Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tesz ilyenkor a bíróság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tesz ilyenkor a bíróság?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Az ex férjem kiköltözött Ausztriába az új feleségével. " közös gyerekünk van és havi 20 ezer ft gyerektartást fizet. Kértem, hogy adjon többet, ha tud, de azt mondta hogy ennyit állapított meg a bíróság, hát ennyit fizet. Én beadtam a bíróságra az emelési kérlememt. Megvolt az első tárgyalás és az exem nem jött el. Mit tud tenni a bíróság ilyenkor ha egyik tárgyalásra sem fog eljönni. Az exférjem meghallgatása nélkül is tud emelni a bíróság?
2012. márc. 4. 21:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi 2 közös gyerek
2012. márc. 4. 21:58
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság a férjed jelenléte nélkül is megállapíthat egy újabb összeget,de nem biztos hogy jól jársz.Ugyanis ha a férjed külföldön él akkor a külföldi fizetéséhez nem tudnak hozzáférni,így úgy lesz elkönyvelve,hogy "munkanélküli"mivel Magyarországon nincs bejelentett munkahelye.

A bíróság annyit tehet,hogy a mindenkori minimálbér X%-át ítéli meg neked.(ami egyébként több lesz majd mint 20.000 forint 2 gyerekre,de nem sokkal.)

2012. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmit.


Örülj, hogy egyáltalán fizet, mivel gondolom ha ausztriában él nincs magyarországról származó jövedelme, a magyar bíróság meg a magyar jog pedig nem illetékes osztrákiában!


Tudomásom szerint ha nincs kimutatható jövedelme, akkor fizetni sem köteles.

2012. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
NEm tudom, hogy mit csinál kint és hol lakik! A láthatást már szabályoztatta a gyámügyön, akkor jön a lányokért amikor akar. Én ezt nem is elleneztem. De most meg kimentek és a tárgyalásra nem jött haza. A minimálbér 40 %-a neg 25 ezer forint.
2012. márc. 4. 22:11
 5/14 anonim ***** válasza:

Am neked mindenáron pénz kell?


Irj neki egy listát, hogy milye nincs a gyereknek, mit vegyen meg kint, főleg amit itthon nem is kapni!


Legközelebb amikor jön hozza, vagy ne jöjjön, csak ha már megvan!

2012. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Ami biztos, mert ügyvéd mondta és a múlt héten, hogy az alperesnek, tehát most a férjednek, nem kell ott lennie a bíróságon.

A bíróság meg is tudja előlegezni a gyerektartást és utána behajtja, ha kell leülteti, ha másképpen nem megy.

Persze történhetnek apró hibácskák.

Én egy évig egy huncut buznyák gyerektartást sem kaptam, utána egy évig két részletet.Az akkor 5 ezer volt,az egy havi, most 10.A volt férjem szerint ennyi elég.A gyereket nem nézi.Kész ennyi.Ja, a 14 éves gyerekemnek 49-es a lába.Fél pár cipőt kapok érte. :)

2012. márc. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

KÖszi a válaszokat! A bíróság így nem előlegez semmit. Anno 2009 ben a bíróság a fizetése 40 %-át vagy havi fix 20 ezer ft-ot állapított meg. Így azt nézik hogy nincs magyar bejelentett munkája, így a fixet fizeti.

És ha a bíróság megállapítana egynagyobb fix összeget, arról az ex hogy kap papírt?? A címét sem tudom, csak a magyart. Ott me nem tudom, hogy egyáltalán megkapja e?

2012. márc. 5. 10:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Sehogy, ilyenkor a legutolsó lakhelyén illetékes sóhivatalba 30 napra kifüggesztik és ennyi.


De ne fűzz nagy reményeket a dologhoz, a magyar bíróság nem fog egy rendesen fizetett 20e forintos GYT-t megemelni - mivel nem reális a kérés. Az apa ad 20e-t, te is adsz 20-et (ugye?!), 40e forint pedig ha nem is sok de reális magyar viszonylatban egy gyerekre.

2012. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A vége lemaradt...



Szóval ha úgy érzed, hogy a gyerek hiányt szenved valamiben akkor inkább jelezd NORMÁLISAN az apuka felé, hogy kéne egy pár cipő tavaszra, kéne a beiskolázásra ennyi és ennyi ősszel, stb. Azzal, hogy nekiállsz pereskedni az apukában azt a benyomást fogod kelteni, hogy le akarod húzni és ha peched van még a 20e-t sem fogja fizetni dacból.

2012. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2 gyerekre fozet 20 ezer ft-ot. Ami azt illeti, ő a saját otthonába megvesz mindent a lányoknak, de nem küldi el, tehát nekem nem adja ide ezeket. A lányaim mondják el, hogy van apánál sok ruha, sok játék, cipő, amit az apjáék vesznek nekik. de nem hozhatják el. Erre is mit tud mondani a bíróság? Azzal én nem vagyok kisegítve hogy ott vannak ezek a holmik. Nem valószínű, hogy többet fog adni, ezért fordultam a bíróság felé.
2012. márc. 5. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!