Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e joga és igaza az ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van e joga és igaza az ex feleségnek vissza térni a házba és megszabályozni, hogy kit vihet oda a volt férj, ha az szerepel a válópapíron, hogy A VISSZATÉRÉS SZÁNDÉKA NÉLKÜL elköltözött?

Figyelt kérdés

ahányszor megtudja, hogy ott vagyok a párommal (igen ritkán épp a balhék elkerülése végett), mindig akkor akar ott aludni, füvet nyírni. A házat árulják, a vételárat felezik, de a volt feleség semmibe nem száll be amióta elköltözött onnan. Van még ott pár bútora és nem engedi, h arra én ráüljek, egyek a kanalából és rálépjek a szőnyegére. A felújításba, festésbe nem szállt be anyagilag.Már mondtam a páromnak cseréljen zárat, megteheti? Hívhatunk rendőrt ha balhézik? Joga van az ott lakónak hozzá?

köszönöm a választ


2011. jún. 1. 09:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

A ház - bár árulják - felerészben a feleség tulajdona. Tehát van joga odajönni, és a volt férjnek nincsjoga kicserélni a zárat. Mivel nem úgy lett szabályozva, hogy a volt férjnek haszonélvezete van a lakásra amíg el nem adják,így egyiknek sincstönn joga ottlenni.

A festési díjat pedig majd levonjátok a vételár ráeső részéből.

2011. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

"az szerepel a válópapíron, hogy A VISSZATÉRÉS SZÁNDÉKA NÉLKÜL elköltözött" --> Nincs joga.

Az, hogy árulják a házat, az nem jelenti azt, hogy ő ott aludhat, élhet, etc. Főleg, ha a válási papírokban ez benne van.

Vigye a pics@ba a cuccait, ha ennyire 'félti' ... beteges egy 'szuka' lehet..

2011. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%
Tyűűű de beteg nő...erre én sem tudok mást mondani...
2011. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha közös a ház, megteheti. Mint tulajdonos, akkor megy oda, amikor akar. A festés, meg egyebek árát a társtulajdonosoknak persze el kell számolnia egymás közt, de ez az ott létét nem érinti. Más kérdés, hogy a párod - szintén mint tulajdonos - nyugodtan vihet oda bárkit, akit akar, de a volt feleségét nem tilthatja ki. Akármi szerepel a válópapíron, az nem jelenti azt, hogy a saját ingatlanában alhat ott, vagy nem nyírhat füvet.
2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 komasa ***** válasza:
83%
Ha van tulajdona az ingatlanban, akkor mehet!
2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem ártott volna egy ügyvédet igénybe venni ezügyben,amig a ház nincs eladva.De ha ő nem engedi,hogy leülj a kanapéjára,ti meg ne engedjétek,hogy nyirja a füvet a ti áramotokkal amit ti fizettek.Ezt személyesen kell vele közölni.Ha ott van pótoljon a rezsibe,egyébként ne használja.
2011. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

a tulajdonjog az övé: adhatja -veheti, stb. A lakhatás nem az övé: nem jöhet be. Az albérlőmnek sem fexem az ágyába, bár én vettem. Csengetek, ha jövök.

A cuccait el kell vitetni a számára, a zárat meg cseréld le. Ha beletörne a kulcs, akkor sem cserélnétek le? vagy ha elvesztenéd (!!!!;)!!)az egész kulcscsomódat a lakcímkártyáddal együtt?

2011. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Egy barátnőm pont most válik, van 1 közös gyerekük, ott a férj ment el és mászkál vissza, pedig megegyeztek, hogy nem megy be a lakásba, csak akkor ha ők is otthon vannak, mégis elvitt valamit a lakásból.Ők is árulják a házat és a bíró azt moindta a barátnőmnek, hogy a következő tárgyalás után lecseréltetheti a zárat, mert hiába fele-fele, megkapta a kizárólagos lakáshasználati jogot amíg el nem adják.
2011. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%
Nyugodtan öntsd le a kanapéját kakaóval, a szőnyegét vörösborral, egyél a kanalával, és közben tüsszögj erősen, s futkoss a wc-re! Ne moss kezet! El fogja vinni hamarosan. A fűbe szórjál egyenletesen kutyaxart!
2011. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Hát én hasonlóban voltam,elváltam,és én voltam aki kikoltozott a házból,de csak azért mert nem akartam egy fedél alatt élni a ex-el.Elhoztam a bútoraimat meg minden olyat ami az enyém volt.Az ex kicserélte a zárat,de az ugyvédem azt mondta,hogy jogom van a házhoz addig amíg nincs meg a vagyonelosztás,és feljelentettem,de nem cserélte vissza.Igényt tartottam a házra,de csak azért,hogy én vizethessem ki,hogy én adhassam el,mert akkor jobban járok anyagilag.Aztán végul is kiharcoltam,de azzal hogy nem engedett be és kicserélte a zárat,meg mindenféle nocskéket vitt oda hetente,gondja lett belole:1.nem kaphatta meg azt az osszeget,ami járt volna neki,2.pénzbuntetést kapott a falutól a zárcsere miatt,3.1 év felfuggesztett buntetést kapott a bíróságtól hogy kitiltott.és a eredmény:enyém lett a ház és eladtam.szóval nektek is azt ajánlom,hogy ne tegyetek neki keresztbe addig amíg nincs elrendezve a vagyonelosztás,amit minél elobb adjatok be.
2011. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!