Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e joga és igaza az ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van e joga és igaza az ex feleségnek vissza térni a házba és megszabályozni, hogy kit vihet oda a volt férj, ha az szerepel a válópapíron, hogy A VISSZATÉRÉS SZÁNDÉKA NÉLKÜL elköltözött?

Figyelt kérdés

ahányszor megtudja, hogy ott vagyok a párommal (igen ritkán épp a balhék elkerülése végett), mindig akkor akar ott aludni, füvet nyírni. A házat árulják, a vételárat felezik, de a volt feleség semmibe nem száll be amióta elköltözött onnan. Van még ott pár bútora és nem engedi, h arra én ráüljek, egyek a kanalából és rálépjek a szőnyegére. A felújításba, festésbe nem szállt be anyagilag.Már mondtam a páromnak cseréljen zárat, megteheti? Hívhatunk rendőrt ha balhézik? Joga van az ott lakónak hozzá?

köszönöm a választ


2011. jún. 1. 09:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A bérbeadás más. Ott szerződés van arról, hogy a bérlő használja a lakást bérleti díj fizetése ellenében, ezért nem mehet be a tulajdonos csak úgy. A jelen esetben azonban közös tulajdon van, ráadásul osztatlan. A válási papír nem helyettesít sem szerződést, sem egy esetleges jogerős ítéletet.


Lehet szívatni az asszonyt zárcserével, de a jegyző azért keményen megbírságolhatja. Meg lehet a holmija tönkretételével is szívatni, de a rongálás is bűncselekmény, amiért - ha nagyobb kárt okoz - akár 3 évre is lecsukhatják a párodat, vagy téged.


Nem kell minden hülyeséget megfogadni, amit joghoz nem értő emberek írnak itt puszta felindulásból. Ha nem tudtok megegyezni, inkább várjátok ki, amíg sikerül eladni a házat, vagy menjetek máshová.

2011. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Mármint a jogerős ítéletet nem a válásra értettem, hanem a vagyon- vagy lakásmegosztásra, mert ha erről külön döntenek, az nyilván más eset, de ugye itt nincs ilyenről szó.

11.00-ás voltam

2011. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
Azt vajon honnan tudja a volt feleség hogy éppen pont ott vagy a házában??? Csak nem direkt"értesíted" valahogy?
2011. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Talán ez segít:

[link]

2011. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit pontosítanod kellene, mi a jelenlegi "tényállás". A visszatérés szándéka nélkül elköltözött egy jogi terminológa, amit a bíróság azért rögzített az ítéletben, hogy nem jogosult ugynevezett lakáskárpótlásra (bizonyos esetekben jár). Az ingatlan használati joga, és az ingók megosztása tárgyában abíróságnak döntene kellett. Tehát nézd meg a paírokat kérlek, fel van -e jogosítva valaki a ház kizárólagos használatára. Ha nincs, akkor tulajdonjoga alapján jogosult abba bármikor visszatérni. Továbbá ha nincs megosztva a használat, akkor a te vonatkozásodban- sajnos- joggal léphet fel, mert ugyanannyira van birtokban, mint a volt férj. A törvény szerint a birtokjog erősseb jog a használat tekintetében a tulajdonjognál is. Az állagmegóvási költségeket a tulajdonos társaknak tulajdoni hányaduk alpján kötelesek viselni. Az ingatlan értékesítésével kapcsolatos költségeket is (nyilván kötöttek erre is megállapodást). Ha nem járul hozzá valamelyik fél, a máik a saját költségén megcsináltathatja, az eladás során kérheti annak megtérítését (bármikor kérheti, de nyilván csak akkor lesz pénze). Remélem, segíthettem.dr. colemenne
2011. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Az ex önszántából és saját akaratából távozott az is oda van írva, h mikor és hova. A párom örökölt pénzén vették a lakást. 1/2 sem illetné meg, csak figyelemmel van a fiára a párom és miatta tűr.

Onnan tudja, hogy ott vagyok, hogy a gyerekük elmondja, mert mindig rákérdez az anyja. Ritkán vagyunk ott. Tényleg csak "melózni" és télen a csövek elfagyása miatt fűteni megyünk. Nem akarom én bántani a holmijait...nem is akarnék vele rossz viszonyt, de képes lenne megtépni. Megjegyzem a házasságot nem én tettem tönkre.Ő lépett ki belőle, neki volt párja és mégis a mai napig kur..z engem. Annyira utál. És kibírhatatlanul nagyszájú, zsarolja a párom a gyerekkel. Itt elmondom, h a világ legjobb apja. Mind anyagilag, mind bármi más téren. Ugrik azonnal mindenért ha a fiáról van szó, pedig már maholnap nagykorú a gyerek.Gondoltam felszedjük a szőnyegeit, kanalait, kanapéját és elviszem az enyémet ( legalább lesz miért újat vennem ).Csak tudnám mihez van jogunk.

2011. jún. 2. 18:21
 17/22 anonim ***** válasza:

utolsó voltam-


A kérdező kommentje:

"köszönöm a válaszokat.Az ex önszántából és saját akaratából távozott az is oda van írva, h mikor és hova. A párom örökölt pénzén vették a lakást. 1/2 sem illetné meg, csak figyelemmel van a fiára a párom és miatta tűr."


