Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik az esélyei egy apának a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az esélyei egy apának a gyermekelhelyezési perben?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon megromlott a kapcsolatunk, a válás mellett döntött(ünk)! Idén március óta szóban ugyan kölön élünk, de egy háztartásban, közös rezsivel, a gyerekek közösen nevelve! Másfél-egy hónapja van egy új barátja. Május óta kétszer hagyta el a családot. Először egy ismerőséhez ment 3 napra. Most júniusban 4 napra ment el. Még az elmenetele előtt közösen szerettük volna beadni a válást. Akkor azt mondta, hogy a nagyobbik lánya (7 éves, a nevelt lányom, nincs a nevemen) nála, a kisebbik (20 hónapos, vérszerinti) nálam marad. Erre a szüleim a tanuk, mert előttük mondta meg. A beadásból végül nem lett semmi, mert előtte való nap lelépett. Miután hazatért, teljesen kifordult magából, most már nem akarja, hogy nálam maradjon, magával akarja vinni. Mert szerinte egy ekkora kislánynak az anyja mellett a helye. Jelzem, mindent tudok biztosítani a gyermeknek, meg van a nagyszülői kapcsolat is. A kicsi imádja őket, meg engem is. Az anya a semmibe akarja elvinni őket (se albérlet, se pénz, csak a GYED, családi, meg a másik apától a gyerektartás a nagyobbiknak). 3 évünk alatt egyetlen egy hónapot dolgozott. A srác teletömte a fejét mindenféle baromsággal, és most ott tartok, hogy egy harmadik ember elviheti a vérszerinti gyermekemet. Sajnos nem tudok terhelő bizonyítékokat az anya ellen, max annyit, hogy a nagyobb gyermekét is 8 hónapra lepasszolta a szüleihez (megismerkedésünk előtt volt), ő meg élt mint hal a vízben. Azt mondta, hogy ha nem írom alá azt hogy a gyermek nála legyen elhelyezve, akkor nagyon pórul fogok járni. Higgyék el imádom a gyerekemet, mindent megtennék érte. Most ott tartunk, hogy már nem akar válni, de júliusban el fog menni (albérlet, munka) és augusztusban viszi a kicsit. Sokat veszekszünk otthon, rettentő dolgokat dobálunk egymásra. Annyi még a számlájára irandó a nagyobbik gyerek elhagyása mellett, hogy szinte minden nap hosszú órákat internetezik, a kicsit csak minimálisan látja el, sokszor lepasszolja nekem, hogy ő tudjon beszélgetni az új párjával. Március óta szinte nem foglalkozik a háztartással, a gyerekek sokszor a nagyszülőknél vannak.
2011. jún. 7. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem túl jó amit írtál,de szerintem már rég nem azt a világot éljük,hogy a gyereket csak egy anya képes felnevelni,most függetlenül attól,hogy milyen a feleséged,mert mi azt úgy se nem tudhatjuk csak amit te leírtál,de de amúgy is van esélyed arra hogy legalább a te gyereked veled legyen,első lépésben keress egy jó családjogi ügyvédet és ő majd segít neked ebben.egy ismerősömtől a férje elperelte még azt a gyereket is ami nem is volt a nevén,és hozzáteszem ott nő azért ellátta a gyerekeket,gondoskodott róluk,és mégis,szóval harcolj értük,de ne az anyával,minden szó felhasználható ellened,maradj csendben,húzd meg magad és keress ügyvédet.Én drukkolok neked.
2011. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Add be a váló keresetet épp elég indok ez hogy folyton lepasszolja a gyerekét, nem foglalkozik velük semmi.Ne hagyd magad! Nem jársz pórul, csak küzdj a gyerekedért!
2011. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 klixa ***** válasza:
Mindenképpen tarts ki a gyerekek mellett. Keress egy jó ügyvédet, az ex társadnak pedig ne szólj semmit. Egyáltalán semmit! Ne is veszekedj vele!!! Hagyd! Egy apának nehezebben ítélik oda a gyerekeket, és ha ők azt látják, hogy "apa" folyton kiabál meg veszekszik, akkor fel fogják használni ellened! Próbálj meg higgadt maradni, és csak a gyerekekre figyelni, az ő érdeküket figyelembe venni!
2011. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ivan Iljics ***** válasza:
A gyerekek nálad szeretnének lenni?
