a kislányod helyett... Szerintem nincs tisztában azzal a fogalommal,hogy "felnőtt és saját család.."


Ne aggódj,szerintem nem vehetnék el tőled a gyermeked!Mindig az anyának szokták ítélni! Ha te a szülői segítségeddel és egyéb juttatásokkal fent tudod tartani az albérletet(plusz az állam is segítene téged mint egyedülálló anyát),biztos nem vehetik el!

Az anyós áskálódhat veled szembe,de szerintem tenni nem nagyon tud semmit.(azonkívül, hogy elmarta mellőled a párod)...


Sok-sok erőt és egészséget nektek!Kitartás!!!!

2011. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt az Apa egy kicsit másképp éli meg. Szerintem nem ő választja a "szép házat és pénzt" helyettünk, hanem én vagyok az, aki "elveszi tőle a gyerekét" a hálátlanságommal, hiszen szerinte ez egy "nagylelkű ajánlat" és én vagyok a rossz, hogy nem fogadom el. Ha a múltra hivatkozok, egyszerűen lerendezi: "az a múlt, de most az a fontos, hogy ne kelljen albérletre költeni és ha ezt nem érted meg az baj". Szóval az Ő tudatában ez él, engem lát rossznak a sztoriban, egy cseppnyi megértés sincsen benne. Csak azt nem értem, hogy akkor már régen 2 éve miért jött el velem mégis albérletbe, amikor már akkor maradhatott volna az anyja lakásában. Felesleges köröket megyünk évről, évre. De minek!? Csak lenne már vége vagy így, vagy úgy, mindegy, csak vége lenne.


Voltam a gyámhatóságnál és beszéltem egy "minden mindegy" nővel, aki elég lekezelően beszélt, szerinte simán odaadják az apának a gyereket, hiszen sokkal rendezettebb a körülmény ott... Megkérdeztem a hölgytől, hogy mi van azzal, hogyha az apa azzal fenyeget, hogy minimálbérre jelenti magát, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Erre a gyámügyes csak lazán ennyit mondott: "így járt". :-) Mondjuk Őt nem avattam be a konkrétumokba, de azért egy kis emberséget elvártam volna. Nem is az a baj, hogy egyszerű tényeket közölt. A stílussal volt a baj...

2011. okt. 13. 10:15
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként léteznek elgondolkodtató esetek... Itt például elvették az anyától a két gyerekét, csupán anyagiakra alapozva. Itt azért elég bunda gyanús az ügy... Ezért ötlött fel bennem, hogy ennyi lenne csupán? Van pár milliód és már Tied is a gyerek?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__11..

2011. okt. 13. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy van ilyen, de reméljük, hogy a porhanyós anyós nem tart igényt a gyerekedre.
2011. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De igenis az anyját és a szép házat választotta helyettetek...Ez már olyan, hogy téged utál,és elvenné tőled a gyereket..Tiszta gyerekes egy pali!


És ha meg te mennél vissza a szüleidhez?(mondjuk nekik is nagy családi házuk van!!!!),akkor meg neked ítélik?


Tényleg a szüleiddel mi van?Ők mit mondanak?Tudnál hozzájuk fordulni segítségért?Főleg,ha mindkét szülőd él,akkor mégnagyobb a támogatás általuk(tudnak vigyázni a picire stb,+anyagiak).Akkor ennyiből amiatt meg neked ítélhetnék,ha nekik meg szebb a házuk...


Hát kegyetlen egy világ ez:(


Szeret még a "párod"?

2011. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, gyerekes a pali, ez nem vitás. Természetesen itt választásról van szó, csak az előző hozzászólásomban elírtam egy szót. Én is így látom. Ezt ő nem gondolja így...


Szüleim bármiben támogatnak, habár hozzájuk nem költözöm, mert túl messze vannak, nekem pedig itt az életem és a kislányomnak is.


"Párom" már rég nem szeret, régóta a gyűlölet süt a szeméből. Úgy érzem mindent, amit valaha elszenvedett az anyja mellett (mert szenvedett bőven) rajtam vezeti le.

Mai napig itt maradt velünk, ennek több oka is volt, bár őszintén megmondom az igazi okát mai napig nem értem. Én egyelőre nem lépek ide-oda, mivel a gyerekkel szemben lenne az most felelősség, jelenleg a saját életem rendezésével vagyok elfoglalva. Szakdolgozat, diploma, nyelvvizsga és egy jó munkahely.

2011. nov. 22. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!