Ha ez igazolható, megtámadhatja a Földhivatali állapotot. Ha be is utalta aközösbe akülönvagyont, megtámadhatja azon az alapon, hogy a másik fél vétkes a házasság megromlásában. quasi visszaköveteli az ajándékot.



"Onnan tudja, hogy ott vagyok, hogy a gyerekük elmondja, mert mindig rákérdez az anyja. Ritkán vagyunk ott. Tényleg csak "melózni" és télen a csövek elfagyása miatt fűteni megyünk."


Ha ezért mégy, senki se tehet szemrehányást. "teljesítési segéd"-e vagy a tulajdonostársnak (párodnak).tudom, faramucin hangzik, de így van...az ő jogán (állagmegóvás) mégy



"Nem akarom én bántani a holmijait...nem is akarnék vele rossz viszonyt, de képes lenne megtépni. Megjegyzem a házasságot nem én tettem tönkre.Ő lépett ki belőle, neki volt párja és mégis a mai napig kur..z engem. Annyira utál. És kibírhatatlanul nagyszájú, zsarolja a párom a gyerekkel. Itt elmondom, h a világ legjobb apja. Mind anyagilag, mind bármi más téren. Ugrik azonnal mindenért ha a fiáról van szó, pedig már maholnap nagykorú a gyerek.Gondoltam felszedjük a szőnyegeit, kanalait, kanapéját és elviszem az enyémet ( legalább lesz miért újat vennem ).Csak tudnám mihez van jogunk"


ne szedd fel. Várd meg, amíg megszüntetik a közös tulajdont-igy vagy ugy

2011. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nyugodtan vidd oda az saját cuccaidat,szedd fel az ovét,de ne dobjátok ki,hanem a padlásra vagy valahová tegyétek el.
2011. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
vagyonban megegyeztek, már a váláskor. Mindenben közösen, nem volt külön vagyonper. A jó cuccokat már elvitte ezek 30-40 éves staférung bútorok amik ott vannak.Azt is furcsállottam anno mikor megismertem a párom, hogy amit közösen vettek, vagyis házasság alatt azt mind a feleség elvitte és ehhez sem szólt a párom semmit. Nem is érdekelte nagyon, lehet zsarolni a fiával. Mindent odaadna neki, tényleg jó a kapcsolatuk és nagyon rugalmasan vált el, mindent vitt az ex amit akart. Bezzeg nálam.... az én volt férjem még a hangfalakhoz tartozó zsinórt is követelte no meg a garázsféltetőt és a redőnyt is.Jaj, de jó, hogy már túl vagyok rajta és most a volt feleség nem hagy minket élni lassan 2 éve.
2011. jún. 3. 11:02
 20/22 anonim ***** válasza:

nem jól csinálta, meg fogja bánni.Ha az ő örökségéből vették, akkor az az ő különvagyona. Forduljon a bírósághoz, és kérje vissza ezt. Mondván nem volt tisztában a jogaival. Ha a fia úgysem abban a házban lakik, akkor semmi értelme az exfeleségnek ajándékozni a felét.- Ha az ott lakna a gyerekkel, akkor se kéne nekiadni a fél tulajdonjogot, csak a lakhatást. A párod el van még mindig varázsolva. Világosítsd fel, menjetek el egy ügyvédhez. A szülei őérte dolgoztak, nem pedig hogy odaadja egy mostmár lényegébe "idegennek" Egy exnek.

Ezt magyarázd el neki. Hogy a szülei egy életen át dolgoztak, vagy bocs, lehet nem a szülei, hanem a nagyszülei? Amiből örökölt. De neki! Nem az exének szánták.Nem örülnének, hogy nem becsüli meg, amit örökölt.

Újra kell tárgyalni, s visszavenni. Akkor ez a gond meg is szűnik. Ha minden ingóságát odaadott, akkor a maradék ingóságra ami még ott van, benyújtanám a párod helyében az igényt..s azzal minden probléma egyúttal megszűnne..s az anyagi helyzete is valamivel igazságosabb lenne.

A gyerek ugyan úgy örököl a párod után, ugyan azt a házat, ő nem veszít ezzel. Laknia van hol, gondolom.Ő is nyerne, mert megszűnne a szülei közti rossz hangulat.

Az exfeleség még mindig tulajdonának tekinti nem csak a házat, de a párodat is., Ez a baj.Ha a párod nem tud ebből kibontakozni, szerintem jó, ha te segítessz neki. Leválni az asszonyról.Akaratban, anyagilag, időben. Függetlenné tenni mindent. A helyeket és a napokat.

egyetlen okkal találkozzanak: mikor átadják a gyereket. Egyetlen ügyben: gyerekügyben. Minden másban ki kell vonni a párodnak magát az exasszony hatásai alól. S minél előbb.

A fél házat odavetni esztelenség volt, ezt korrigálni kell. Ezt is mielőbb, mert van vmi határidő, ami után nem lehet, úgylehet pont jövő héten jár le, nem tudod...járjatok utána!

2011. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!