2011. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el bizonyítékokat gyűjteni ellene! felvételek, videók! Tanúkkal igazolj mindent! Ne csak család, hanem kívülállók! A gépre lehet feltenni valami progit, ami követi azt, hogy mit csinál az asszony! Mit ír és mennyit netezik! csak tudd bizonyítani, h ő ült a gép előtt!
2011. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet a következőképp alakult ezek után: június 14-én elmondtam, hogy beadtam az ideiglenes gyermekelhelyezési keresetet a bíróságon. Aznap elég sokat veszekedtünk, ő úgy döntött, hogy a nagyobbik gyermeket felviszi Bp-re a szüleihez nyaralni. Június 15-én (szerdán) elindultak Bp-re (természetesen ő ment utána a pasijához), a pici lányt rám hagyva. Sajnos kényszerszabit kellett kivennem, hogy gondoskodni tudjak róla. Kemény 1 darab ezressel hagyott minket otthon. A jegygyűrűmet is el kellett adnom, hogy a picinek vegyek valami kaját. Jövőhét kedd volt megjelölve hazaérkezésnek, természetesen egy nap csúszás volt benne, így szerda este tíz tájban ért haza. Közben a gyámügy környezettanulmány miatt kijött, a "feleségem" természetesen nem volt otthon. Én mindent elmondtam a hölgynek, ami velünk és az életünkkel kapcsolatos. Szerdán hatalmas veszekedés volt. Most már nem elég neki az, hogy csak a ruháit viszi (amit úgymond hozott), most már az is kell, amit a házfelújításnál beleöltünk, annak a fele (kb 750 e forint). Csütörtökön elköltöztem a kicsivel anyámékhoz, mert úgy ítéltem meg, hogy nem tesz jót senkinek sem a veszekedés. A kicsit azon a héten kedden beírattam bölcsibe, mert kaptam olyan fenyegetést töle, hogy ha sikerül pénzt szereznie, akkor viszi magával (az engedélyem nélkül persze). Már voltak kint a rendőrök is, semmit nem tudtak tenni. Eddig ennyi történt. A tárgyalás augusztus végén lesz. Innentől számítva két hét múlva költözik.
2011. jún. 25. 23:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyit tudok bizonyítani, hogy a Skype logokat csinál, megőrzi a beszélgetéseket. Ebben ugye napra, órára, percre pontosan le van rögzítve minden. (máj 28-jún 14-ig) kb 380 oldal kinyomtatva! Ja, a gyermek 8 nap alatt olyan apás lett, hogy el sem hiszem, az anyja felé sem nagyon akar nézni.
2011. jún. 26. 00:01
 8/9 anonim ***** válasza:
első vagyok,kitartást neked.Ha a gyámügyis nő mindent látott nagy gond nem lehet.Esetleg az ilyen veszekedéseket fel veheted a telefonoddal.igy bizonyítani tudsz olyan állításokat amiket egyébként simán letagad.Sajnálom,hogy igy alakult az életed.De a gyerek érdekében az ilyen veszekedéseket kerülni kéne,megérzi ám a bajt az ilyen kicsi gyerek is.szeresd,ölelgesd nagyon sokat,és a bölcsi után legyél vele a lehető legtöbbet.sok erőt és kitartást.Az ilyen anyáról,meg meg van a véleményem.
2011. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miután elköltöztünk a kicsivel anyámékhoz, bölcsi után minden nap viszem a saját lakásomban élő "feleségemnek" láthatásra a kicsit. Nehogy azt vágják a fejemhez, hogy eltiltom a gyereket tőle. Jóformán csak aludni járunk át a szüleimhez. Most a hétvégén is a "feleségemnél" voltunk. Persze ő azt mondja, hogy a kicsit elveszem tőle. Kész kabaré ez az egész. Amikor otthon vagyok a gyerekkel a "feleségemnél" és takarítok, akkor az én házam, amikor neki kell valami, és pl most beteg, akkor a mi házunk. Érdekes az is, hogy "hazajön" mert, nincs pénze elköltözni. Valahogy elvárja, hogy úgy éljek vele,mintha mi sem történt volna, és ne beszéljek vele "lekezelően" miközben ország-világ előtt alázott meg azzal, hogy összeszedett magának egy pasit. A házból nem dobhatom ki, mert a keresetben benne van, de ilyenkor jön a jogaival, hogy neki is ugyanolyan joga van ott lenni. Szép világ!
2011. jún. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!